fbpx
from €0,00
Check Availability

Вила Бушати – Ксамил, Албанија

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Вилата Бушати е реновирана пред две години. Има трокреветни соби, трокреветни со помошен лежај (фотелја на отворање), и студиа со 4 кревети. Од плажа е оддалечена 50 метри. Студијата се опремени со кујна, клима, фрижидер, СМАРТ ТВ (можат да се поврзат со wi-fi од вилата). Дел од студијата се со поглед кон море. Во дворот на вилата има и скара, која можат клиентите да ја користат за своите потреби. Во вилата има паркинг кој е на располагање на клиентите. Има WI-FI со рутер на секој спрат. Вилата поседува и сопствен агрегат во случај да дојде до прекин на ел. енергија.

ДУПЛЕКСОТ се наоѓа во станбена зграда, чија надворешност не е атрактивна. Внатрешноста на апартманот е комплетно реновирана и поседува една дневна соба со два дупли каучи на пуштање (4 деца макс) и плус две спални соби една со француски една со одвоени кревети (кои по потреба се спојуваат) – опремен за ДВЕ ФАМИЛИИ. Опремен е со кујна, клима, фрижидер, ТВ, WI-FI. Се наоѓа на 60 метри од плажа.

Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот

Вила Бушати – Ксамил
Период Ноќевања 1/2 (студио за 2 лица) 1/3 (студио за 3 лица) 1/4 (студио за 4 лица) 2/6 (дуплекс за 6 лица) Промо цени на кои не следува попуст
04.06 – 11.06.2021 7 88 99 114 149 промо
11.06 – 18.06.2021 7 174 186 197 239
18.06 – 25.06.2021 7 197 209 232 269
25.06 – 02.07.2021 7 220 232 244 299
02.07 – 09.07.2021 7 267 279 302 345
09.07 – 16.07.2021 7 314 325 349 399
16.07 – 23.07.2021 7 314 325 349 399
23.07 – 30.07.2021 7 314 325 349 399
30.07 – 06.08.2021 7 314 325 349 399
06.08 – 13.08.2021 7 314 325 349 399
13.08 – 20.08.2021 7 314 325 349 399
20.08 – 27.08.2021 7 299 314 337 379
27.08 – 03.09.2021 7 267 279 299 345
03.09 – 10.09.2021 7 174 186 209 235
10.09 – 17.09.2021 7 151 162 174 185
17.09 – 24.09.2021 7 109 126 139 149 промо

 

 

  • Дете на дополнително легло 0-7 год. (не користи легло)  – БЕСПЛАТНО
  • Сместување во собите е во 13 часот по локално време а напуштање на апартманите е во 10 часот по локално време
  • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 61,8 денари.
  • Местоположба: Вилата се наоѓа на околу 50 метри од една од преубавите плажи во Ксамил

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ  за Албанија: 
Скопје (Дрводекор) / Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -Трансфер до Битола
Цени за Валона-Саранда-Ксамил  50 € возрасен
Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен
Време на поаѓање за АЛБАНИЈА :
23:00 h Скопје (Дрводекор) – Трансфер (претходен ден)
23:45h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – Трансфер
23:00h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер
00:30h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол, Дреново) – Трансфер
01:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) – Трансфер
02:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
02.30h Ресен (спроти автобуска станица)–Трансфер
03:00h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер
03.15h Струга (Хотел Дрим) –Трансфер
Релациите кои се наведени како ТРАНСФЕР се реализираат со патнички возила или комбе
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус.

ВАЖНО : При обавување на автобускиот превоз ќе бидат запазени сите Ковид мерки за дезифенција, носење маски, како и исполнетост на возилото. Патувањето за Албанија КСАМИЛ се реализира преку граничен премин КАФАСАН-Струга со што може да се патува со ЛИЧНА КАРТА или ПАСОШ

 

 

View More

Hotel Facilities

Air Conditioning
Flat Tv
Internet – Wifi
Kitchen
Parking
Yard

Hotel Theme

Албанија
Ксамил

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

Created with Sketch.
avg €0,00 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019

Hotel Nearby

Guest house Via Bitola

0/5 Not Rated0 review
avg €35,00/night

Stone Bridge Apartments Bitola

0/5 Not Rated0 review
avg €30,00/night

Вила Наталиа – Пефкохори

0/5 Not Rated0 review
avg €0,00/night