fbpx
from €0,00
Check Availability

Вила Амос – Калитеа, Касандра, Халкидики

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Вила Амос – Калитеа

 

Aммос Апартманите се од “B” категорија и се наоѓаат на шеталиштето во строгиот центар на Калитеа. Од вилата до градската плажа има неколку минути пешачење или 200метри удолница. Под самите апартмани се наоѓа бутик и продавница како и канцеларија за прием на гостите и оставање на багаж. Исто така, во вилата има wi-fi.

Вилата располага со студија на високо приземје и спрат (трокреветни, четворокреветни и едно 6то креветно студио) опремени со кујна, клима (вклучена во цената) , ТВ, wc  и балкон која гледа према шеталиштето или задната страна на вилата.

GPS координати: 40°4’33”N,23°26’50”E

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

Услови за рана разервација: Потребно е 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуални во периодот на доплата

 

Цените се изразени по студио за 7 ноќевања без попуст во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1еур=62,00 мкд

На промо цените НЕ следува попуст за рана резервација и 2 последователни термина, и се резервира со 50% аконтација, кои во случај на отказ се неповратни.

Првите два и последните два термина се ПРОМО ЦЕНИ и не подложат на попуст

ВИЛА АМОС – КАЛИТЕА
ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА / САБОТА НА САБОТА
период Ноќ. 1/3 (студио за 3 лица) 1/4 (студио за 4 лица) коментар
21.05-28.05.2022  7 69 89 Промо цени
28.05-04.06.2022  7 99 109 Промо цени
04.06-11.06.2022  7 139 159
11.06-18.06.2022  7 189 219
18.06-25.06.2022  7 259 279
25.06-02.07.2022  7 289 299
02.07-09.07.2022  7 309 329
09.07-16.07.2022  7 329 349
16.07-23.07.2022  7 329 349
23.07-30.07.2022  7 329 349
30.07-06.08.2022  7 329 349
06.08-13.08.2022  7 329 349
13.08-20.08.2022  7 319 329
20.08-27.08.2022  7 299 309
27.08-03.09.2022  7 259 279
03.09-10.09.2022  7 189 219
10.09-17.09.2022  7 149 189 Промо цени
17.09-24.09.2022  7 99 119 Промо цени
ВИЛА АМОС – КАЛИТЕА
ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА / НЕДЕЛА НА НЕДЕЛА
период Ноќ. 1/3 (студио за 3 лица) 1/4 (студио за 4 лица) 1/6 (студио за 6 лица) коментар
22.05-29.05.2022  7 69 89 119 Промо цени
29.05-05.06.2022  7 99 109 149 Промо цени
05.06-12.06.2022  7 139 159 189
12.06-19.06.2022  7 189 219 259
19.06-26.06.2022  7 259 279 329
26.06-03.07.2022  7 289 299 349
03.07-10.07.2022  7 309 329 359
10.07-17.07.2022  7 329 349 379
17.07-24.07.2022  7 329 349 379
24.07-31.07.2022  7 329 349 379
31.07-07.08.2022  7 329 349 379
07.08-14.08.2022  7 329 349 379
14.08-21.08.2022  7 319 329 349
21.08-28.08.2022  7 299 309 329
28.08-04.09.2022  7 259 279 299
04.09-11.09.2022  7 189 219 249
11.09-18.09.2022  7 149 189 209 Промо цени
18.09-25.09.2022  7 99 119 159 Промо цени

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини:

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

Скопје (Дрводекор) – 40еур по лице

Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 45еур по лице

Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 45еур по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 40еур по лице

Удово (бензинска пумпа Удово) – 40еур по лице

Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 40еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон – 40еур по лице

Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 40еур по лице

Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 45еур по лице

Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 50еур

Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 45еур по лице

Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 45еур по лице

Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена за Скопје и Битола

Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

Возрасни лица над 63год – 10еур попуст

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*За уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин (овој попуст не е важечки за промо термините)
* попустите не може да се комбинираат,

*Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител

*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус

*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

*Важат Општите услови на СКТМ и ТА ЈК травел

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:

-3:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес

-5:00 Струмица (БП Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово

-4:00 Скопје (Дрводекор)

-4:30 Велес (БП мотел Македонија)

-5:00 Неготино (БП Неготино)

-5:40 Удово (БП Удово)

-6:00 Граничен премин ( БП Шимов)

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ

-4:00 Битола (Автобуска Станица Транскоп-на перон)

-3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола

-2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола

-2:15 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола

-2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола

-3:15 Ресен (спроти автобуска станица) – Трасфер до Битола

ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА:

15:00 локално време (14:00 Мак. време) Калитеа

14:45 локално време (14:00 Мак. време) Полихроно

14:30 локално време (13:30 Мак. време ) Ханиоти

14:15 локално време (13:15 Мак. време) Пефкохори

 

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

View More

Hotel Facilities

Air Conditioning
Internet – Wifi
Kitchen

Hotel Theme

Грција
Касандра - Халкидики
Лето 2022

Rules

Check In 14:00
Check Out 09:00

Rooms

Reviews

Review score

0/5
Not Rated
Based on 0 review

Traveler rating

Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0

Summary

Sleep
0 /5
Location
0 /5
Service
0 /5
Clearness
0 /5
Rooms
0 /5
0 review on this Hotel - Showing 1 to 0

Write a review

avg €0,00 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019