fbpx
from €0,00
Check Availability

Вила Луна – Ксамил, Албанија

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Ксaмил е место со прекрасни егзотични плажи и величенствено тиркизно море на ривиерата на Јужна Албанија. Затоа, ставете го Ксамил во прв план за вашиот следен одмор и нема да зажалите бидејќи ќе уживате во одлична храна, долги сончеви денови, пливање и рибарење … и сето тоа за разумна цена, за разлика од другите познати туристички места.
Вила Луна се наоѓа во Ксамил на 70м од плажата Бела Виста, на 200м од центарот на градот.Вилата располага со четворокреветни студиа со капацитет до 4 лица и апартман за 6 лица. Цените се изразени во еур, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 62 мкд.
*Климата е вклучена во цената

На ПРОМО цените не следува попуст за два последователни термина и попуст за рана резервација

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И 50% УПЛАТЕНИ ДО 31.03.2021

Цени за НАЕМ на СОБА за 8 дена 7 ноќевања
термини ноќи 1/2 студио 1/3 студио 1/4 студио 1/6 апартман
28.05 – 04.06 7 60 71 83 107
04.06 – 11.06 7 83 95 107 155
11.06 – 18.06 7 164 175 186 241
18.06 – 25.06 7 186 197 219 274
25.06 – 02.07 7 208 219 230 307
02.07 – 09.07 7 252 263 285 351
09.07 – 16.07 7 296 307 329 406
16.07 – 23.07 7 296 307 329 406
23.07 – 30.07 7 296 307 329 406
30.07 – 06.08 7 296 307 329 406
06.08 – 13.08 7 296 307 329 406
13.08 – 20.08 7 296 307 329 406
20.08 – 27.08 7 285 296 318 384
27.08 – 03.09 7 252 263 285 351
03.09 – 10.09 7 164 175 197 230
10.09 – 17.09 7 142 153 164 186
17.09 – 24.09 7 107 119 131 143
24.09 – 01.10 7 71 83 95 119

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ  за Албанија: 
Скопје (Дрводекор) / Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -Трансфер до Битола
Цени за Валона-Саранда-Ксамил  50 € возрасен
Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен
Време на поаѓање за АЛБАНИЈА :
23:00 h Скопје (Дрводекор) – Трансфер (претходен ден)
23:45h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – Трансфер
23:00h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер
00:30h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол, Дреново) – Трансфер
01:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) – Трансфер
02:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
02.30h Ресен (спроти автобуска станица)–Трансфер
03:00h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер
03.15h Струга (Хотел Дрим) –Трансфер
Релациите кои се наведени како ТРАНСФЕР се реализираат со патнички возила или комбе
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус.

ВАЖНО : При обавување на автобускиот превоз ќе бидат запазени сите Ковид мерки за дезифенција, носење маски, како и исполнетост на возилото. Патувањето за Албанија КСАМИЛ се реализира преку граничен премин КАФАСАН-Струга со што може да се патува со ЛИЧНА КАРТА или ПАСОШ

GPS:39°46’01.3″N 19°59’53.4″E

View More

Hotel Facilities

Air Conditioning
Flat Tv
Internet – Wifi
Kitchen

Hotel Theme

Албанија
Ксамил

Rules

Check In 14:00
Check Out 09:00

Rooms

Reviews

Review score

0/5
Not Rated
Based on 0 review

Traveler rating

Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0

Summary

Sleep
0 /5
Location
0 /5
Service
0 /5
Clearness
0 /5
Rooms
0 /5
0 review on this Hotel - Showing 1 to 0

Write a review

Created with Sketch.
avg €0,00 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019

Hotel Nearby

Вилана Ана – Ксамил, Албанија

0/5 Not Rated0 review
avg €0,00/night

Delight Hotel 4* – Ксамил, Албанија

0/5 Not Rated0 review
avg €0,00/night

De Luna Hotel – Ксамил, Албанија

0/5 Not Rated0 review
avg €0,00/night

King Hotel 4* – Ксамил, Албанија

0/5 Not Rated0 review
avg €0,00/night