fbpx
from €0,00
Check Availability

Вила Василис – Неи Пори, Олимписка Ривиера

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Вилата се наоѓа во новиот дел од Неи Пори, на 200 метри од плажата. Убаво украсена, уредна и чиста куќа, има лоби и соба за багаж и тоалет што гостите можат да ги користат на денот на смената.
Сместување: Секоја единица има тоалет, безжичен интернет, клима и тераса.
Структура- Вилата има двокреветни и трокреветни студиа:
Две 1/2 студио (бр. А1, Б6) со поглед на дворот
Шест 1/3 студиа (бр. А2, Б1, Б2, Б3, Б4, Б5) со поглед на улицата или дворот
Студијата А1 и А2 имаат заедничка тераса на приземјето
Клима: Доплата 5€ на ден по соба
Услови за деца: Дете до 8 години може да користи заеднички кревет

Првите два и последните три термина се ПРОМО цени и на следува попуст за рана резервација
15% попуст за резервација и целосна уплата до 31.03.2022
Цените се за наем на студио 8 дена / 7 ноќи

Локација: https://goo.gl/maps/iyhToH6KTmrjEBjd6

термин ноќевања 1/2 студио 1/3 студио
21.05-28.05 7 80 € 100 €
28.05-04.06 7 120 € 140 €
04.06-11.06 7 150 € 180 €
11.06-18.06 7 210 € 240 €
18.06-25.06 7 230 € 270 €
25.06-02.07 7 250 € 290 €
02.07-09.07 7 260 € 310 €
09.07-16.07 7 280 € 320 €
16.07-23.07 7 330 € 350 €
23.07-30.07 7 330 € 350 €
30.07-06.08 7 330 € 350 €
06.08-13.08 7 330 € 350 €
13.08-20.08 7 330 € 350 €
20.08-27.08 7 290 € 320 €
27.08-03.09 7 240 € 290 €
03.09-10.09 7 210 € 250 €
10.09-17.09 7 140 € 190 €
17.09-24.09 7 110 € 160 €
24.09-31.09 7 80 € 100 €

Цените се дадени по соба во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Во цената Е вклучено:
-7 ноќевања
-Безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
-Автобуски превоз
-Клима 5€ на ден по соба ( се плаќа во вилата )
-Патничко осигурување
-Туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Забелешка:
Од 01.01.2018г во Грција се плаќа данокот за престој од 0,50€ /по соба / на ден.
Плаќањето се врши на лице место во вилата
За користење студио 1/2 со 2 кревети како еднокреветно, попуст 20% од цената

Информации, услови, попусти

Промо цените се обележани со црвено
На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
Попустите не може да се комбинираат.
Сместување во собите прв ден е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите последен ден најдоцна до 10 часот (локално време)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот..
За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.

Купени или резервирани аранжмани по објавени/редовни цени не може да се споредуваат со ист аранжман понуден и продаден по рани резерваци или т.н. last minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот поради: отказ од клиент, намалена цена од сопственикот или непродадена соба од контингентот) НЕ следува корекција на цената.

Важат Општите услови на СКТМ и ТА ТУРИСТ

ПРЕВОЗ

Информации; цени, време на поаѓање, места на поаѓање до ПИЕРИА секоја САБОТА:

 

Цена по ЛИЦЕ за ПРЕВОЗ од Скопје за Неи Пори време на поаѓање цена
Скопје – Дрводекор 04;00 40 €
Велес – БП мотел Македонија 04;30 40 €
Штип – паркинг пред пошта, трансфер до Велес 03;40 55 €
Струмица – БП Макпетрол кај нов кружен тек, трансфер до Удово 05;00 50 €
Неготино – бензинска, Неготино 05;00 40 €
Удово – бензинска Удово 05;40 40 €
Граничен премин – бензинска Шимов 06;00 40 €

Деца од 2 до 11,99 години: попуст -10 € од редовната цена
Деца до 1,99 години бесплатно

Цена по ЛИЦЕ за ПРЕВОЗ од Битола за Неи Пори време на поаѓање цена
Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон 04;00 40 €
Прилеп – БП Селида,  трансфер до Битола 03;15 40 €
Струга – Хотел Дрим, трансфер до Битола 02;15 50 €
Кичево – БП Пуцко Петрол, трансфер до Битола 02;45 55 €
Охрид – БП Лук Оил излез кон Битола, трансфер до Битола 02;30 50 €
Ресен – спроти автобуска станица, трансфер до Битола 03;15 50 €

Деца од 2 до 11,99 години: попуст -10 € од редовната цена
Деца до 1,99 години бесплатно

Релациите кои се наведени како (трансфер во МКД) се реализираат со патнички возила или комбe

 

View More

Hotel Facilities

Air Conditioning
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Kitchen

Hotel Theme

Early Booking 2022
Грција
Лептокарија
Лето 2022
Олимписка Ревиера

Rules

Check In 12:00
Check Out 09:00

Rooms

avg €0,00 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019