fbpx
from 429 €
Резервирај

4D ICONIC AEGEAN CRUISE 2023

Нема оценки

Времетраење

4 дена

Тип

Дневна Тура

Големина на група

Неодредено

Јазик

___

Опис

Print Friendly, PDF & Email
Дојдете со нас на крстарење и уживајте во романтичните моменти, грчките островски дестинации опкружени со Егејското Море. Искусете ја културата и историјата на античките цивилизации и опуштете се на недопрените плажи и рибарските села.

4 DAY CRUISE ”ICONIC AEGEAN”

Превозна компанија: CELESTYAL Company Cruises;
Брод: OLYMPIA;
Година на градба: 1982 година;
Година на реновирање: 2005 година;
Должина: 214,88 m;
Број на патници: 1664;
Број на палуби: 10
Содржини: ресторан , 5 барови, џакузи, базен, теретана, театар, казино, детска секција, Free shop, интернет секција…
Елегантната Олимпија го одразува  старогрчкото наследство, традиција и култура и нуди топло медитеранско гостопримство. Има ресторани, пространи кабини, два базени. Бродот го добил името по место во западна Грција, посветено на Зевс, каде што се одржувале античките Олимписки игри. Сметана за скапоцен камен на небесната флота, Олимпија беше целосно реновирана во 2016 година да прими максимум 1.664 гости на кое било од крстарењата. За целиот брод се грижи екипаж од нешто повеќе од 540 луѓе. Вашето време на бродот ќе помине без брзање, опуштено и ќе има доволно време да ги истражите сите возбудливи места на кои ќе ве однесе Олимпија.
Овој брод е со амбиент достоен како за врвен луксузен хотел. Панорамски балкони, софистициран мебел украсен со најфини материјали и најиновативни модни линии.
РЕСТОРАНИ
На бродот има ресторани за неформални оброци лоцирани на 9 палуби. Aura Grill или Leda Buffet и Egean Restaurant нудат медитеранска и интернационална кујна. Има и посебен медитерански ресторан каде што можете да уживате во различни специјалитети од риба и вкусен јастог.
БАРОВИ
Местата за релаксација вклучуваат Horizons Lounge  на 9 палуба и бар лоциран на лакот на бродот и нуди поглед од 360 степени, баровите Таласа или Хелиос, барот Еклипс, како и барот на спортска палуба и барот Арго на палуба 5.
ЗАБАВА И РЕЛАКСАЦИЈА
Salon Muses е совршено место за седење, релаксација и уживање во вечерните настапи. Секоја вечер се изведуваат различни стилови на танц, од традиционален грчки до акробатски вештини и изведби. Селена Lounge and Bar е совршено место за забава цела ноќ. Ако сакате да си ја пробате среќата, можете да отидете во казино на брод и да играте рулет или покер. За да се опуштите, можете да одите во бањата, сауна, парна бања или да се препуштите на некои од многуте третмани што ги нудиме.
На палубата 9 има и два базени.
На бродот  ќе најдете цела палета на продавници кои продаваат различни традиционални грчки производи. Wellness & Spa, теретана, педикир, маникир, фризер.
Wi-Fi на бродот е достапен на дополнителни трошоци.

ALL INCLUSIVE PACKAGE
 * Цените се по лице за сместување во избраниот тип на кабина и вклучуваат:
 • пристанишни такси за возрасни
 • бакшиш
 • појадок, ручек и вечера, пијалоци алокохолни и безалкохолни
 • дневни и ноќни активности, забавна програма, анимација
 • користење на базен, џакузи, фитнес центар и сауна
Останати услуги со доплата:
 • останати екскурзии
 • услуги во салон за убавина и СПА центар
 • интернет
 • медицински услуги
 • осигурување
Бесплатни екскурзии 
Кушадаси (KUSO2)/Родос (RH001)
*Кушадаси (KUSO2) /Родос (RH001)

Внатрешни кабини
IA – Внатрешна кабина
Внатрешните кабини на палубата 3 (~ 11 м2) можат да сместат до 4 лица со два единечни кревети, трет/четврт кревет, бања со туш, клима уред, телефон, фен, сеф и ТВ.
IB – Внатрешна кабина
Внатрешните кабини на палубата 4 и 5 (~ 11 м2) можат да сместат до 4 лица со два единечни кревети, трет/четврт кревет, бања со туш, клима уред, телефон, фен, сеф и ТВ.
IC – Внатрешна кабина
Внатрешните кабини на палубата 6 и 7 (~ 11 м2) можат да сместат до 4 лица со два единечни кревети, трет/четврт кревет, бања со туш, клима уред, телефон, фен, сеф и ТВ.
Прозорски кабини
XA – Прозорски кабини
Надворешните кабини на палубата 2 (~ 11 м2) можат да сместат до 4 лица со два единечни кревети, трет/четврт кревет, бања со туш, клима уред, телефон, фен, сеф, ТВ и бар.
XB – Прозорски кабини
Надворешните кабини на палубата 3, 5 и 6 (~ 11 м2) можат да сместат до 2 лица со два кревети, бања со туш, клима уред, телефон, фен за коса, сеф, ТВ и прозорец.
XC – Прозорски кабини
Надворешните кабини на палубата 3 и 4 (~ 12 м2) можат да сместат до 4 лица со два единени кревети, трет/четврт кревет или една софа кревет за трето или четврто лице, бања со туш, клима уред, телефон , фен, сеф, ТВ и прозор.
Апартмани
SJ – Балкон апартман Јуниор
Балконски кабини – апартмани на палубата 6 и 7 можат да сместат до 4 лица со два единечни кревети, една софа кревет  за трето или четврто лице, бања со туш, клима уред, телефон, фен, сеф, ТВ , мини бар и балкон.
SB – Балкон апартман
Балконски кабини – апартмани на палубата 7 можат да сместат до 3 лица со два единечни кревети и една софа кревет, бања со туш, клима уред, телефон, фен, сеф, ТВ, фрижидер, мини бар и балкон.
SG – Grand Suite
Балконски кабини – Гранд апартмани на палубата 6 можат да сместат до 3 лица со два единечни  кревети и една софа – софа кревет, бања со када и туш, клима уред, телефон, фен, сеф, ТВ, мини фрижидер. Голем балкон со приватна када со џакузи.

Прочитај Повеќе

Вклучува/Не вклучува

 • пристанишни такси
 • бакшиш
 • појадок, ручек и вечера
 • неограничени алкохолни и безалкохолни пијалоци
 • дневни и ноќни активности, забавна програма, анимација
 • користење на базен,џакузи, фитнес центар и сауна
 • полудневна екскурзија во Кушадаси Ancient Ephesus through the ages - Hellinistic and Roman
 • останати екскурзии
 • услуги во салон за убавина и спа центар
 • интернет
 • медицински услуги
 • осигурување

Локација

Reviews

0/5
Нема оценки
Based on 0 review
Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Write a review

од 429 €

Можеби ќе ви се допадне