fbpx
from €0,00
Check Availability

Вила Ел Греко – Потос, остров Тасос

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Vila El Greco се наоѓа во срцето на Потос, на неколку минути пешачење од главната улица и на 70 метри од плажата. Вилата е изградена во 2014 година и има десет двокреветни, трокреветни и четирикреветни студија сместени во приземје, на првиот и вториот спрат. Сите студија имаат комплетно опремена кујна (мини електричен шпорет без рерна, фрижидер, прибор), Wi-Fi ( со слаб сигнал) и клима вклучена во цената. Вилата има среден двор со игралиште за децата и скара. Постелнината и крпите се менуваат на секои пет дена, а чистењето на собите е секојдевно. Вилата има приватен паркинг.

Цените се изразени во евра за престој од 11 дена / 10 ноќевања
Уплата се врши задолжително во денари по курс 1 евро = 62 денари
Задолжителна доплата од 0,5 евра по ден (5 евра за цел престој) на лице место во вилите

 

Легенда:

1/2 Стд – двокреветно студио;

1/2 ПСтд – двокреветно студио на приземје;

1/2+К Стд – студио со два стандардни лежаи и лежај на развлекување;

1/3 Стд – трокреветно студио;

1/3 ПСтд – трокреветно студио на приземје;

1/3 Апп – трокреветен апартман;

1/3+1 Апп – трокреветен апартман со помошен лежај;

1/4 Стд – Четворокреветно студио;

1/2+2 Стд – студио за четири лица со француски лежај, или два сингл кревета, и софа со кревет на развлекување;

1/3+2 Стд – студио за пет лица со француски лежај, сингл кревет, и софа со кревет на развлекување;

1/2+2 Апп – Апартман за четири лица со француски лежај, или два сингл кревета, и софа со кревет на развлекување;

1/3+1 Стд – трокреветно студио со помошен лежај;

1/3+1 Пстд – трокреветно студио со помошен лежај на приземје;

1/4 Пстд – четворокреветно студио на приземје;

1/4+К Стд – студио со четири стандардни лежаи и софа на развлекување;

1/4 Апп – Четворокреветен апартман;

1/4+1 Апп – Четворокреветен апартман со помошен лежај;

1/5 Апп – петокреветен апартман

Hotel Facilities

Air Conditioning
Flat Tv
Internet – Wifi
Kitchen
Parking

Hotel Theme

Early Booking 2022
Грција
Лето 2022
Остров Тасос

Rules

Check In
Check Out

Rooms

avg €0,00 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019