fbpx
from 0 €
Check Availability

Splendor Hotel & Spa 5* – Дерми, Албанија

View on map
Нема оценки from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Хотелското сместување се наоѓа на 150 метри од најблиската плажа со лежалки, чадори и отворен базен. Исто така постои и бесплатен фитнес центар и бесплатна сауна. Бесплатен Wi-Fi на јавни места. Сите соби се климатизирани и имаат дополнителни големи кревети, софа и кабловска телевизија со рамен екран. Секојa соба, исто така има приватна бања со туш, фен и бесплатен тоалет. Некои соби имаат и сопствен балкон. Сите соби имаат поглед планина или кон морето. Хотелот има детско игралиште, а исто така  може да се искористат предностите на бањата и велнес-услугата со дополнителен надомест. Автобуската станица е оддалечена 1,5 км, додека центарот на градот Дерми е на 2 км од хотелот. Националниот парк Логлара е оддалечен 20 км. Услугата за трансфер на аеродромите до аеродромот во Тирана, 260 километри, е достапна со доплата.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВРЕДНОСТ ОД 62,00 МКД

 

SPLENDOR HOTEL & SPA / 5 / VLORA
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 01.06.2021
30.06.2021
01.07.2021
15.07.2021
16.07.2021
31.08.2021
01.09.2021
10.09.2021
11.09.2021
30.09.2021
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
PROMO ROOM MOUNTAIN VIEW
DOUBLE 75 95 123 84 64
TRIPLE 96 116 146 106 86
2+1 CHD (0-1,99) 75 95 123 84 64
2+1 CHD (2-11,99) 86 106 135 95 75
STANDARD SEA VIEW
DOUBLE 84 115 143 104 75
TRIPLE 106 136 165 126 96
2+1 CHD (0-1,99) 84 115 143 104 75
2+1 CHD (2-11,99) 95 126 154 115 86
JUNIOR SUITE
DOUBLE 124 163 183 143 104
TRIPLE 146 185 205 165 126
2+1 CHD (0-1,99) 124 163 183 143 104
2+1 CHD (2-11,99) 135 174 194 154 115
FAMILY SUITE
DOUBLE 163 203 242 163 124
TRIPLE 185 225 264 185 146
2+1 CHD (0-1,99) 163 203 242 163 124
2+1 CHD (2-11,99) 174 214 253 174 135
RELEASE DAYS 1 2 3 3 3

Минимум престој, за сите периоди: 2 ноќевања

Политика на отказ на резервација:

До 15 дена пред простигање – без пенали

од 14-0 дена пред пристигање – 100% пенали

Прочитај Повеќе

Hotel Facilities

Air Conditioning
Fitness Center
Flat Tv
Internet – Wifi
Parking
Pool
Restaurant
Spa & Sauna
Yard
Show All

Hotel Theme

Албанија
Дерми

Rules

Check In 12:00
Check Out 12:00

Rooms

avg 0 € /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019