fbpx
from €0,00
Check Availability

Вила Литца – Неа Флогита, Касандра, Халкидики

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Вила ,,Litca” е лоцирана во центарот на Неа Флогита, на околу 70 метри од плажата. Располага со 1/5 апартман модерно дизајниран, спална соба со два кревети, дневен престој со уште три кревети , дневниот престој е заедно со комплетно опремена кујна, WC, тераса.

*Доплата за туристичка такса 0.5 еур на ден,(се плаќа во вилата).

– 20 % за резервации до 31.01.2022 !!!

 

Цени за наем на апартман

Термини

1/5 Апартман 

Бр. ноќевања

21.05.2022-28.05.2022

90

7

28.05.2022-04.06.2022

150

7

04.06.2022-11.06.2022

230

7

11.06.2022-18.06.2022

270

7

18.06.2022-25.06.2022

320

7

25.06.2022-02.07.2022

340

7

02.07.2022-09.07.2022

410

7

09.07.2022-16.07.2022

450

7

16.07.2022-23.07.2022

450

7

23.07.2022-30.07.2022

450

7

30.07.2022-06.08.2022

450

7

06.08.2022-13.08.2022

450

7

13.08.2022-20.08.2022

450

7

20.08.2022-27.08.2022

410

7

27.08.2022-03.09.2022

320

7

03.09.2022-10.09.2022

260

7

10.09.2022-17.09.2022

200

7

17.09.2022-24.09.2022

140

7

 

* клима (вклучена во цената),wi-fi –(вклучена во цената)

Услови под кои важи аранжманот
 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.

 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.

 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.

 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман 

 • Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:

  • За возрасни 2.480 мкд. (40евра)

  • За деца до 12 години 1.860 мкд. (30 евра) 

  • Деца до 2 години бесплатно, без седиште

 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.

 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.

 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Користењето на клима-уред, интернет е вклучено во цената .

 • т.а. „Ариес“ не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.

 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.

 

За овој аранжман важат Општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ чиј член и еден од основачите е т.а. „Ариес“.

View More

Hotel Facilities

Air Conditioning
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Kitchen
Parking
Pool
Show All

Hotel Theme

Early Booking 2022

Rules

Check In 12:00
Check Out 09:00

Rooms

avg €0,00 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019