fbpx
from 0 €
Check Availability

Yacht Hotel 4* – Валона, Албанија

View on map
Нема оценки from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Yacht Hotel 4* е лоциран  на сама плажа во Валона на само 4 км од Плоштадот на независноста

Хотелот располага  супериор, делукс соби, апартмани, џуниор свит и фамилијарни соби со звучна изолација , сателитска ТВ и директна телефонска линија, клима уред, мини бар. Некои од собите имаат и поглед кон море.

Хотелот поседува сопствена плажa,  24 часа активна рецепција, ресторан каде се служи појадок, бар, можност за изнајмување на моторни возила и  велосипеди.

Гостите на Yaht Хотел може да уживаат во вкусовите на медитеранска, италијанска, грчка и турска кујна во пица ресторанот на Хотел Монтреал кој се наоќа на само 50 м оддалеченост.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

YACHT HOTEL / 4 STAR / VLORA
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 01.01.2021
30.04.2021
01.05.2021
15.06.2021
16.06.2021
30.09.2021
01.10.2021
31.10.2021
01.11.2021
31.12.2021
ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
SUPERIOR ROOM
DOUBLE 77 88 137.5 88 77
SINGLE 77 88 137.5 88 77
2+1 CHD (0-4,99) 77 88 137.5 88 77
2+1 CHD (5-16,99) 89 100 155.1 100 89
DELUXE ROOM
DOUBLE 88 110 154 110 88
SINGLE 88 110 154 110 88
2+1 CHD (0-4,99) 88 110 154 110 88
JUNIOR SUITE
DOUBLE 104.5 137.5 203.5 137.5 104.5
SINGLE 104.5 137.5 203.5 137.5 104.5
2+1 CHD (0-4,99) 104.5 137.5 203.5 137.5 104.5
FAMILY SUITE
2PAX 137.5 170.5 225.5 170.5 137.5
3PAX 137.5 170.5 225.5 170.5 137.5
4PAX 137.5 170.5 225.5 170.5 137.5
2+1 CHD (0-16,99) 137.5 170.5 225.5 170.5 137.5
2+2 CHD (0-16,99) (0-16,99) 137.5 170.5 225.5 170.5 137.5
RELEASE DAYS 5 5 5 5 5

Минимум престој од 2 ноќевања.

Прочитај Повеќе

Hotel Facilities

Air Conditioning
Fitness Center
Flat Tv
Internet – Wifi
Parking
Restaurant
Yard
Show All

Hotel Theme

Албанија
Валона

Rules

Check In 12:00
Check Out 12:00

Rooms

avg 0 € /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019