from €0,00
Check Availability

Solaris Resort 4*, Врњачка Бања, Србија

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Врњачка Бања се наоѓа на 200 км од Белград и располага со голем избор на хотели ,вили и приватни сместувања.

Позната е по своите лековити води и претставува центар со најсовремена медицинска служба за превенција ,лечење ,дијагностицирање и рехабилитација на органите за варење и шеќерни болести.

Топлата вода во Врњачка Бања има температура од 36.5 степени целзиусови колку што е температурата на човечкото тело по што е единствена во Европа.

Врњачка Бања располага со 7 познати минерални извори: Снежник, Слатина ,Топла Вода, Езеро,Борјак, Бели извори и Врњачко врело, од кои 4 се за лековита терапија (Снежник,Слатина,ТоплаВода и Езеро) додека другите две се користат за флаширање на минерална вода ( Борјак и Врњачко врело )

Врњачките лековити води се користaт за лекување на:

-Шеќерни болести
-хронично воспалување на црева и желудник
-чир во желудник и дванаесетпалачното црево
-болест на бубрежната карлица ,мочниот меур, уринарниот тракт и др болести

 

Соларис Ресорт

Соларис ресортот е нов и модерен опремен комплекс во Врњачка Бања, со амбиент кој зрачи со удобност и артистички шарм.Комплексот ви нуди луксузни апартмани и фамилијарни соби со елегантен стил,ресторан,аперитив бар,конференциска сала и паркинг. Исто така нуди и спортски и рекреативни објекти со затворени и отворени базени, фитнес центар,ексклузивен велнес центар и зона за релаксирање.Пријателски и професионален персонал кој ви нуди услуги со највисоки светски стандарди.

Комплексот се наоѓа во мирниот дел на Врњачка Бања во близина на главното шеталиште.Идеално место за одмор и релаксација.

 

Период на престој од 01.01-20.06.2019 и од 01.09.2019-28.12.2019
Тип на соба BB HB
1/1 Апп 98 102
1/2 Апп 63 67
Доплата за трето лице 29 34
1/1 Соба 93 98
1/2 Соба 59 63
1/3 Соба 53 57
1/4 Соба 42 46

*Цените се изразени по лице од ноќевање

*** Цените не се валидни за државни и верски празници

 

Цената вклучува:

  • Неограничено секојдневно користење на Wellness центар (базен со солена соба, солена соба, ладна соба, финска сауна, руска сауна, парно купатило, џакузи, арома терапија тушови)
  • Неограничено користење на детско катче
  • Неограничено користење на отворените базени.
  • Бесплатен паркинг
  • Бесплатен интернет
  • Доплата за пансионски појадок 5 евра, за дете доплата 3 евра
  • Доплата за ручек 8 евра, за дете доплата 4 евра

 

 

Период на престој од 21.06.2019-31.08.2019
Тип на соба BB HB
1/1 Апп 100 104
1/2 Апп 66 71
Доплата за трето лице 32 36
1/1 Соба 96 100
1/2 Соба 62 66
1/3 Соба 55 60
1/4 Соба 44 48

*Цените се изразени по лице од ноќевање

 

Цената вклучува:

Неограничено секојдневно користење на Wellness центар (базен со солена соба, солена соба, ладна соба, финска сауна, руска сауна, парно купатило, џакузи, арома терапија тушови)
Бесплатен паркинг
Бесплатен интернет
Доплата за пансионски појадок 5 евра, за дете доплата 3 евра
Доплата за ручек 8 евра, за дете доплата 4 евра

 

Општи услови

Пријавувањето во хотелот е од 14 часот, одјава до 11 часот
Во недела можност за касно одјавување ( по барање)
Туристичка такса 1 евро по лице на ден

Услови за престој на деца

Деца до 7 години бесплатно
Деца до 7 години не плаќаат туристичка такса
Од 7 до 15 години плаќаат туристичка такса 0.5 евра
Од 7 до 12 години плаќаат:

– Ноќевање со појадок – 15 евра

– Полупансион – 18 евра

Децата до 12 години користат солена соба и затворен базен со солена вода е со задолжителна придружба на родител во детскиот термин од 10 часот до 18 часот.

View More

Facilities

Air Conditioning
Conference toom
Fitness Center
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Parking
Pool
Restaurant
Sauna
Smoking Room
Spa & Sauna
Washer & Dryer
Show All

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

Reviews

Review score

0/5
Not Rated
Based on 0 review

Traveler rating

Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0

Summary

Sleep
0 /5
Location
0 /5
Service
0 /5
Clearness
0 /5
Rooms
0 /5
0 review on this Hotel - Showing 1 to 0

Write a review

Created with Sketch.
avg €0,00 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019

Hotel Nearby

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox