fbpx
from €0,00
Check Availability

Вила Ева – Неа Флогита, Касандра, Халкидики

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Вила ,,Eva” (поранешна вила ,,Corfu”) е лоцирана во центарот на Неа Флогита, спроти хотел ”Corfu” , на 50 метри од плажа. Располага со четири-креветни и пет-креветни апартмани, и четири-креветни студија, со комплетно опремени кујни, WC, тераси.

*Доплата за туристичка таска 0.5 еур на ден,(се плаќа во вилата).

                 – 20 % за резервации до 31.01.2022 !!!

Термини

Бр. ноќевања

1/4 Студио/Апартман

1/5Апартман

21.05.2022-28.05.2022

7

90

100

28.05.2022-04.06.2022

7

150

170

04.06.2022-11.06.2022

7

230

240

11.06.2022-18.06.2022

7

270

280

18.06.2022-25.06.2022

7

320

330

25.06.2022-02.07.2022

7

340

360

02.07.2022-09.07.2022

7

410

440

09.07.2022-16.07.2022

7

450

480

16.07.2022-23.07.2022

7

450

480

23.07.2022-30.07.2022

7

450

480

30.07.2022-06.08.2022

7

450

480

06.08.2022-13.08.2022

7

450

480

13.08.2022-20.08.2022

7

450

480

20.08.2022-27.08.2022

7

410

420

27.08.2022-03.09.2022

7

320

340

03.09.2022-10.09.2022

7

260

280

10.09.2022-17.09.2022

7

200

230

17.09.2022-24.09.2022

7

140

160

*Користењето на клима-уред, интернет е вклучено во цената .

Услови под кои важи аранжманот

  • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
  • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.
  • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.
  • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
  • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман 
  •  Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:
  • За возрасни 2.480 мкд. (40евра)
  • За деца до 12 години 1.860 мкд. (30 евра) 
  • Деца до 2 години бесплатно, без седиште
  • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
View More

Hotel Facilities

Air Conditioning
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Parking

Hotel Theme

Early Booking 2022

Rules

Check In 12:00
Check Out 09:00

Rooms

avg €0,00 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019