from €40,00
Check Availability

Вила Агиос Георгиос – Фурка, Касандра, Халкидики

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Вила Агиос Георгиос, Фурка, Касандра, Халкидики

 

Фурка се наоѓа на стотина км од Солун и секоја година привлекува се поголем број на туристи. Првата работа со која се среќаваат туристите во ова место е прекрасната плажа која се наоѓа на 20 метри од вилата.Фурка е комбинација од природни убавини, одлични објекти и мирен ноќен живот. Местото е богато со зеленило, морето е кристално чисто и сино и изгледа совршено во комбинација со околните шуми и планини. Заоѓањето на сонцето е посебно доживување – како се спушта зад морето небото се украсува со црвени, пурпурни и портокалови зраци, па престојот на плажа попладне се продолжува и до 21 часот. Покрај природните убавини, туристите ги привлекува и добрата туристичка организација. Модерната инфраструктура овозможува пријатен и комфорен одмор, одмор за сечиј вкус.

Студиа Агиос Георгиос Б кат. – 70 метри од плажа, прекрасно уреден двор со мnогу зеленило, маслинки, опремен со детски играчки и скара на користење, ТВ и дел за дружење. Студијата се опремени со кујни, тоалет, ТВ, клима со доплата (3 Еур/ден), големи тераси. Четворокретните студиа се мезонети на 2 нивоа и голема пространост, идеални за комфорен семеен одмор, некои се со поглед на море.

Фурка 2021 ПОПУСТИ: 20% до 28.02.2021 15% до 30.03.2021 10% до 30.04.2021
Вила Агиос Георгис Б кат Фурка Мај Јуни Јули Август Септември
22 29 05 12 19 26 03 10 17 24 31 07 14 21 28 04 11
  7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
1/2 студио (2 лица) 69 99 159 199 259 279 299 339 339 339 339 339 339 299 239 119 79
1/3 студио (3 лица) 79 109 169 209 269 289 309 349 349 349 349 349 349 309 249 129 89
1/4 студио (4+1 лица) 89 119 179 229 289 309 319 379 379 379 379 379 379 339 259 129 99
Забелешка промо промо                           промо промо
Цените се дадени за наем на студио на 7 ноќи во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.
Автобуски превоз 30 Еур возрасни Битола – Прилеп . 35 Еур Скопје, Велес, Штип, Кавадарци .
Деца од 2 до 11,99 год: Попуст 15 Евра од редовната цена – Лица по возрасни од 63 год: Попуст 10 Евра од редовната цена
За уплата на 2 и повеќе термини одобруваме 7% попуст. Попустите не можи да се комбинирааат.
Термните кои се обележани со промо се промотивни и не подлежат на попуст, доплата за клима 3 Еур/ден (се плаќа на лице место)
За овај аранжман важат Ваучерите Ковид 19.  Важат Општите услови за патување на СКТМ.

 

Аг. Георгиос – ALL Inclusive Bellagio ПОПУСТИ: 20% до 28.02.2021 15% до 30.03.2021 10% до 30.04.2021
Фурка СЕ ВКЛУЧЕНО Мај Јуни Јули Август Септември
22 29 05 12 19 26 03 10 17 24 31 07 14 21 28 04 11
Број на ноќевања 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
7 АI во 1/2-3 студио 166 181 211 231 261 271 281 301 301 301 301 301 301 281 251 191 171
7 AI во 1/4 мезон. 171 186 216 241 271 281 286 316 316 316 316 316 316 296 256 191 176
Забелешка промо промо                           промо промо
Цените се дадени по лице на 7 ноќи СЕ ВКЛУЧЕНО во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.
Деца 0-6 години ГРАТИС. Деца 6-12 години 89 Еур. Трет возрасен 126 Еур.
Автобуски превоз 30 Еур возрасни Битола – Прилеп . 35 Еур Скопје, Велес, Штип, Кавадарци .
Деца од 2 до 11,99 год: Попуст 15 Евра од редовната цена – Лица по возрасни од 63 год: Попуст 10 Евра од редовната цена
За уплата на 2 и повеќе термини одобруваме 7% попуст. Попустите не можи да се комбинирааат.
Термните кои се обележани со црвено се промотивни и не подлежат на попуст, доплата за клима 3 Еур/ден (се плаќа на лице место)
За овај аранжман важат Ваучерите Ковид 19. Важат Општите услови за патување на СКТМ.

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја сабота)

Скопје – 35€ по лице
Штип – 40€ по лице
Струмица – 40€ по лице
Велес  – 35€ по лице
Неготино – 35€ по лице
Удово  – 35€ по лице
Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

Битола -Автобуска станица Транскоп – на перон – – 30€ по лице
Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола  – 30€
Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 35€ по лице
Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 35€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -35€ по лице
Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -30€ по лице (Доплата од 5€ за промо пакетите со вклучен превоз)

– Деца до 1,99 години бесплатно

 

Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Сабота)

05:40 h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес

07:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удовo

06:00 h Скопје (Дрводекор)

06:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)

07:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)

07:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)

08:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

 

Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики:

04:00 h Битола ( Автобуска Станица Транскоп на перон )

03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола

02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола

02:15 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола

 

View More

Hotel Facilities

Air Conditioning
Flat Tv
Internet – Wifi

Hotel Theme

Грција
Касандра - Халкидики
Лето 2021
Фурка, Халкидики

Rules

Check In 14:00
Check Out 09:00

Rooms

1/4 четворокреветна мезонета

Created with Sketch.
35m2m2

Created with Sketch.
x5

Created with Sketch.
x5

Created with Sketch.
x2

1/3 Трокреветно студио Агиос Георгиос

Created with Sketch.
25m2

Created with Sketch.
x3

Created with Sketch.
x3

Created with Sketch.
x2

Reviews

Review score

0/5
Not Rated
Based on 0 review

Traveler rating

Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0

Summary

Sleep
0 /5
Location
0 /5
Service
0 /5
Clearness
0 /5
Rooms
0 /5
0 review on this Hotel - Showing 1 to 0

Write a review

Created with Sketch.
avg €40,00 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019

Hotel Nearby