fbpx
from €0,00
Check Availability

Вила Haus Litea – Неа Потидеа, Касандра, Халкидики

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Хаус Литеа се наоѓа во Неа Потидеа, првото населено туристичко место на Халкидики, првиот крак Касандра на околу 65 км оддалечено од Солун.
Мало селце, познато по туризам и риболов, погодно за оние кои сакаат мир и тишина и идеално за фамилијарен одмор.
Местото изобилува со различни таверни и ресторани во кои се подготвува традиционална грчка кујна.
Вилата е составена од два објекти А и Б.
Располага со трикреветни студија и четворокреветни апартмани.

1/3 студио: во една просторија кујна и три стандардни кревети + бања.
1/4 апартман: во една соба кујна и два стандардни кревети и одделена спална со два кревети + бања.

Плажа – Сопствена плажа (широка и долга) пред самата вила со песок и камчиња.

25% попуст за резервација и целосна уплата до 01.03.2022

Цените се по студио/апартман за 7 ноќевања

период ноќевање 1/2 студио за 2 лица 1/3 студио за 2 лица 1/4 апп (со една спална)
21.05-28.05 7 70€ 80€ 100€
28.05-04.06 7 130 € 150 € 170 €
04.06-11.06 7 150 € 170 € 220 €
11.06-18.06 7 180 € 200 € 260 €
18.06-25.06 7 260 € 280 € 320 €
25.06-02.07 7 270 € 290 € 360 €
02.07-09.07 7 300 € 320 € 380 €
09.07-16.07 7 320 € 340 € 440 €
16.07-23.07 7 340 € 360 € 440 €
23.07-30.07 7 340 € 360 € 440 €
30.07-06.08 7 340 € 360 € 440 €
06.08-13.08 7 340 € 360 € 440 €
13.08-20.08 7 320 € 340 € 420 €
20.08-27.08 7 300 € 320 € 380 €
27.08-03.09 7 280 € 300 € 350 €
03.09-10.09 7 170 € 190 € 260 €
10.09-17.09 7 120 € 140 € 190 €
17.09-24.09 7   80 € 100 € 140 €

 

Цените се во €, плаќањe во денарска противвредност 1€ = 62 денари

 

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања
Користење клима уред,
Користење безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Автобуски превоз
Патничко осигурување
Туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Попуст за превоз по лице:
Дете од 2-11,99год попуст -10 € од редовната цена за возрасен
Дете до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

Напомена:
Цените обележани со црвено се промо цени
На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
Сместување во собите прв ден е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите последен ден најдоцна до 10 часот (локално време)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот..
За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.
Купени или резервирани аранжмани по објавени/редовни цени не може да се споредуваат со ист аранжман понуден и продаден по рани резерваци или т.н. last minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот поради: отказ од клиент, намалена цена од сопственикот или непродадена соба од контингентот) НЕ следува корекција на цената.

ПРЕВОЗ

Информации; цени, време на поаѓање, места на поаѓање до/од Халкидики (секоја САБОТА):

Цена по ЛИЦЕ за ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики време на поаѓање цена
Скопје – Дрводекор 04;30 35 €
Велес – БП мотел Македонија 05;10 35 €
Штип – паркинг пред пошта, трансфер до Велес 05;40 45 €
Струмица – БП Макпетрол кај нов кружен тек, трансфер до Смоквица 05;15 45 €
Неготино – бензинска, Неготино 05;00 35 €
Граничен премин – бензинска Шимов 06;30 35 €

Деца до 12 години, -10 € попуст од редован цена за возрасен (од градот од кој поаѓаат)
Деца до 2 години бесплатно ( не користи седиште )
Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Цена по ЛИЦЕ за ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики време на поаѓање цена
Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон 04;00 35 €
Прилеп – БП Селида,  трансфер до Битола 03;15 35 €
Струга – Хотел Дрим, трансфер до Битола 02;15 40 €
Кичево – БП Пуцко Петрол, трансфер до Битола 02;15 45 €
Охрид – БП Лук Оил излез кон Битола, трансфер до Битола 02;30 40 €
Ресен – спроти автобуска станица, трансфер до Битола 03;15 40 €

Деца до 12 години, -10 € попуст од редован цена за возрасен (од градот од кој поаѓаат)
Деца до 2 години бесплатно ( не користи седиште )
Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

ЧАС И МЕСТО НА ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА

локално (грчко)  време македонско време летовалиште
15;30 14;30 Неа Потидеа
15;00 14;00 Калитеа
14;45 13;45 Полихроно
14;30 13;30 Ханиоти
14;15 13:15 Пефкохори

 

View More

Hotel Facilities

Air Conditioning
Flat Tv
Internet – Wifi
Kitchen
Parking
Yard

Hotel Theme

Early Booking 2022
Грција
Касандра - Халкидики
Лето 2022

Rules

Check In 14:00
Check Out 09:00

Rooms

Reviews

Review score

0/5
Not Rated
Based on 0 review

Traveler rating

Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0

Summary

Sleep
0 /5
Location
0 /5
Service
0 /5
Clearness
0 /5
Rooms
0 /5
0 review on this Hotel - Showing 1 to 0

Write a review

avg €0,00 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019