fbpx
from €0,00
Check Availability

Вила Томас – Лептокарија, Олимписка Ривиера

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

– 20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 28.02.2022

– 10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2022

Градот сместен во прегратките на планината ОЛИМП, кој сеуште го навраќа сеќавањето на убавите времиња, поминати покрај нејзините плажи. Лептокарија денес е прекрасен град кој изобилува со убави објекти за сместување, изградени според високите стандарди на туризмот. Видно изменетата инфраструктура само го надополнува севкупниот впечаток на нејзината туристичка понуда. Освен со убавата плажа, овој град плени и со големата пешачка зона, големото шеталиште, убавиот парк со прекрасно зеленило…Иако првенствено важи за место за мирен фамилијарен одмор, големиот избор на таверни, кафе-барови, продавници, дискотеки и останати содржини, ќе го направат Лептокарија примамливо место и за оние кои очекуваат нешто подинамичен летен одмор.

Вила THOMAS B категорија – се наоѓа на десната страна од местото, на 100 м. од главната улица, и САМО 5 м. од прекрасната песочна плажа. Секоја соба е опремена со модерно опремена кујна, ТВЦ, ТВ, тераса (сите со страничен поглед на море) и КЛИМА (со доплата – 5 € на ден).

Вила Tомас Б кат 5 метри од плажа Мај Јуни Јули Август Септември
28 04 11 18 25 02 09 16 23 30 06 13 20 27 03 10 17 24
Број на денови 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7    
1/2 студио (2 лица) 59 109 139 179 209 249 269 279 309 309 309 309 299 259 209 179 139 89
1/3 студио (3 лица) 79 119 149 189 229 259 279 289 319 319 319 319 309 269 239 199 159 99
Забелешка промо промо промо                           промо промо
Цените се дадени за наем на студио на 7 ноќи во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.
Автобуски превоз 35 Еур возрасни Битола , Прилеп. Скопје, Велес, Штип, Кавадарци .
Деца од 2 до 11,99 год: Попуст 15 Евра од редовната цена. Туристичка такса 0,50 центи на ден за соба (се плаќа во објектот)
За уплата на 2 и повеќе термини одобруваме 7% попуст. Попустите не можи да се комбинирааат.
Термните кои се обележани со црвено се промотивни и не подлежат на попуст, доплата за клима 5 Еур/ден
За овај аранжман важат Ваучерите Ковид 19.  Важат Општите услови за патување на СКТМ.

Цените се дадени по студио за 7 ноќевања во евра, плаќањето е во денарска противвредност (1 € = 62.00 МКД). На промо цените не следува попуст.

 СПЕЦИФИКАЦИЈА НА СОБИТЕ (студиата) :

–          ДВОКРЕВЕТНО (1/2) СТУДИО : 1 дупли кревет, комплетна кујна, ТВЦ, ТВ, тераса (западна страна – поглед кон море) и клима.

–          ТРИКРЕВЕТНО (1/3) СТУДИО : 1 дупли кревет + 1 единечен кревет, комплетна кујна, ТВЦ, ТВ, тераса (западна страна – поглед кон море) и клима.

НАПОМЕНА:

– ДОПЛАТА за клима уредот – 5 € на ден.

– Туристичката такса од 0,5 € на ден – по соба се плаќа на лице место

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа :

Скопје (Дрводекор) – 40€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 55€ по лице

Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово – 45€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 40€ по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 40€ по лице

Удово (бензинска пумпа, Удово) – 40€ по лице

Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 40€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа :

Битола (Градска Автобуска Станица) – 35€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола –35€

Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 40€ по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола –40€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола –40€ по лице

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена

– Деца до 1,99 години бесплатно

Време на поаѓање превоз од Скопје за Пиериа (секоја Сабота ) :

04:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес
05:00 h Скопје (Дрводекор)
05:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
06:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
06:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово

06:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
07:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)
Време на поаѓање превоз од Битола за Пиериа :

05:00 h Битола (Градска Автобуска Станица)

04:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола

03.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола

03:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола

03:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола

04.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ :

– За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст. Попустот важи само на редовни цени.
– попустите не може да се комбинираат.
– Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.

– Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник немаат право на надомест на средства за разликата во цена.
– Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
– Важат Општите услови на СКТМ и ТА “Ариес“.

View More

Hotel Facilities

Air Conditioning
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Kitchen
Parking

Hotel Theme

Early Booking 2022
Грција
Лептокарија
Лето 2022
Олимписка Ревиера

Rules

Check In 12:00
Check Out 09:00

Rooms

avg €0,00 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019