from €0,00
Check Availability

Вила Мегали Алана – Скотина, Олимписка Ривиера

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

ЛЕТО 2020 – ПИЕРИА – СКОТИНА

Скотина е мало место, оддалечено 20-на км. од Катерини и на околу 5 км. од Лептокарија и Сан Пантелејмон. Мирно и прекрасно место, идеално за фамилијарен одмор, дестинација која ја препорачуваме и на оние патници кои сакаат одмор без вообичаениот метеж што го имаме во поголемите туристички места…Во самото место има неколку супер-маркети, таверни и кафе-барови, прекрасна песочна плажа, со кристално чисто море.

Вила MEGALI ALANA„Б“ категорија е оддалечена околу 150 м. од плажа, располага со огромен тревнат двор, паркинг места за возилата, скара во самиот двор. Сместувачките капацитети се на приземје и 1.спрат, четирикреветните студиа располагаат со 2 дупли лежаи, кујна одделена од спалната соба, ТВЦ, ТВ, тераса и клима, додека трикреветните студиа располагаат со 1 дупли + 1 моно лежај, кујна одделена од спалната соба, ТВЦ, ТВ, тераса и клима.

– 20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.03.2021
– 10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2021

термини ноќи 1/2 студио 1/3 студио 1/4 студио
22.05.-29.05 7 39 € 49 € 69 €
29.05.-05.06 7 69 € 89 € 99 €
05.06.-12.06 7 99 € 109 € 129 €
12.06.-19.06 7 149 € 159 € 169 €
19.06.-26.06 7 179 € 189 € 199 €
26.06.-03.07 7 209 € 219 € 229 €
03.07.-10.07 7 229 € 239 € 249 €
10.07.-17.07 7 249 € 259 € 269 €
17.07.-24.07 7 269 € 279 € 289 €
24.07.-31.07 7 269 € 279 € 289 €
31.07.-07.08 7 269 € 279 € 289 €
07.08.-14.08 7 269 € 279 € 289 €
14.08.-21.08 7 269 € 279 € 289 €
21.08.-28.08 7 259 € 269 € 279 €
28.08.-04.09 7 189 € 199 € 219 €
04.09.-11.09 7 159 € 169 € 189 €
11.09.-18.09 7 99 € 119 € 139 €
18.09.-25.09 7 69 € 79 € 89 €
25.09.-02.10 7 39 € 49 € 59 €

Цените се дадени по студио за 7 ноќевања без попуст во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 62.00 Денари. На промо цените не следува попуст.

Напомена:

* Клима уредот Е ВКЛУЧЕН во цената.

* Туристичката такса од 0,5 € на ден – по соба се плаќа на лице место

 

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Пиериа чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа :

Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 40€ по лице

Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово – 40€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице

Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице

Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа :

Битола (Градска Автобуска Станица) – 30€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола –30€

Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 35€ по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 35€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола –
35€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола –30€ по лице

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена

– Деца до 1,99 години бесплатно

 

Време на поаѓање превоз од Скопје за Пиериа (секоја Сабота ) :

04:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес
05:00 h Скопје (Дрводекор)
05:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
06:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)

06:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово

06:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
07:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Битола за Пиериа :

05:00 h Битола (Градска Автобуска Станица)

04:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола

03.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола

03:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола

03:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола

04.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
*попустите не може да се комбинираат,
*Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
*Важат Општите услови на СКТМ и ТА “
АРИЕС“.

View More

Hotel Facilities

Air Conditioning
Flat Tv
Internet – Wifi
Kitchen
Parking
Yard

Hotel Theme

Best value
Лептокарија
Лето 2021
Олимписка Ревиера

Rules

Check In 13:00 pm
Check Out 09:00 pm

Rooms

1/4 четворокреветно студио Мегали Алана

Created with Sketch.
32м2m2

Created with Sketch.
x4

Created with Sketch.
x4

Created with Sketch.
x2

1/4 четворокреветно студио Мегали Алана

Created with Sketch.
30м2m2

Created with Sketch.
x2xDBL

Created with Sketch.
x4

Created with Sketch.
x2

Created with Sketch.
avg €0,00 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019

Hotel Nearby

Guest house Via Bitola

0/5 Not Rated0 review
avg €35,00/night

Stone Bridge Apartments Bitola

0/5 Not Rated0 review
avg €30,00/night