fbpx
from €0,00
Check Availability

Вила Вукмановиќ – Будва, Црна Гора

View on map
Нема оценки from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Будва е нај атрактивното место на Јадранскиот брег. Будва изобилува со долги песочни плажи со вкупна должина од 25 км. Најпознати се Словенска плажа, Милочер, Пржно, Каменово, Могрен 1 и 2 и многу други плажи. А најголема атракција претставува  Стариот Град. Во непосредна близина се наоѓа и  островот Св.Никола кој е најголем во овој дел од Јадранот.

Вила Вукмановиќ – Будва

Вила Вукмановиќ се наоѓа на 350 метри од Словенската плажа, односно 150 метри од поштата во Будва. Вилата располага  со 1 / 2  и  1 / 4 студија, еднособен апартман 1 / 4 + 1 и со двособен апартман 1 / 6. Секоја соба има сопствен тоалет, Тв, комплетно опремена кујна и клима.

– 15% ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.02.2022  

Наем на студио за 9 ноќевања

1 20.06-29.06        165 (1/2 студио без кујна) 180 (1/2 студио ) 256 ( 1/4 студио 281(1/4+1 апп) 320 (1/6апп)    
2 29.06-08.07 195 210 308 338 384
3 08.07-17.07 230 250 429 471 480
4 17.07-26.07 265 290 460 506 576
5 26.07-04.08 285 310 512 563 640
6 04.08-13.08 285 310 512 563 640
7 13.08-22.08 265 290 460 506 576
8 22.08-31.08 230 250 429 471 480
9 31.08-09.09 195 210 308 338 384
10 09.09-18.09 165 180 256 281 320

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност (1 евро = 62 ден.)

 

Цените се однесуваат на наем на студио/апартман за 9 ноќевања без превоз

Доплата за превоз :

-Возрасни 40 евра.

-Деца  до 7 години 20 евра.

 

–          Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место при сместување.

 

Во студио/апартман дозволено е сместување лица во согласност со предвидениот број кревети, преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.

Поаѓање за Црна Гора:

Скопје (Дрво Декор) – 05.00 часот

–          Превозот е со автобус или минибус и е до соодветното место за запирање согласно локалните сообраќајни услови.

–          Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж и 1 парче рачен багаж.

–          Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.

–          Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање со објектот на сместување.

 

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.   

Доколку патникот сака да бира седиште за истото се доплаќа 10 евра во правец ( освен седишта 1 и 2)

 

 НАПОМЕНА:

 •     За уплата на аранжман преку синдикатите со кои имаме склучено договор за плаќање на рати попустот за време на попустите за рана уплата е фиксен 10%
 •     Доколку се прави промена на аранжман уплатен со попуст, новиот договор се калкулира согласно редовниот ценовник и во периодот кога се во тек попустите за рана уплата.
 •     Секоја промена на резервација се наплатува 10 евра.
 •      Сместувањето на првиот ден е по 14часот и одјавувањето на последниот ден е во 9 часот
 •      За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус, одржување на дистанца на патници кои не патуваат заедно.
 •     Се патува согласно моменталните протоколи за превоз.
 •     За време на патувањето во автобус задолжително е носење на маска со која се покрива устата и носот.
 •     Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група, и да ги почитуваат правилата и препораките.
 •     ТА Ариес не сноси никаква одговорност за квалитетот на интернер конекцијата во објектите.
 •     При промена на цените ( зголемување или намалување) нема да се цената на веќе договорената услуга.
 •     За резервација со попуст за рана уплата , 50% од вредноста на аранжманот се уплатува во моментот на правење на резервацијата, доплата 01.04.2022
 •     Можност за користење на неискористените ваучери од лето 2020
 •     За резервација на понуда по редовна цена, 30 % од вредноста на аранжманот се уплатува во моментот на резервација, а остатокот 21ден пред поаѓање.
 •     Патникот во секој момент може да се откаже од аранжамот. Тоа се прави во писмена форма и согласно скалата која е објавена во општите услови за патување.
 •     Во случај на отказ на резервација уплатена со ковид ваучер, на патникот ќе му се издаде нов ваучер со намалени отказни пенали.
 •     Во случај на околности предизвикани од ковид пандемијата како затварање на граници или при позитивен пцр тест на патникот му се издава нов вредносен ваучер. 
Прочитај Повеќе

Hotel Facilities

Air Conditioning
Flat Tv
Internet – Wifi
Kitchen
Yard

Hotel Theme

Будва
Црна Гора

Rules

Check In 14:00
Check Out 09:00

Rooms

Reviews

Review score

0/5
Нема оценки
Based on 0 review

Traveler rating

Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0

Summary

Sleep
0 /5
Location
0 /5
Service
0 /5
Clearness
0 /5
Rooms
0 /5
0 review on this Hotel - Showing 1 to 0

Write a review

avg €0,00 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019