from €0,00
Check Availability

Вила ЈК Никити Клуб – Никити, Ситонија, Халкидики

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

ВИЛА ЈК НИКИТИ КЛУБ

 

Вила ЈК Никити Клуб, е бивши хотел Торонеос, кој е реновиран и пренаменет во апартманско сместување. Истиот се наоѓа на 150м од плажа, на почетокот на Никити, веднаш на влез во самото летно одмаралиште. Вилата се состои од 2 згради, со едно студио на високо приземје, на први и втори спрат. Собите се опремени со чајна кујна со основен прибор за готвење и јадење, клима вклучена во цената,

Студио 2+1 се состои од 2 редовни легла + 1 на развлекување, во кое можат да се сместат 3 возрасни лица+1 дете до 5,99год кое нема легло туку дели спален кревет со родителите

Студио 3+1 се состои од 3 редовни легла + 1 на развлекување, во кое можат да се сместат 4 возрасни лица+1 дете до 5,99год кое нема легло туку дели спален кревет со родителите

Студио 4+1 на високо приземје се состои од 4 редовни легла + 1 на развлекување, во кое може да се сместат 5 возрасни лица+1 дете до 5,99год кое нема легло туку дели спален кревет со родителите

 

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

Услови за рана разервација: Потребно е 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуални во периодот на доплата.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.03.2020

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2020

 

НИКИТИ – ЈК НИКИТИ КЛУБ
ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА
Термини Ноќ. 1/2+1 студио 1/3+1 студио 1/3+1 студио SV 1/4+1 студио коментар
24.05-31.05.2020 7 89 99 119 139 Промо
31.05-07.06.2020 7 109 129 139 169 Промо
07.06-14.06.2020 7 149 159 189 229
14.06-21.06.2020 7 229 249 279 299
21.06-28.06.2020 7 289 319 379 399
28.06-05.07.2020 7 339 349 409 429
05.07-12.07.2020 7 349 369 439 479
12.07-19.07.2020 7 379 389 459 489
19.07-26.07.2020 7 419 429 479 509
26.07-02.08.2020 7 419 429 479 509
02.08-09.08.2020 7 419 429 479 509
09.08-16.08.2020 7 419 429 479 509
16.08-23.08.2020 7 419 429 479 509
23.08-30.09.2020 7 369 389 419 439
30.08-06.09.2020 7 339 359 369 389
06.09-13.09.2020 7 249 269 299 329
13.09-20.09.2020 7 109 129 139 169 Промо
20.09-27.09.2020 7 89 99 129 149 Промо

ОПШТИ УСЛОВИ

-За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ, целосна доплата 15 дена пред патување.
-За резервации направени на EARLY BOOKING, целосна уплата до наведениот датум погоре
-Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
-За овој аранжман важат општите услови на патување на АРИЕС, кои ги добивате со резервирање на вашата соба.
-т.а. „АРИЕС“ не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во апартманите.
-Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ситонија (секоја Недела)

Скопје (Дрводекор) – 40еур по лице

Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 45еур по лице

Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 45еур по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 40еур по лице

Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Ситонија:
-3:00 Битола (Градска Автобуска станица на перон)-35еур

 

Попуст за лица над 63год – 10еур

Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена, 15еур од Битола

Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
* попустите не може да се комбинираат,

View More

Facilities

Air Conditioning
Flat Tv
Internet – Wifi
Kitchen
Parking
Pool
Yard
Show All

Rules

Check In 14:00
Check Out 09:00

Rooms

Reviews

Review score

0/5
Not Rated
Based on 0 review

Traveler rating

Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0

Summary

Sleep
0 /5
Location
0 /5
Service
0 /5
Clearness
0 /5
Rooms
0 /5
0 review on this Hotel - Showing 1 to 0

Write a review

Created with Sketch.
avg €0,00 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019

Hotel Nearby

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox