from €0,00
Check Availability

Zoned Spa Aparthotel 4* – Туристичка населба, Копаоник, Србија

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Zoned Spa Aparthotel 4*-Kопаоник (Туристичка Населба)

Ценовник Зима 2020 / 2021

Apart Spa Hotel Zoned 4*

Смена:Нед/Нед

Студио

(1/1, 1/2+1)

do 28m2

Студио Лукс

(1/1, 1/2+1)

do 32m2

Апартман

(1/2+2, 1/2+3)

do 40m2

Супериор Апартман

(1/2+2, 1/2+3)

do 55m2

Кралски Апартман
(1/4+2)

140m2

29.11.-13.12.

HB

38

42

50

55

320

13.12.-20.12.

HB

43

46

53

58

350

20.12.-27.12+2

Детска Недела

HB

50

55

58

63

380

27.12.-03.01.

HB

69

74

85

95

600

03.01.-10.01+2

Детска Недела

HB

50

55

58

63

450

10.01.-17.01.+2

Детска Недела

HB

50

55

58

63

450

17.01.-24.01.

HB

48

52

55

60

420

24.01.-31.01.

HB

48

52

55

60

420

31.01.-07.02+2

Детска Недела

HB

55

60

65

70

520

07.02.-14.02.

HB

58

61

68

73

550

14.02.-21.02.

HB

43

46

53

58

420

21.02.-28.02.

HB

43

46

53

58

420

28.02.-07.03.

HB

43

46

53

58

420

07.03.-14.03.

HB

38

42

50

55

320

14.03.-04.04.*

BB*

33

37

45

50

300

Услови и Доплати

HB

Деца 0-3,99 години ГРАТИС

Прво дете 414,99 попуст 60%

Второ / Трето дете 414,99: попуст 70%

Трето возрасно лице: попуст 30%

Четврто возрасно лице: попуст 70%

Петто возрасно лице: попуст 70%

Еднокреветна соба 1/1: доплата 30%

Цената е дадена по апартман за max 6 лица со вклучен Полупансион

*Цените се изразени по лице по ноќевање,за престој од минимум 7 ноќи со смена Недела / Недела

За помалку од 7 ноќи доплата од 20% од цените во табелата

 • Акција ГРАТИС +2 се однесува на 2 деца ГРАТИС до 11,99 години во смените:20.12.-27.12.2019 / 03.01.-10.01.2021 / 10.01.-17.01.2021., 31.01.-07.02.2021

 • Попуст за рана уплата -10% за резервации направени до 31.11.2020

 • Попустот за рана уплата е валиден исклучиво за аранжмани на 7 ноќи (Недела / Недела)

Напомена:

 • HB – Полупансион (Појадок и Вечера) на шведска маса. (во случај во хотелот да престојуваат помалку од 20 лица оброците се послужуваат на база сет мени)

 • Деца до 14,99 години во Спа Центар влегуваат во присуство на родител или старател

 • Термин за деца во Спа Центар во период 14:00 – 18:00h

 • SPA Центар е со ограничен капацитет,задолжително претходна резервација на рецепција за термин

 • Организирација за Новогодишна Вечера ќе биде дополнително објавено

Во цената е вклучено:

 • Полупансион (Појадок и Вечера)

 • Хотелско Осигурувње

 • Користење на Ски Гардеробер (Ски Опрема може да се остави и во Ски Грдеробер во центар)

 • Трансфер од Хотел до Центар во период 08:30h11:00h / 15:00h17:00h (на секои 30 минути);

 • Користење на Wellness&Spa центар со претходна резервација (Џакузи,Парна Бања,Сауна,Тапидариум,)

 • Фитнес Центар

 • Детско Катче

 • Baby Cot (со претходна резервација)

 • Wi-FI

 • Надворешен Паркинг (лимитран број на места)

 • Сеф во соба

Во цената не е вклучено:

 • Туристичка Такса – 1 Eur по лице на ден за Возрасни; Деца 7-14,9 години 0,50 Еur по лице на ден; Деца до 6 години ГРАТИС

Covid-19 откажување:

Доколку се откажува резервација поради KOVID 19 (пр. Затварање на граници или се ограничува патување кое го наредуваат ограни од власта од Р.Србија или земја од која пристигнува гостинот)политика за откажување е следна:

 • Отказ на резервација може да се направи:

до 10 денабез пенали

од 103 дена можност за промена на термин до 31.03.2021

од 3-0 дана се плалатува 80% од вкупната вреност на резервацијата.

 • Доколку еден од патниците заболи од Covid-19 со достава на позитивен тест се врши промена на термин.

Опис на сместувачки капацитети:

 • СТУДИО 2+1 (3 лица): стандардно и модерно опремено студио (25-30m2) со кујна, WC (туш, фен, бадемантил, папаучи ), легло за 2 лица (француски или 2 одовоени ) + фотеља или софа на развлекување како помошно легло , LCD TV, телефон, сеф, минибар, WI FI. Лоциран на подолните катови .

 • ЛУКС СТУДИО 2+1 (3 лица): луксузно опремено студио (25-30m2), декориран во луксузен стил и LED осветлување; легло за 2 лица (француски или два единечни) + фотеља или софа на развлекување како помошно легло , со кујна, WC (туш, фен, бадемантил, папучи, LCD TV, телефон сеф, мини бар, WI FI. Лоциран на погорните катови

 • АПАРТМАН 2+2, 2+3 (4 лица, 5 лица): модерно опремени апартмани (35-40m2) со одвоена спална соба со француско легло + дневна соба , кујна, WC (туш, фен, бадемантил, папучи ), LCD TV, телефон, сеф, минибар, WI FI. Лоцирани на приземје – ниво на рецепција или пониозок кат.

 • СУПЕРИОР АПАРТМАН 2+2, 2+3 (4 лица, 5 лица): луксузно опремен апартман (45-50m2), со одвоени спални со француски легла + дневна соба декорирана во луксузен стил и LED осветлување, софа на разлекување и фотеља, кујна, WC (туш, фен, бадемантил, папучи), LCD TV x 2 (дневна и спална соба ),телефон, сеф, мини бар, WI FI. Сместен на погорните катови

 • КРАЛСКИ АПАРТМАН 2+ 4 (6 лица max): најлукзузниот капацитет во склоп на хотелот, апартман 150 m2, со спална соба со француско легло + 2 спални соби на спрат (француско легло) + дневен престој декорирана во луксузен стил и LED осветлување, кујна, два WC (туш, фен, сауна, џакузи, бадемантил, папучи ), LCD TV, телефон, сеф, минибар, WI FI.

View More

Hotel Facilities

Air Conditioning
Flat Tv
Internet – Wifi
Parking
Pool
Restaurant
Sauna
Spa & Sauna
Show All

Hotel Theme

ЗИМА 2020
Копаоник

Rules

Check In 12:00
Check Out 12:00

Rooms

Created with Sketch.
avg €0,00 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019

Hotel Nearby