fbpx
from €0,00
Check Availability

Вила Литца 2 – Неа Флогита, Касандра, Халкидики

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Вила LITCA-2 е лоцирана во центарот на Неа Флогита, спроти хотел Корфу, и на околу 50 м. од плажата. Располага со четворокреветни  апартмани и трокреветни студиа, пространи, модерно дизајнирани, со комплетно опремена кујна, WC, клима (вклучена во цената), и пространи тераси

 

 

Услови:

 Цените СО * се однесуваат за 7 ноќевања по лице со вклучен превоз, за минимум две лица  (Трето и четврто лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, а плаќаат само превоз).

 

–                    Цените со ознака ПРОМО се цени по лице според соодветниот капацитет

–                    Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.

–                    За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.

–                    Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.

–                    Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

–                    Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман 

 

–  Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:

•       За возрасни 2.170 мкд. (35 евра)

•       За деца до 12 години 1.550 мкд. (25 евра) 

•       Деца до 2 години бесплатно, без седиште

•       За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.

•       Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.

•       Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци.  Користењето на клима-уред, интернет е вклучено во цената .

•      Агенцијата не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.

•       Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.

•       Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во агенцијата. 

За овој аранжман важат Општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ

View More

Hotel Facilities

Air Conditioning
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Kitchen
Parking

Hotel Theme

Early Booking 2022
Грција
Лето 2022

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg €0,00 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019