fbpx

Вила Елени – Потос , остров Тасос

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% of guests recommend
Print Friendly, PDF & Email

Вила Елени Потос се наоѓа во непосредна близина на центарот на Потос, на 200 м од плажата. Во својата понуда има двокреветни, трокреветни и четворокреветни студија и трокреветен и четворокреветен апартман со една спална и софа во кујната. Собите се на приземје и на втор спрат. Опремени се со чајна кујна, фрижидер, мини електричен шпорет и кујнски садови без тавчиња, наменета за спремање на лесни оброци, ТВ, Ви Фи ( не гарантираме добар проток), балкон со гарнитура за седење и тенди, клима ( со доплата). Вилата има пешкири кои се менуваат на 5 дена престој. N 40° 36′ 45″ E 24° 36′ 23.0000000004″

Попуст за резервации до 23 Март 2022- 15%

Попуст за резервации до 30 Април 2022- 10%

 

Villa Eleni – Potos

термин Број на ноќи 1/3  студио 1/4 студио 1/3 и 1/4 апартман
мин. 2 лица мин. 3 лица мин. 3 лица
27.05.2022 7*
вклучен превоз
              89 €             69 €         79 €
03.06.2022 7*
вклучен превоз
              99 €             79 €          89 €
10.06.2022 7*
вклучен превоз
            139 €             99 €        109 €
17.06.2022 7*
вклучен превоз
            159 €            129 €        139 €
24.06.2022 7*
вклучен превоз
            179 €            149 €        159 €
01.07.2022 7             189 €            159 €        169 €
08.07.2022 7             229 €            169 €        199 €
15.07.2022 7             249 €            169 €        199 €
22.07.2022 7             269 €            189 €        219 €
29.07.2022 7             279 €            199 €        229 €
05.08.2022 7             279 €            199 €        229 €
12.08.2022 7             279 €            199 €        229 €
19.08.2022 7             249 €            169 €        199 €
26.08.2022 7*
вклучен превоз
            199 €            159 €        169 €
02.09.2022 7*
вклучен превоз
            179 €            149 €        159 €
09.09.2022 7*
вклучен превоз
            149 €            109 €        119 €
16.09.2022 7*
вклучен превоз
              99 €             79 €         89 €
23.09.2022 7*
вклучен превоз
              89 €             69 €         79 €
*цените се дадени по лице за 7 ноќевања
Дополнителни информации
* Дете 0-5.99г со 2 возрасни лица во соба – бесплатно без помошен кревет
*Дете 6-11.99г со 2 возрасни лица во апартман – 10% попуст
* трето лице во 1/3 студио и четврто лице во 1/4 студио – 30% попуст
* клима – 5 евра по соба на ден (опционално)
* задолжителна туристичка такса (се плаќа во објектот) 0,5 евра по соба на ден
* задолжителна доплата за “handling fee” на локалната агенција (се плаќа во агенција) – 10 евра по лице / 5 евра за деца до 12 години
* во собите има опремена мини кујна
* доплата за автобуски превоз на релација Скопје – Тасос – Скопје – 60 евра за возрасни ( 40 евра за деца 2-12 години, 0-2 години БЕСПЛАТНО (не користи седиште))
* Задолжителна доплата за траект – 20 евра за возрасен / 15 евра за дете 2-12 години (важи за пакетите со * кои се со превоз и за оние кои користат организиран превоз)
*** потребен е минимум од 20 лица за реализација на автобускиот превоз (во случај на помал број на пријавени лица превозот ќе биде со минибус и  зголемување на цената за 10 евра)
* за уплата на 2 споени термини се одобрува 10% попуст на вториот термин (попуст не се комбинира со “Early booking” попусти)
* смените наведени со * се за пакет аранжман со вклучен превоз
View More

Hotel Theme

Грција
Лето 2022
Остров Тасос
Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

Owner

Aries Travel

Member Since 2019