from 0 €
Check Availability

Студија Зинова – Пефкохори 2023

View on map
Нема оценки from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Студија Зинова – Пефкохори

На 100 километри од Солун, веднаш по Полихроно и Ханиоти, доаѓаме до живописниото место Пефкохори, познато по својата песочна плажа, кристално чисто море и одличен ноќен живот. Името на ова туристичко село во превод значи боровo село и доаѓа од изобилството на борови шуми во областа. Од брегот има прекрасен поглед на Атос и полуостровот Ситонија. На плажата има лежалки и чадори, кои најчесто се обезбедуваат бесплатно со пијалок од баровите и кафулињата кои се нанижани едно до друго покрај плажата. Плажата секоја година добива сино знаме затоа што е организирана и чиста.Ноќниот живот во Пефкохори, кога зборуваме за Касандра, е највозбудлив. Шеталиштето покрај брегот во вечерните часови се претвора во голема забава на отворено. Музика, многу луѓе, забава на секој чекор. Поради добрата атмосфера во вечерните часови, туристите доаѓаат од околните места, па сè е многу живо.

Zinova Studios- се наоѓаат во центарот на Пефкохори, на само 100 м од плажа, веднаш до познатиот маркет “ Próodos (Πρόοδος) “ . Сите студиа се целосно реновирани во 2022 год. Zinova Studios располага со 1/2+1 и 1/3 студиа, сите на прв спрат .
Студиа бр.3, 4, 5, и 6 се трокреветни, располагаат со 1 брачен + 1 единечен кревет истите се опремени со мини кујна, фрижидер ,основен прибор, приватен тоалет , тв, клима , wi-fi , балкон кој гледа кон дворот на вилата, (бр.3 гледа кон улицата).
Студиа бр.1, 2 се исто така трокреветни, распоагаат со 1 брачен + фотеља на спуштање.  Истите се опремени со мини кујна, фрижидер ,основен прибор, приватен тоалет , тв, клима, wi-fi ,балкон кој гледа кон улицата, и страничен поглед море.

Гостите се сместуваат во исчистена соба, во текот на сместувањето сами се грижат за хигиената.

Check in:   14:00h.
Check out: 09:00h.

Важна Напомена: За хигиената на студијата се грижат самите гостии. Секоја штета напрвена од страна на гостинот се плака на лице место.Студијата не поседуваат крпи. За брзината на интернетот не гарантира агенцијата.

GPS КОРДИНАТИ  https://goo.gl/maps/4hPeH8T9eeDhsR4i6

Ценовник 2023:

За уплата со самата резервација одобруваме попуст од  20%.
Акцијата трае од  21 Ноември до 21 Декември 2022
За уплата со самата резервација одобруваме попуст од  15%.
Акцијата трае од  21 Декември 2022  до 31 Јануари 2023
За уплата со самата резервација одобруваме попуст од  10%.
Акцијата трае од  01 Февруари-28 Февруари 2023
За уплата со самата резервација одобруваме попуст од  5%.
Акцијата трае од  01 Март-30 Април 2023

 

Период Ноќи 1/2 +1 студио 1/3 студио Коментар
21.05-28.05.2023 7 101€ 131€ промо
28.05-04.06.2023 7 141€ 161€ промо
04.06-11.06.2023 7 171€ 221€
11.06-18.06.2023 7 241€ 311€
18.06-25.06.2023 7 351€ 391€
25.06-02.07.2023 7 381€ 441€
02.07-09.07.2023 7 421€ 461€
09.07-16.07.2023 7 441€ 481€
16.07-23.07.2023 7 441€ 481€
23.07-30.07.2023 7 441€ 481€
30.07-06.08.2023 7 441€ 481€
06.08-13.08.2023 7 441€ 481€
13.08-20.08.2023 7 441€ 481€
20.08-27.08.2023 7 421€ 461€
27.08-03.09.2023 7 361€ 421€
03.09-10.09.2023 7 351€ 381€
10.09-17.09.2023 7 231€ 261€ промо
17.09-24.09.2023 7 141€ 161€ промо
24.09-01.10.2023 7 101€ 131€ промо

Плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 62 денари.

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

Автобуски превоз 40 Еур возрасни Битола, Прилеп. Aвтобуски превоз 45 еур по лице возрасни:Скопје, Велес, Кавадарци .

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

Во цената е вклучено:

  • 7 Ноќевања,
  • Интернет
  • Клима

Во цената не е вклучено:

  • Превоз,
  • Патничко осигурување,
  • Туристичка такса 0,5 евра на ден (се плаќа во агенцијата).
Прочитај Повеќе

Hotel Facilities

Air Conditioning
Internet – Wifi

Hotel Theme

Early Booking 2023
Грција
Касандра - Халкидики
Лето 2023

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 € /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019