from €0,00
Check Availability

Вила Мариа – Јерисос, Атос, Халкидики

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Вила Мариа – Јерисос, Атос, Халкидики

Јерисос е едно од најголемите туристички места на полуостровот Халкидики, на третиот крак Атос. Градот во кој живеат повеќе од 3000 жители се наоѓа покрај морето и има долга, песочна плажа која има Сино Знаме за чистота. Пред плажата е големо шеталиште со таверни, кафетерии и атракции за најмладите. На крајот од шеталиштето во Јерисос се наоѓа старата Ветерница во која е сместен Музејот на историја, а на самото шеталиште е големиот аквариум. Доколку сте љубители на мирот и спокојството, тогаш наша препорака е да ги посетите околните плажи Kakoudia и Ksiropotami.

Вилата „Maria“ се наоѓа на само 80 од плажата во централниот дел на Јерисос, на третиот крак Атос. Апартманите се наоѓаат на прв и на втор спрат од вилата. Сите имаат опремени кујни кои се целосно издвоени од спалните соби и имаат прозор, телевизор и клима уред чие користење е вклучено во цената. Дел од сместувачките капацитети имаат тераси со поглед во дворот на вилата, а останатите се со поглед на улица. Сите тераси се заштитени со тенди. Гостите можат секојдневно да се одмараат во дворот на вилата кој е опремен со пластични маси и да ја користат скарата. Сите сместувачки капацитети имаат постелнина и крпи кои се менуваат еднаш во текот на десет дена. Затоплувањето на водата во целата вила е со сончеви колектори, а вилата е покриена со безжичен интернет. Агенцијата како организатор на патувањето не може да влијае на капацитетот и периодите со топла вода во вилата, ниту да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата. Во непосредна близина на вилата има простор за паркирање на возила.

 

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 27.12.2019

 

Вила „Maria” – Јерисос
Термин: Ноќевања: 1/2 апартман 1/2+1 апартман 1/4 апартман 1/4 дуплекс
26.05-05.06.2020 10 180 € (11.160 ден.) 200 € (12.400 ден.) 240 € (14.880 ден.) 280 € (17.360 ден.)
05.06-15.06.2020 10 240 € (14.880 ден.) 260 € (16.120 ден.) 300 € (18.600 ден.) 340 € (21.080 ден.)
15.06-25.06.2020 10 320 € (19.840 ден.) 340 € (21.080 ден.) 380 € (23.560 ден.) 420 € (26.040 ден.)
25.06-05.07.2020 10 360 € (22.320 ден.) 380 € (23.560 ден.) 420 € (26.040 ден.) 460 € (28.520 ден.)
05.07-15.07.2020 10 420 € (26.040 ден.) 440 € (27.280 ден.) 480 € (29.760 ден.) 520 € (32.240 ден.)
15.07-25.07.2020 10 460 € (28.520 ден.) 480 € (29.760 ден.) 520 € (32.240 ден.) 560 € (34.720 ден.)
25.07-04.08.2020 10 460 € (28.520 ден.) 480 € (29.760 ден.) 520 € (32.240 ден.) 560 € (34.720 ден.)
04.08-14.08.2020 10 460 € (28.520 ден.) 480 € (29.760 ден.) 520 € (32.240 ден.) 560 € (34.720 ден.)
14.08-24.08.2020 10 460 € (28.520 ден.) 480 € (29.760 ден.) 520 € (32.240 ден.) 560 € (34.720 ден.)
24.08-03.09.2020 10 420 € (26.040 ден.) 440 € (27.280 ден.) 480 € (29.760 ден.) 520 € (32.240 ден.)
03.09-13.09.2020 10 320 € (19.840 ден.) 340 € (21.080 ден.) 380 € (23.560 ден.) 420 € (26.040 ден.)
13.09-23.09.2020 10 230 € (14.260 ден.) 250 € (15.500 ден.) 290 € (17.980 ден.) 330 € (20.460 ден.)

 

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во агенцијата)

Цените во табелата се однесуваат за наем на цело студио за 10 или 7 ноќевања без вклучен превоз

-Во студијата е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети

– Сместувањето е првиот ден после 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 09.00 часот по локално време

-Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска противвредност по курс 62 денари!

-Организиран превоз Скопје-Кавадарци-Јерисос

-Тргнување од Скопје во 04.00 часот и од Кавадарци во 05.30 часот

-Цена на повратен билет –35 евра;деца до 2 години бесплатно (без седиште); од 2-12 год.-25 евра

*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

*Важат Општите услови на СКТМ

View More

Facilities

Air Conditioning
Internet – Wifi
Kitchen
Yard

Rules

Check In 14:00
Check Out 09:00

Rooms

Reviews

Review score

0/5
Not Rated
Based on 0 review

Traveler rating

Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0

Summary

Sleep
0 /5
Location
0 /5
Service
0 /5
Clearness
0 /5
Rooms
0 /5
0 review on this Hotel - Showing 1 to 0

Write a review

Created with Sketch.
avg €0,00 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019

Hotel Nearby

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox