fbpx
from €0,00
Check Availability

Вила Адонис – Неи Пори

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

– 25% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.12.2021
– 20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 28.02.2022

– 10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2022

НЕИ ПОРИ – едно од најурбанизираните места во Пиериа, идеално за фамилијарен одмор. Основни карактеристики на Неи Пори се долга и широка песочна плажа, паркови и зеленило, широки улици, ресторани и кафетерии покрај плажа, луна парк и картинг патека.

Вила АДОНИС (А-кат) се наоѓа во вториот дел на местото, на околу 200 метри од плажа. Сите соби се опремени со кујна, ТВЦ, ТВ и тераса. Користењето на WI-FI е бесплатно. Климата е исто така ВКЛУЧЕНА во цената!

 

Вила „АДОНИС“  – 200 м. од плажа
ТЕРМИН :

НОЌИ

1/2 СТУДИО

1/3 СТУДИО

1/4 АПТ

коментар

28.05.-04.06.

7

59

79

89

ПРОМО

04.06.-11.06.

7

99

109

119

ПРОМО

11.06.-18.06.

7

139

149

159

ПРОМО

18.06.-25.06.

7

179

189

199

25.06.-02.07.

7

209

229

239

02.07.-09.07.

7

249

259

269

09.07.-16.07.

7

269

279

289

16.07.-23.07.

7

279

289

299

23.07.-30.07.

7

299

309

319

30.07.-06.08.

7

299

309

319

06.08.-13.08.

7

299

309

319

13.08.-20.08.

7

299

309

319

20.08.-27.08.

7

279

289

299

27.08.-03.09.

7

249

259

269

03.09.-10.09.

7

209

239

249

10.09.-17.09.

7

179

199

209

17.09.-24.09.

7

139

159

169

ПРОМО

24.09.-01.10.

7

89

99

109

ПРОМО

–          Цените се дадени по студио за 7 ноќевања во евра, плаќањето е во денарска противвредност (1 € = 62.00 МКД). На промо цените не следува попуст.

 

СПЕЦИФИКАЦИЈА НА СОБИТЕ (студиата/апартманите) :

–          ДВОКРЕВЕТНО (1/2) СТУДИО : 2 единечни кревети, комплетна кујна, ТВЦ, ТВ, тераса (запад) и клима.

–          ТРИКРЕВЕТНО (1/3) СТУДИО : 3 единечни кревети, комплетна кујна, ТВЦ, ТВ, тераса (запад) и клима.

–          ЧЕТИРИКРЕВЕТЕН (1/4) АПАРТМАН : 4 единечни кревети (2 во спална соба + 2 во собата каде се наоѓа кујната), комплетна кујна, ТВЦ, ТВ, тераса (запад) и клима.

НАПОМЕНА :

–       Клима уредот е вклучен во цената.

–       Туристичката такса од 0,5 € на ден – по соба се плаќа на лице место

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа :

Скопје (Дрводекор) – 40€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 55€ по лице

Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово – 45€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 40€ по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 40€ по лице

Удово (бензинска пумпа, Удово) – 40€ по лице

Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 40€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа :

Битола (Градска Автобуска Станица) – 35€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола –35€

Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 40€ по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола –40€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола –40€ по лице

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена

– Деца до 1,99 години бесплатно

Време на поаѓање превоз од Скопје за Пиериа (секоја Сабота ) :

03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес

04:00 h Скопје (Дрводекор)
04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
05:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово

05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Битола за Пиериа :

04:00 h Битола (Пред спортска Сала)

03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола

02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола

02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ :

– За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст. Попустот важи само на редовни цени.
попустите не може да се комбинираат.
– Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.

– Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник немаат право на надомест на средства за разликата во цена.
– Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата).
– Важат Општите услови на СКТМ и ТА “ARIES“.

View More

Hotel Theme

Early Booking 2022
Грција
Лето 2022
Олимписка Ревиера

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg €0,00 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019