from €37,50
Check Availability

Вила Јонио, Катизма, Лефкада

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Вила Јонио – Катизма, Лефкада

Лефкада е остров на Јонскиот Архипелаг, кој се наоѓа јужно од Крф и североисточно од Кефалонија, а со континенталниот дел на Грција е поврзана со подвижен мост. Лефкада со причина ја нарекуваат островот на бојата: белата боја на карпите, школките и песокта по кои го добила и името; сината боја на морето која може да се спореди со морињата во некои далечни егзотични дестинации; зеленилото на боровите,чемпресите,шаренилото на цвеќињата,маслиновите дрвја…Големиот број на таверни, барови, ресторани ќе го направат Вашиот одмор уште попријатен. Најпознатите и најубави плажи на островот Порто Кацики, Егремни, Милос, Катисма…со својата убавина никој нема да го остави рамнодушен.

Катизма – Агиос Никитас е идеално место за патниците кои сакаат да ја запознаат традиционалната Грција. Прекрасна долга и пространа плажа, која ве мами со самото прво видување: бела песок, тиркизно море, широк простор на кој има место за сите, за оние кои сакаат да се на уреден дел со лежалки чадори и музика, но и за оние кои сакаат да се на мирен дел каде во мир ќе уживаат во престојот. Плажата е ориентирана западно, па сонцето заоѓа долго и убаво, што денот се продолќува се до 21 часот. Додека пак селцето Агиос Никитас оддалечено 2 км од плаќата сместено е не ридче помеѓу маслинови и борови дрва и прекрасен поглед кон тиркизната вода на Јонското море. Местото плени со прекраасната традиционална грчка архитектура, камени улици и голем број на традиционални ресторани каде може да се вкуси најразлична вкусна храна

Вила Јонио Б кат. – Катизма се наоѓа на оддалеченост 2км од Катизма и 1 км од Агиос Никитас, во идиличен дел на недопрена природа со широк двор со многу зеленило, прикладен паркинг за возила и место за заедничко дружење на гостите. Располага со 10 студија кои се со поглед кон заливот на Агиос Никитас, комплетно опремени со тоалет, кујна, ТВ и големи тераси. Вилата е идеална за патници кои се со сопствен превоз и сакаат да ја прошетаат Лефкада, а за патниците кои се со организиран превоз нудиме изнајмување на моторчиња или коли по одлични цени.

 

ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО КРАЈОТ НА 29.02.2020 – СЛЕДУВА ГРАТИС КРСТАРЕЊЕ НА ЈОНСКИТЕ ОСТРОВИ

Попусти:25% за уплата до 31/12/2019 20% за уплата до 31/01/20 15% за уплата до 28/02/20 10% за уплата до 30/04/20
Вила Јонио Б кат. Аг. Никитас- Maj Јуни Јули Август Септември
26 02 09 16 23 30 07 14 21 28 04 11 18 25 01 08 15 22
Број на ноќевања 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
1/2 ст. ( 2лица) 59 69 99 179 219 249 299 339 379 379 379 379 349 319 269 189 99 59
1/3 ст.( 3 лица) 69 79 109 189 229 259 309 349 399 399 399 399 369 339 289 199 109 69
Коментар промо промо промо / / / / / / / / / / / / / промо промо
Цените се дадени за наем на студио на 7 ноќи во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.
Дозволено е сместување према капацитетот на студио(број на кревети), освен 1 дете до 7 години во кревет со родител.
Автобуски превоз 45 Еур возрасни – Скопје, Велес, Кавадарци. Доплата за автобуски превоз 40 Еур возрасни – Битола и Прилеп
Деца од 2 до 11,99 год: Попуст 15 Евра од редовната цена – Лица по возрасни од 63 год: Попуст 10 Евра од редовната цена
Климата i Wi-Fi ВКЛУЧЕНИ во цена. За уплата на 2 и повеќе термини одобруваме 7% попуст.
Термините кои се обележани со црвено се промотивни и не подлежат на попуст.
 Важат Општите услови за патување на СКТМ.

 

Повратен билет до Лефкада чини:

Скопје – 45€ по лице
Штип – 45€ по лице
Велес- 45€ по лице

Битола – 40€ по лице
Прилеп – 45€ по лице
Струга  – 45€ по лице
Кичево  – 45€ по лице
Охрид – 45€ по лице
Ресен -45€ по лице
Деца до 1,99 години бесплатно

 

Време на поаѓање кон Грција:

01:00 h Скопје (Дрводекор)
01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
12:45 h Штип (паркинг пред пошта)
02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново)
03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лукоил)
04:00 h Битола (Главна автобуска станица)
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
02.15 h Струга (Хотел Дрим) – Трансвер до Битола
02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

 

Време на заминување од Грција:

Бус Лефкада

(времињата се по МК време)
Агиос Никитас 12.30 часот
Нидри 13.00 часот
Никиана 13.30 часот
Канали 14.15 часот
Бус Парга-Врахос
Врахос 13.00 часот
Амудиа 13.15 часот
Парга 13.45 часот

GPS Coordinati GPS:38°46’24.6″N 20°36’15.3″E

View More

Facilities

Air Conditioning
Flat Tv
Internet – Wifi
Parking
Smoking Room

Rules

Check In 14:00 pm
Check Out 09:00 аm

Rooms

1/2 двокреветно студио Јонио

Created with Sketch.
20m2

Created with Sketch.
x1xDBL

Created with Sketch.
x2

Created with Sketch.
x1

Reviews

Review score

0/5
Not Rated
Based on 0 review

Traveler rating

Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0

Summary

Sleep
0 /5
Location
0 /5
Service
0 /5
Clearness
0 /5
Rooms
0 /5
0 review on this Hotel - Showing 1 to 0

Write a review

Created with Sketch.
avg €37,50 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019

Hotel Nearby

Вила Афродити – Нидри, Лефкада

0/5 Not Rated0 review
avg €37,50/night

Вила Спирос – Агиос Никитас, Лефкада

Created with Sketch. Agios Nikitas, Lefkada
0/5 Not Rated0 review
avg €37,50/night

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox