from €0,00
Check Availability

Сутоморе – предсезона 2021

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Туристичката населба Сутоморе се наоѓа помеѓу Бар и Чањ во еден од најубавите делови од Јадранското крајбрежје. Со својата долга песочна плажа, прекрасното сино море, како и многубројните ресторани, кафе баровите, дискотеките, забавните пaркови за деца и другите објекти за забава е омилена туристичка дестинација и нуди можност за незаборавен одмор.

Сместувањето е во центарот на градот на само 250м од плажа  и ги нуди следниве капацитети:


ВИЛА   ЕКСКЛУЗИВ  располага со двокреветни и со трокреветни соби опремени со клима (вклучена во цената), ТВ, тоалет, фрижидер и тераса. На секој кат во вилата има заедничка кујна опремена со основен прибор.

ПРЕД СЕЗОНА ВО СУТОМОРЕ – ГРАТИС ПОСЕТА НА ОСТРОГ И БУДВА

* Цените се изразени во евра и се однесуваат за

ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ЛИЦЕ

 (ноќевање со вклучен превоз).

ПОПУСТ од 50 % за деца до 12години.

 

Попустот важи за сместување со две возрасни лица

– Дете до  5 год. кое не користи кревет – ГРАТИС (доплата за превоз 20 евра ).

* Намалување за патување со сопствен превоз – 20 евра.

* Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место 

НАПОМЕНА

  • За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус, одржување на дистанца на патници кои не патуваат заедно.
  • Се патува согласно моменталните протоколи за превоз.
  • За време на патувањето во автобус задолжително е носење на маска со која се покрива устата и носот. Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група, и да ги почитуваат правилата и препораките на водичот.
  • ТА Ариес не сноси никаква одговорност за квалитетот на интернер конекцијата во објектите.
  • Поаѓањето е секој петок во 14.00 часот од паркингот кај Спортскиот Центар Борис Трајковски
  • Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност ( 1евро=62мкд)

ОВАА ПРОГРАМА НЕ Е ДЕЛ ОД ПРОГРАМАТА НА TА АРИЕС, И ЗА ИСТАТА НЕ МОЖЕ ДА СЕ КОРИСТИ КОВИД ВАУЧЕР!

Hotel Facilities

Air Conditioning
Flat Tv
Internet – Wifi
Kitchen
Parking
Yard

Hotel Theme

Best value
Лето 2021
Црна Гора

Rules

Check In 12:00
Check Out 12:00

Rooms

Created with Sketch.
avg €0,00 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019

Hotel Nearby