fbpx
from €0,00
Check Availability

Вила Посеjдон – Калитеа, Халкидики

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Вила Посеjдон – Калитеа

Вила Посеидон се наоѓа на сама плажа во Калитеа, на 200м од центарот. Паркинг за возила сама вила не нуди, но има на 30м од самата вила веднаш до хотелот Маргарита, и истиот е бесплатен. Вилата располага само со трокреветни и четворокреветни студија. На секоја соба и следуваат по 2 лежалки и чадор на плажа, без доплата кои се нумерирани по самата соба во која се престојува, и истите не смеат да се менуваат со друга бројка на соба.

Трокреветните студија располагаат со брачен кревет за две лица, по грчки мерки т.е потесно од стандардните спални и едно единечно регуларно легло, мини кујна со прибор за готвење и јадење која е одвоена од спалната, но не и со врата, сопствен тоалет, балкон кој гледа странично на море или кон градина, а истите се лоцирани на трет кат и има клима и wi-fi. Четворокреветните студија располагаат со брачен кревет за две лица, по грчки мерки т.е потесно од стандардните спални и две единечни стандардни легла, мини кујна со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет, балкон, клима и  wi-fi. Истите можат да бидат  лоцирани на приземје (без оградена тераса) на трет кат со страничен поглед на море, едно студио на четврти кат со голем балкон и директен поглед на море, и едно студио со поглед на градина кое се наоѓа на трет кат.

ЦЕНА ПО СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА / НЕДЕЛА НА НЕДЕЛА
Термини Ноќ. 1/3 бр.22 не реновирана 1/4 бр.2 на приземје не реновирана 1/4 не реновирани бр.24 и 26 1/4 студио пог.градина, реновирана бр.21 1/4 студио ssv, реновирани бр. 23, 25 и 31 Коментар
22.05-29.05.2022 7 169 179 189 199 209 Промо цена
29.05-05.06.2022 7 189 199 209 229 249 Промо цена
05.06-12.06.2022 7 249 269 279 289 319
12.06-19.06.2022 7 339 359 369 379 409
19.06-26.06.2022 7 349 379 389 429 469
26.06-03.07.2022 7 429 459 469 499 549
03.07-10.07.2022 7 529 539 559 589 619
10.07-17.07.2022 7 529 539 559 589 619
17.07-24.07.2022 7 529 539 559 589 619
24.07-31.07.2022 7 529 539 559 589 619
31.07-07.08.2022 7 529 539 559 589 619
07.08-14.08.2022 7 529 539 559 589 619
14.08-21.08.2022 7 489 519 539 559 589
21.08-28.08.2022 7 419 449 469 499 529
28.08-04.09.2022 7 379 399 409 429 479
04.09-11.09.2022 7 289 309 319 339 379
11.09-18.09.2022 7 249 269 279 289 319
18.09-25.09.2022 7 149 159 169 179 199 Промо цена

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Цените се изразени по студио за 7 ноќевања без попуст во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1еур=61,8мкд

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

Скопје (Дрводекор) – 35еур по лице

Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 40еур по лице

Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 40еур по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35еур по лице

Удово (бензинска пумпа Удово) – 35еур по лице

Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

Битола -(Автобуска станица Транскоп – на перон) – 35еур по лице

Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 35еур по лице

Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 40еур по лице

Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 45еур

Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 40еур по лице

Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 35еур по лице

Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена за Скопје, за Битола и Прилеп

Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

Возрасни лица над 63год – 10еур попуст

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
* попустите не може да се комбинираат,

*Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител

*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус

*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

*Важат Општите услови на СКТМ

 

Време на поаѓање и цена по лице за превоз од Скопје за Халкидики (секоја сабота):

03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес 50€ 
04:00 h Скопје (Дрводекор) 40€ 
04:30 h Велес (бензинска мотел Македонија)40€ 
05:00 h Неготино (бензинска Неготино) 40€ 
05:00 h Струмица (бензинска Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово 45€ 
05:40 h Удово (бензинска Удово) 40€ 
06:00 h Граничен премин (бензинска Шимов) 40€ 

 

Време на поаѓање и цена по лице за превоз од Битола за Халкидики:

05:00 h Битола (Градска Автобуска Станица) 40€ 
04:15 h Прилеп (бензинска Салида) -Трансфер до Битола  40
03.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола 45
03:45 h Кичево (бензинска Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола  55
03:30 h Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола  45€ 
04.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола 45

View More

Hotel Facilities

Air Conditioning
Flat Tv
Internet – Wifi
Parking

Hotel Theme

Грција
Касандра - Халкидики
Лето 2022

Rules

Check In 14:00
Check Out 09:00

Rooms

Reviews

Review score

0/5
Not Rated
Based on 0 review

Traveler rating

Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0

Summary

Sleep
0 /5
Location
0 /5
Service
0 /5
Clearness
0 /5
Rooms
0 /5
0 review on this Hotel - Showing 1 to 0

Write a review

avg €0,00 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019