fbpx

Студиа Панилас – Полихроно

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% of guests recommend
Print Friendly, PDF & Email

На првиот крак на полуостровот Халкидики, Касандра, 98км југоисточно од Солун, се наоѓа туристичката дестинација Полихроно, сместена во кристално чистиот залив Торонеос. Полихроно е опкружено со бујна медитеранска вегетација. Го краси долга песочна плитка плажа, што е особено погодно за деца.На местото на денешно Полихроно, во 7 век п.н.е. постоела населбата Неаполи која е уништена во 6 век н.е. Во 11 век се основа Полихроно . Денес брои повеќе од 1000 жители, а најразвиена гранка е туризмот. Местото е сликовито, со поплочени улици, палми, лимонови и маслинови дрва, убави дворови и осветлено шеталиште покрај плажа. Има супермаркети, продавници со сувенири, производи од маслиново масло и морски плодови, производи од крзно и кожа, амбуланта, аптека. Има голема понуда на различни ресторани – традиционална грчка кујна, свежо уловени риби, гиро, суфлаки, како пици и друга брза храна. Полихроно е одличен избор за семејства со деца поради убавото шеталиште покрај морето, кристалното море, како и многубројните продавници.

ОПИС

Студиа “ПАНИЛАС” се наоѓа на само 15 метри од плажа и од пешачката патека. Студиата се целосно реновирани 2016год. и се наоѓат на 2 спрат. Сите студиа се опремени со мини шпорет, фрижидер, основни садови за соодветниот број на лица ,ТВ, тераса со гарнитура за седење и бања.

Студио бр. 1  3 единечни кревети, оделна нова кујна опремени со шпорет, голем фрижидер, основни садови за соодветниот број на лица, ТВ, Wi-Fi интернет,  2 тераси  (од кујната со гарнитура за седење -поглед двор), купатил со туш. 

Студио бр. 2  4  единечни кревети (2 споени), нова кујна опремени со шпорет, голем фрижидер, основни садови за соодветниот број на лица, ТВ, Wi-Fi интернет,   тераси   со гарнитура за седење – страничен поглед на море), купатил со туш.

Гостите се сместуваат во исчистена соба, во текот на сместувањето сами се грижат за хигиената.

Check in:      14:00h.
Check out:    09:00h.

Важна Напомена:За хигиената на студијата се грижат самите гостии. Секоја штета напрвена од страна на гостинот се плака на лице место.Студијата не поседуваат крпи. За брзината на интернетот не гарантира агенцијата.

–15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 20.05.2022

Период Ноќи 1/3 студио 1/4 студио Коментар
22.05-29.05.2022 7 99€ 119€ промо
29.05-05.06.2022 7 129€ 139€ промо
05.06-12.06.2022 7 164€ 175€
12.06-19.06.2022 7 263€ 274€
19.06-26.06.2022 7 318€ 351€
26.06-03.07.2022 7 351€ 384€
03.07-10.07.2022 7 384€ 415€
10.07-17.07.2022 7 395€ 430€
17.07-24.07.2022 7 420€ 450€
24.07-31.07.2022 7 420€ 450€
31.07-07.08.2022 7 420€ 450€
07.08-14.08.2022 7 420€ 450€
14.08-21.08.2022 7 400€ 430€
21.08-28.08.2022 7 362€ 384€
28.08-04.09.2022 7 285€ 318€
04.09-11.09.2022 7 219€ 252€
11.09-18.09.2022 7 179€ 199€ промо
18.09-25.09.2022 7 129€ 139€ промо

Плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 62 денари.

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

Во цената е вклучено:

  • Ноќевање,
  • клима уред
  • wi-fi.

Во цената не е вклучено:

  • Превоз
  • патничко осигурување
  • туристичка таксана ден  (0,50 еур) , се плаќа во агенцијата.
View More

Hotel Facilities

Air Conditioning
Internet – Wifi
Yard

Hotel Theme

Автобуски аранжмани
Апартмани-Студиа
Грција
Касандра - Халкидики
Лето 2023
Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Review score

0/5
Not Rated
Based on 0 review

Traveler rating

Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0

Summary

Sleep
0 /5
Location
0 /5
Service
0 /5
Clearness
0 /5
Rooms
0 /5
0 review on this Hotel - Showing 1 to 0

Write a review

Rooms

Owner

Aries Travel

Member Since 2019