from €0,00
Check Availability

Вила Posidonio – Полихроно, Касандра, Халкидики

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

ВИЛА Posidonio – Полихроно, Касандра, Халкидики

 

-20% попуст за резервации и целосна уплата до 15.03.2020
-10% попуст за резервации и целосна уплата до 30.04.2020

Локација

Вилата Поседонио се наоѓа на 120м од плажа, во центарот на Полихроно, 

Плажа
120
метри од градската песочна плажа.


Опис на објектот

располага со 1/2 +1 студија (соба со брачен кревет и помошен на расклопување во кујната) и 1 / 4 апартмани (соба со брачен кревет и две софи на пуштање во кујната, поволни за 4 возрасни и 1 дете до 11,99год) и еден апартман 1/5 со една спална соба и 3 кревети во кујната за 5 возрасни лица +1 дте до 11,99год) опремени со тоалет, кујна, тераса, ТВ, безжичен интернет и со клима . Студијата и апартманите се состојат од една- спална и посебна кујна.

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

Цените се дадени по студио за 7 ноќевања во евра без попуст

Плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 62 денари.

 

период

ноќи

STD 1/2+1

STD 1/4+1

APP 1/5+1

24.05-31.05

7

*89*

*119*

*139*

31.05-07.06

7

*109*

*139*

*169*

07.06-14.06

7

149

189

229

14.06-21.06

7

229

279

299

21.06-28.06

7

289

379

399

28.06-05.07

7

339

409

429

05.07-12.07

7

349

439

479

12.07-19.07

7

379

459

489

19.07-26.07

7

419

479

509

26.07-02.08

7

419

479

509

02.08-09.08

7

419

479

509

09.08-16.08

7

419

479

509

16.08-23.08

7

419

479

509

23.08-30.09

7

369

419

439

30.08-06.09

7

339

369

389

06.09-13.09

7

249

299

329

13.09-20.09

7

*109*

*139*

*169*

20.09-27.09

7

*89*

*129*

*149*

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

*На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.
*
Попустите на редовните цени не се комбинираат

Легенда:
1/2+екстра легло за 2 возрасни + 1 дете
1/4 за 4 возрасни + 1 дете до 11.99год
1/5 апп за 5 возрасни + 1 дете до 11.99год

 

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања во студио,(по избор)
Користење клима уред,
Користење безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Доплата за туристичка такса 0,5 € по СОБА на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз.

Цена по лице за превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела)
Скопје (Дрводекор) 35€
Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес
40€
Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово
40€
Неготино (бензинска Неготино)
35€
Удово (бензинска Удово)
35€
Граничен премин (бензинска Шимов)
35€

Цена по лице за превоз од Битола за Халкидики: (по лице)
Битола – (пред Спортската сала Боро Чурлевски)
30€
Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола
30€
Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола
35€
Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола
35€
Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
35€
Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола
30€

Деца од 2 до 11,99 г.попуст од редовната цена 10€ за Скопје,15€ за Битола и Прилеп
Деца до 1,99 години
бесплатно
Возрасно лице над 63 год- попуст
10€

Саатница на поаѓање СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:
03:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес
05:00 Струмица (БП Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово
04:00 Скопје (Дрводекор)
04:30 Велес (БП мотел Македонија)
05:00 Неготино (БП Неготино)
05:40 Удово (БП Удово)
06:00 Граничен премин ( БП Шимов)

Саатница на поаѓање БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ
04:00 Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
03:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
02:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
02:45 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола
02:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
03:15 Ресен (спроти автобуска станица) – Трасфер до Битола

Поаѓање од ГРЦИЈА:
14:15 локално време (13:15 Мак. време) Пефкохори
14:30 локално време (13:30 Мак. време ) Ханиоти
14:45 локално време (14:00 Мак. време) Полихроно

15:00 локално време (14:00 Мак. време) Калитеа

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила aвтобус или комбe


Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.
Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин,

Попустите не може да се комбинираат,

Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,

Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

Важат Општите услови на Т.А. Ариес.

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

View More

Facilities

Air Conditioning
Internet – Wifi
Kitchen

Rules

Check In 14:00
Check Out 09:00

Rooms

Reviews

Review score

0/5
Not Rated
Based on 0 review

Traveler rating

Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0

Summary

Sleep
0 /5
Location
0 /5
Service
0 /5
Clearness
0 /5
Rooms
0 /5
0 review on this Hotel - Showing 1 to 0

Write a review

Created with Sketch.
avg €0,00 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019

Hotel Nearby

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox