from €669,00
Book Now

7D IDYLLIC AEGEAN

Not Rated

Duration

7 ноќи

Tour Type

Specific Tour

Group Size

Unlimited

Languages

___

Overview

Print Friendly, PDF & Email

7  NIGHTS IDYLLIC “ AEGEAN CRUISE”

7  дневно крстарење

 

7  NIGHTS IDYLLIC “ AEGEAN CRUISE”
ИТИНЕРЕР
Ден Пристаниште Пристигнување Поаѓање
Понеделник Athens (Piraeus), Greece / 21:00
Вторник Mykonos, Greece 07:00 /
Среда Мykonos, Greece / 07:30
Среда Milos, Greece 13:00 23:00
Четврток Santorini, Greece 08:00 /
Петок Santorini, Greece / 23:00
Сабота

Недела

Понеделник

Heraklion, Greece

Kusadasi, Turkey

Athens (Piraeus), Greece

07:00

11:30

09:00

/

17:00

/

 

7  дневно крстарење ЦЕНИ
Тип на кабина Wave Low Wave Shoulder Shoulder
IA 699 779 849
IB 769 839 909
IC 799 879 949
XA/XBO 819 889 969
XB 839 919 989
XC 869 959 1029
HD 909 989 1079
SBJ 979 1059 1139
S

SB

SG

1739

1859

2059

1919

2059

2269

2079

2229

2449

¾ возрасен 689
¾ дете 2-12 години 289
¾ бебе 3 месеци – 2 години 289
Вклучени пристанишни такси Возрасен / дете 289
* доплата за еднокреветна IA – XC кабина 30%, за Suite 70 %

 

7  NIGHTS IDYLLIC “ AEGEAN CRUISE”
Месец Денови на поаѓање
Март / / / / /
Април / / 15 22 29
Мај 6 12 20 27 /
Јуни 3 10 / / /
Јули 8 15 22 29
Август 5 12 19 26
Септември 9 16 30
Октомври 7 14 21 28
Ноември

Декември

4

2

11

9

18

16

25

23

ОВАА ПРОГРАМА НЕ Е ДЕЛ ОД ПРОГРАМАТА НА TА АРИЕС, И ЗА ИСТАТА НЕ МОЖЕ ДА СЕ КОРИСТИ КОВИД ВАУЧЕР!

View More

Included/Excluded

 • пристанишни такси
 • бакшиш
 • појадок, ручек и вечера
 • неограничени алкохолни и безалкохолни пијалоци
 • дневни и ноќни активности, забавна програма, анимација
 • користење на базен,џакузи, фитнес центар и сауна
 • полудневна екскурзија во Кушадаси Ancient Ephesus through the ages - Hellinistic and Roman
 • автобуски трансфер до/од Оиа-Санторини
 • останати екскурзии
 • услуги во салон за убавина и спа центар
 • интернет
 • медицински услуги
 • осигурување

Tour's Location

Reviews

0/5
Not Rated
Based on 0 review
Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Write a review

Created with Sketch.
from €669,00

You might also like