fbpx

ВИЛА АЛЕКС ЛУКС – Полихроно

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% of guests recommend
Print Friendly, PDF & Email

Вила Алекс Лукс е ново изградена вила 2022, истата се наоѓа во Полхроно, на 30м одалеченост од плажа, истата располага со едноспални апартмани за 4 лица или за 6 лица. Апартманите се целосно опремени со кујнски прибор за готвење, маса и столчиња на тераса за седење, ТВ. Апартманите за 6 лица се лоцирани сите на приземје, а апартманите за 4 лица на прв или втор спрат.
Клима и wi-fi е вклученo во цена, и вилата не располага со сопствен паркинг.
Четворо креветните апартмани се состојат од 2 простории (спална соба со дупло легло + дневен престој каде е и кујната со софа на отварање за 2 лица)
Апартманите за 6 лица се состојат од 2 простории (спална соба со дупло легло и креветчиња на спрат + дневен престој каде е и кујната со софа на отварање за 2 лица)
Цените се изразени за НАЕМ на апартман за 7 ноќевања
Цените се изразени во еур, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 61,8мкд
-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 10.05.2022
-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 15.05.2022
Првите два и последниот термин се промо цени, и не подложат на попуст за рана резервација

ВИЛА АЛЕКС ЛУКС – ПОЛИХРОНО

ЦЕНА ПО СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА / НЕДЕЛА НА НЕДЕЛА

Термини

Ноќ.

1/4 Апартман

1/4+2 Апартман

Коментар

22.05-29.05.2022

7

199

209

Промо цена

29.05-05.06.2022

7

229

249

Промо цена

05.06-12.06.2022

7

289

319

 

12.06-19.06.2022

7

379

409

 

19.06-26.06.2022

7

429

469

 

26.06-03.07.2022

7

499

549

 

03.07-10.07.2022

7

589

619

 

10.07-17.07.2022

7

589

619

 

17.07-24.07.2022

7

589

619

 

24.07-31.07.2022

7

589

619

 

31.07-07.08.2022

7

589

619

 

07.08-14.08.2022

7

589

619

 

14.08-21.08.2022

7

559

589

 

21.08-28.08.2022

7

499

529

 

28.08-04.09.2022

7

429

479

 

04.09-11.09.2022

7

339

379

 

11.09-18.09.2022

7

289

319

 

18.09-25.09.2022

7

179

199

Промо цена

 

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Полихроно чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)
• Скопје (Дрводекор) – 40еур по лице
• Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 50еур по лице
• Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 50еур по лице
• Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 40еур по лице
• Удово (бензинска пумпа Удово) – 40еур по лице
• Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 40еур по лице
ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:
• Битола -(Автобуска станица Транскоп – на перон) – 40еур по лице
• Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 40еур по лице
• Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 45еур по лице
• Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 55еур
• Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 45еур по лице
• Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 45еур по лице
• Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена за Скопје, 10еур за Битола и Прилеп
• Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште
Јк Травел го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%  или промена на цената на горивата.
ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:
• -3:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес
• -5:00 Струмица (БП Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово
• -4:00 Скопје (Дрводекор)
• -4:30 Велес (БП мотел Македонија)
• -5:00 Неготино (БП Неготино)
• -5:40 Удово (БП Удово)
• -6:00 Граничен премин ( БП Шимов)

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ
• -4:00 Битола (Автобуска Станица Транскоп-на перон)
• -3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
• -2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
• -2:15 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола
• -2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
• -3:15 Ресен (спроти автобуска станица) – Трасфер до Битола
ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА:
• 15:00 локално време (14:00 Мак. време) Калитеа
• 14:45 локално време (14:00 Мак. време) Полихроно
• 14:30 локално време (13:30 Мак. време ) Ханиоти
• 14:15 локално време (13:15 Мак. време) Пефкохори

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето
Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

View More

Hotel Facilities

Air Conditioning
Yard

Hotel Theme

Early Booking 2022
Апартмани-Студиа
Грција
Касандра - Халкидики
Лето 2022
Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Review score

0/5
Not Rated
Based on 0 review

Traveler rating

Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0

Summary

Sleep
0 /5
Location
0 /5
Service
0 /5
Clearness
0 /5
Rooms
0 /5
0 review on this Hotel - Showing 1 to 0

Write a review

Rooms

Owner

Aries Travel

Member Since 2019