fbpx

Вила Пенелопе – Скала Потамиа

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% of guests recommend
Print Friendly, PDF & Email

Скала Потамиа е древно рибарско село, кое се наоѓа на јужниот дел на заливот и преубавата плажа Голден бич. Вилата Пенелопе се наоѓа во летувалиштето Скала Потамиа во близина на песочната плажа. Скала Потамиа е оддалечена околу 15 км. од градот Лименас. Во непосредна близина се наоѓаат продавници, таверни, ресторани и барови.Вилата нема базен . Вилата поседува двоикреветни студија со купатило со туш, фрижидер, комплетно опремена кујна, ТВ, интернет и клима ( со доплата).

Villa Penelope – Skala Potamia
термин Број на ноќи 1/2 студио стандард
мин. 2 лица
27.05.2022 7*
вклучен превоз
         79 €
03.06.2022 7*
вклучен превоз
            109 €
10.06.2022 7*
вклучен превоз
            129 €
17.06.2022 7*
вклучен превоз
            149 €
24.06.2022 7*
вклучен превоз
            169 €
01.07.2022 7             179 €
08.07.2022 7             199 €
15.07.2022 7             229 €
22.07.2022 7             229 €
29.07.2022 7             229 €
05.08.2022 7             229 €
12.08.2022 7             229 €
19.08.2022 7             189 €
26.08.2022 7*
вклучен превоз
            169 €
02.09.2022 7*
вклучен превоз
            149 €
09.09.2022 7*
вклучен превоз
            129 €
16.09.2022 7*
вклучен превоз
            109 €
23.09.2022 7*
вклучен превоз
              79 €
*цените се дадени по лице за 7 ноќевања
Дополнителни информации
* Дете 0-5.99г со 2 возрасни лица во соба – бесплатно без помошен кревет
*Дете 6-11.99г со 2 возрасни лица во соба – 30% попуст  (на дополнителен кревет)
* клима – 5 евра по соба на ден (опционално)
* задолжителна туристичка такса (се плаќа во објектот) 0,5 евра по соба на ден
* задолжителна доплата за “handling fee” на локалната агенција (се плаќа во агенција) – 10 евра по лице / 5 евра за деца до 12 години
* во собите има опремена мини кујна
* доплата за автобуски превоз на релација Скопје – Тасос – Скопје – 60 евра за возрасни ( 40 евра за деца 2-12 години, 0-2 години БЕСПЛАТНО (не користи седиште))
* Задолжителна доплата за траект – 20 евра за возрасен / 15 евра за дете 2-12 години (важи за пакетите со * кои се со превоз и за оние кои користат организиран превоз)
*** потребен е минимум од 20 лица за реализација на автобускиот превоз (во случај на помал број на пријавени лица превозот ќе биде со минибус и  зголемување на цената за 10 евра)
* за уплата на 2 споени термини се одобрува 10% попуст на вториот термин (попуст не се комбинира со “Early booking” попусти)
* смените наведени со * се за пакет аранжман со вклучен превоз
View More

Hotel Theme

Грција
Лето 2022
Остров Тасос
Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

Owner

Aries Travel

Member Since 2019