fbpx
from €0,00
Book Now

11 Октомври Интерхотел Сандански – 2 НП со можност за превоз

Not Rated

Duration

Tour Type

Daily Tour

Group Size

Unlimited

Languages

___

Overview

Print Friendly, PDF & Email

11 Октомври
Интерхотел САНДАНСКИ

09-11.10.2022

09.10.2022 (Недела) Битола(Скопје)-Прилеп-Кавадарци-Валандово-Струмица-Сандански
Поаѓање во 06:00 часот од Битола/Скопје за Сандански преку Струмица и Петрич (попатни одмори, царински формалности), продолжување кон Сандански. По пристигнувањето сместување во хотелот. Слободно време, можност за користење на СПА центарот. Ноќевање

10.10.2022 (Сабота) Сандански
Појадок. Слободно време за индивидуални активности, можност за користење на СПА центарот или индивидуална прошетка во градот. Ноќевање.

11.09.2022 (Недела) Сандански-Струмица-Валандово-Кавадарци-Прилеп-Битола( Скопје)
Појадок. Одјавување од хотелот до 12.00 часот (локално време). Во 12.45 часот (локално време) поаѓање кон Македонија (попатни одмори, царински формалности) пристигнување во вечерните часови.

Цените се за 2 лице за 2 ноќевања, без превоз

Тип на соба

2 ноќевања со појадок

DBL стандард соба

170 €

Дете до 3,99 г.

0 €

За друг тип на соба и доплати важи редовниот ценовник

Доплата за превоз

Битола , Прилеп,Неготино , Струмица, Скопје, Велес 40 €,

Охрид , Струга, Кичево 50 €,

дете 02-12 год. 25 €

Во цената Е вклучено:

2 ноќевања со појадок во Интерхотел двокреветни соби

Користење на СПА центарот

Придружник и организација на патувањето.

Во цената НЕ Е вклучено:

Автобуски превоз према програмата;

патничко здравствено осигурување – околу 150 денари

Можност за доплата за полупансион 15 евра по лице на ден, без пијалоци

Напомена:
Т.А.Турист го задржува правото во случај на промена на цената на превозот, хотелот, недоволен број на пријавени патници и слично, да ја измени цената на аранжманот или пак да го откаже во целост аранжманот 5 дена пред поаѓање.
Организаторот на патувањето го задржува правото за промена на пограмата за патување во случај на непредвидени објективни причини, како на пример: застој на граница, застој во сообраќајот, затвореност на некој од локалитетите предвиден за посета и сл.
За реализација на овој аранжман, потребен е минимум од 40 патници.
Пасошот треба да важи минимум 6 месеци од завршувањето на патувањето!
Организаторот не е надлежен да ја цени исправноста на патните документи. Аражманот се плаќа исклучиво во денари во агенција по курс 1€ = 62,00мкд. При резервација на аранжманот се уплатува 30% од износот на аранжманот – аванс.
Остатокот од аранжманот се доплатува на 7 дена пред поаѓање.

 

Цените се по СОБА за 2 ноќевања со појадок

сместување Во соба 09-11.10.2022
Двокреветна соба 2 возрасни 170 €
2 возрасни + 1 дете до 3г 170 €
2 возрасни + 1 дете 4-11,99г 196 €
2 возрасни + 2 деца до 3г и 4-11,99г 196 €
2 возрасни + 1 дете 12-15,99г 228 €
2 возрасни + 2 деца до 3г и 12-15,99г 228 €

Цените се во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд
Доплата за вечера
15€  возрасен и дете 12-15,99 г, 8€  дете 4-12

Во цената Е вклучено:
Ноќевање со појадок
Туристичка такса
Користење: сауна,
Парна бања,
Фитнес центар,
Внатрешен базен со минерална вода,
Надворешен базен со минерална вода,
Користење на лежалки и крпи покрај базените,
Користење паркинг,
Безжичен интернет на територијата на хотелот,
Користење на сеф на рецепција на хотелот,

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Личен трошок на патникот
Неспомнати услуги

Напомена !
Сместување по 14:00 ч. (локално време)
Напуштање до 12:00 ч. (локално време)
Доколку сакате да користите услуги во хотелот (собна сметка) гостите мора да ги наведат деталите за својата кредитната картичка

 

Услови за сместување во собите

сместување минимум максимум
Двокреветна соба (француско легло) 1 возрасен 2 возрасни + 1 дете до 15.99г. + 1 дете до 3.99г
Двокреветна соба (разделени легла) 1 возрасен 2 возрасни + 1 дете до 3.99г.
View More

Itinerary

Included/Excluded

Tour's Location

from €0,00

You might also like