fbpx
from €0,00
Check Availability

Вила Анемохади – Сивири, Касандра, Халкидики

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Вила ANEMOHADI – Сивири

15% попуст за направени резервации и 50% уплатени до 31.03.2021

Локација
Вилата е лоцирана во Сивири на 70 м од плажа и 50 метри од центарот на Сивири.
Сивири е мало крајбрежно место на западната страна од полуостровот Касандра. Местото има голем број таверни во кои се служи свежа риба, морски плодови и традиционална скара. Добро организираната плажа е препознатлива по белиот песок и плиткото море идеално за фамилијарен одмор.

 

период ноќевања Апартман  1/2 + 2
15.05 – 22.05 7 59
22.05 – 29.05 7 89
29.05 – 05.06 7 139
05.06 – 12.06 7 169
12.06 – 19.06 7 199
19.06 – 26.06 7 239
26.06 – 03.07 7 319
03.07 – 10.07 7 359
10.07 – 17.07 7 419
17.07 – 24.07 7 449
24.07 – 31.07 7 469
31.07 – 07.08 7 469
07.08 – 14.08 7 469
14.08 – 21.08 7 449
21.08 – 28.08 7 429
28.08 – 04.09 7 319
04.09 – 11.09 7 199
11.09 – 18.09 7 159
18.09 – 25.09 7 89

 

Плажа
70 м од плажа

Опис на објект
Вилата располага со 1/2+2 апартмани кои се состојат од 2 одделни соби, спална соба со брачен кревет и кауч на раскопување во дневната соба. Сите апартмани имаат сопствена тераса,комплетно опремена кујна, ТВ и клима уред

Клима уредот е вклучен во цената , менување постелнина 1 пат во текот на престојот

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

Организираме автобуски превоз со доплата

Време на поаѓање и цена по лице за превоз од Скопје за Халкидики (секоја сабота):

03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес 40€ 
04:00 h Скопје (Дрводекор) 35€ 
04:30 h Велес (бензинска мотел Македонија)35€ 
05:00 h Неготино (бензинска Неготино) 35€ 
05:00 h Струмица (бензинска Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово 40€ 
05:40 h Удово (бензинска Удово) 35€ 
06:00 h Граничен премин (бензинска Шимов) 35€ 

Време на поаѓање и цена по лице за превоз од Битола за Халкидики:

05:00 h Битола (Градска Автобуска Станица) 35€ 
04:15 h Прилеп (бензинска Салида) -Трансфер до Битола  35€
03.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола 35€
03:45 h Кичево (бензинска Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола  45
03:30 h Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола  45€ 
04.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола 45

 

Попуст за деца:
Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10€ од редовната цена
Деца до 1,99 години бесплатно

Време на поаѓање од Сивири:
13:30 h (локално време )
(можни се доцнења во сезона заради густината на сообраќајот)
Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,

Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

Важат Општите услови на Т.А. Ариес .

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

View More

Hotel Facilities

Air Conditioning
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Kitchen
Parking
Yard
Show All

Hotel Theme

Грција
Касандра - Халкидики
Лето 2022

Rules

Check In 14:00
Check Out 09:00

Rooms

Reviews

Review score

0/5
Not Rated
Based on 0 review

Traveler rating

Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0

Summary

Sleep
0 /5
Location
0 /5
Service
0 /5
Clearness
0 /5
Rooms
0 /5
0 review on this Hotel - Showing 1 to 0

Write a review

Created with Sketch.
avg €0,00 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019

Hotel Nearby