fbpx
from €0,00
Check Availability

Вила Блу – Неа Плагијa, Касандра, Халкидики

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Вила BLUE ЛЕТО -2022
Вила БЛУ е лоцирана во центарот на Плагијаво близина на таверната Hriso Pagoni и на околу 
30 м. од плажа. Располага со 1/4+1 дуплекс , со две одделни спални , со комплетно опремена кујна, WC и пространа тераса со поглед на море. Клима (вклучена во цената), wi-fi –(вклучена во цената).

  -20% за резервации до 31.01.2022

Цените се за наем на дуплекс

Термини

1/4 +1ДУПЛЕКС

Бр. ноќевања

21.05.2022-28.05.2022

190

7

28.05.2022-04.06.2022

240

7

04.06.2022-11.06.2022

300

7

11.06.2022-18.06.2022

350

7

18.06.2022-25.06.2022

400

7

25.06.2022-02.07.2022

410

7

02.07.2022-09.07.2022

480

7

09.07.2022-16.07.2022

540

7

16.07.2022-23.07.2022

550

7

23.07.2022-30.07.2022

550

7

30.07.2022-06.08.2022

550

7

06.08.2022-13.08.2022

550

7

13.08.2022-20.08.2022

550

7

20.08.22-27.08.2022

490

7

27.08.2022-03.09.2022

450

7

03.09.2022-10.09.2022

400

7

10.09.2022-17.09.2022

350

7

17.09.2022-24.09.2022

230

7

Услови под кои важи аранжманот

Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 денари.

 • За уплата на два последователни термини (еден по друг),одобруваме 10% попуст на вториот термин
 • Доплата на туристичка такса -1 на дуплекс од ноќ (се плаќа во агенција )
 • Користењето на клима-уред, WI-FI интернет -БЕСПЛАТНО .

Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:

  • За возрасни 2.480 мкд. (40 евра)
  • За деца до 12 години 1.860 мкд. (30 евра) 
  • Деца до 2 години бесплатно, без седиште
 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.
 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е ЗАДОЛЖИТЕЛНО најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот.
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Користењето на клима-уред, интернет е вклучено во цената .
 • Т.А. „Ариес Травел“ не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Аариес Травел“ и на самата агенција. 

За овој аранжман важат Општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ чиј член и еден од основачите е т.а. „Ариес Травел“.

View More

Hotel Facilities

Air Conditioning
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Kitchen
Parking

Hotel Theme

Early Booking 2022
Грција
Касандра - Халкидики
Лето 2022

Rules

Check In 12:00
Check Out 09:00

Rooms

avg €0,00 /night

Owner