fbpx
from 0 €
Check Availability

Вила Василис – Неи Пори, Олимписка Ривиера

View on map
Нема оценки from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Вилата се наоѓа во новиот дел од Неи Пори, на 200 метри од плажата. Убаво украсена, уредна и чиста куќа, има лоби и соба за багаж и тоалет што гостите можат да ги користат на денот на смената.
Сместување: Секоја единица има тоалет, безжичен интернет, клима и тераса.
Структура- Вилата има двокреветни и трокреветни студиа:
Две 1/2 студио (бр. А1, Б6) со поглед на дворот
Шест 1/3 студиа (бр. А2, Б1, Б2, Б3, Б4, Б5) со поглед на улицата или дворот
Студијата А1 и А2 имаат заедничка тераса на приземјето
Клима: Доплата 5€ на ден по соба
Услови за деца: Дете до 8 години може да користи заеднички кревет

Првите два и последните три термина се ПРОМО цени и на следува попуст за рана резервација
Цените се за наем на студио 8 дена / 7 ноќи

Локација: https://goo.gl/maps/iyhToH6KTmrjEBjd6

 

Неи Пори 2023 Попуст за рана уплата -10% до 28/02/2023
Вила Василис Б кат 150 м од плажа Мај Јуни Јули Август Септември
20 27 03 10 17 24 01 08 15 22 29 05 12 19 26 02 09 16 23
Број на денови 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
1/2 студио (2 лица) 89 119 149 209 239 259 269 289 339 339 339 339 339 299 249 219 179 119 89
1/3 студио (3 лица) 99 139 179 249 279 299 319 329 359 359 359 359 359 329 289 259 209 169 109
Забелешка промо промо промо                             промо промо
Цените се дадени за наем на студио на 7 ноќи во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.
Автобуски превоз 40 Еур возрасни Битола , Прилеп. 45 eur Скопје, Велес, Кавадарци .
Деца од 2 до 11,99 год: Попуст 10 Евра од редовната цена. Туристичка такса 0,50 центи на ден за соба (се плаќа во објектот)
За уплата на 2 и повеќе термини одобруваме 7% попуст. Попустите не можи да се комбинирааат.
Термините кои се обележани со црвено се промотивни и не подлежат на попуст, доплата за клима 5 Еур/ден
 Важат Општите услови за патување на СКТМ.

 

Цените се дадени по соба во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Во цената Е вклучено:
-7 ноќевања
-Безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
-Автобуски превоз
-Клима 5€ на ден по соба ( се плаќа во вилата )
-Патничко осигурување
-Туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Забелешка:
Од 01.01.2018г во Грција се плаќа данокот за престој од 0,50€ /по соба / на ден.
Плаќањето се врши на лице место во вилата
За користење студио 1/2 со 2 кревети како еднокреветно, попуст 20% од цената

Информации, услови, попусти

Промо цените се обележани со црвено
На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
Попустите не може да се комбинираат.
Сместување во собите прв ден е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите последен ден најдоцна до 10 часот (локално време)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот..
За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.

Купени или резервирани аранжмани по објавени/редовни цени не може да се споредуваат со ист аранжман понуден и продаден по рани резерваци или т.н. last minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот поради: отказ од клиент, намалена цена од сопственикот или непродадена соба од контингентот) НЕ следува корекција на цената.

ПРЕВОЗ

Информации; цени, време на поаѓање, места на поаѓање до ПИЕРИА секоја САБОТА:

Цена по ЛИЦЕ за ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики

време на поаѓање

Цена

Скопје – Дрводекор

04:00

45 €

Велес – БП мотел Македонија

04:30

45 €

Штип – паркинг пред пошта, трансфер до Велес

03:40

60 €

Неготино – бензинска, Неготино

05:00

45 €

Граничен премин – бензинска Шимов

06:00

45 €

Цена по ЛИЦЕ за ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики

време на поаѓање

цена

Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон

04:00

40 €

Прилеп – БП Селида,  трансфер до Битола

03:15

40 €

Струга – Хотел Дрим, трансфер до Битола

02:15

50 €

Кичево – БП Пуцко Петрол, трансфер до Битола

02:15

55 €

Охрид – БП Лук Оил излез кон Битола, трансфер до Битола

02:30

50 €

Ресен – спроти автобуска станица, трансфер до Битола

03:15

50 €

Деца до 12 години, -10 € попуст од редовна цена за возрасен (од градот од кој поаѓаат)
Деца до 2 години бесплатно ( не користи седиште )
Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

 

 

Прочитај Повеќе

Hotel Facilities

Air Conditioning
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Kitchen

Hotel Theme

Early Booking 2023
Грција
Лептокарија
Лето 2023
Олимписка Ревиера

Rules

Check In 12:00
Check Out 09:00

Rooms

avg 0 € /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019