from €599,00
Book Now

Black Friday Идилично крстарење по Медитеран

Not Rated

Duration

8 dena

Tour Type

Specific Tour

Group Size

4 people

Languages

___

Overview

Print Friendly, PDF & Email

Black Friday

7 дневни крстарења по Медитеран

ПРОГРАМА 2:Идилично  крстарење

 

Информации за турата: Атина (Пиреја), Миконос, Милос, Санторини, Агиос Николаос (Крит), Кушадаси (Турција)

Крстарaчки брод: Celestyal Experience
Крстарење поаѓа од: Пиреја (Атина)
Крстарете низ Грција и откријте ги добро чуваните тајни на Медитеранот со нашите луксузни крстарења и дестинации кои го одземаат здивот!
Без разлика дали барате песочни плажи, недопрен живот на островот, историја и култура, нашето идилично крстарење по Егејско Море е крстарење за вас!
Уживајте во релаксирачки денови на некои од најпознатите грчки острови со возбудливи екскурзии на брегот и фенси ноќи надвор.
Цените се конечни и немаат други трошоци. Можност за организиран трансфер до Пиреа со доплата. Информации во агенција.

Крстарења 2021
7 ноќи СЕ ВКЛУЧЕНО
Идилично крстарење, Три континенти или По патеките на Св.Павле
Тип на кабина Цена ниска сезона Цена средна сезона
IA-внатрешна дек 3 599 879
IB- внатрешна дек 4 и 5 679 949
IC- внатрешна дек 6 и 7 699 689
XA- надворешна дек 2 749 999
XB- надворешна дек 3,5 и 6 869 1029
XC- надворешна 3 и 4 12м2 919 1079
XD- надворешна 6 и 7 15м2 969 1119
SJA- јун. Суита балкун дек 5 1099 1389
SJB – џун.суита балкун дек 6 и 7 1199 1549
S- суита дек 6 1389 1789
SV- суита со балкун 1469 1889
SG- гранд суита 1619 2049
Цените се дадени по лице во Еур за плаќање во МКД
БЕСПЛАТНО ПАТНИЧКО ОСИГУРУВАЊЕ ( ВКЛУЧУВА КОВИД)
1во и 2ро дете 2-12 години ГРАТИС
3то и 4то лице 439 Еур
3 то и 4 то дете 2-12 години 289 Еур
Бебе 0-2 години 289 Еур
Доплата за еднкреветна 15%
2 ЕКСКУРЗИИ ВКЛУЧЕНИ ВО ЦЕНА
Идилично крстарење: Екскурзии Кушадаси и Родос
Трите континенти: Кушадаси и Порт Саид
Специјално крстарење: Истанбул и Санторини
По патеките на Св.Павле: Солун и Кушадаси
Пристанишни такси ВКЛУЧЕНИ ВО ЦЕНА
Сите пијалоци ВКЛУЧЕНИ ВО ЦЕНА
Нерефундабилен дел при откажување 10%

Календар на поаѓања:

Идилично крстарење календар
Април Мај Јуни Јули Август Септември Октомври
3 1 5 8 7 4 2
10 8 12 10 14 11 9
17 15 19 17 21 18
24 22 26 26 28 25
29 31

 

Цената на аранжманот  вклучува
-Сместување во брод 7 ноќи
-Полн пансион
-Пакет неограничен пијалок
-Престој исполнет со забава секоја вечер од крстарењето
-Базени / Фитнес центар
-Пристанишни даноци и давачки за услуги (289 €)
-Две бесплатни екскурзиии на брегот
Во цената на аранжманот не е вклучено:
-Дополнителни екскурзии на брегот
-Спа третман / Услуги за салони за убавина

Cruise Itinerary

DAY PORT ARRIVAL DEPARTURE
Saturday Athens (Piraeus) 19:00
Sunday Kusadasi, Turkey 08:00 19:00
Monday Rhodes 08:00 18:00
Tuesday Agios Nikolaos (Crete) 08:00 23:59
Wednesday Santorini* 07:00 02:30
Thursday Milos* 08:30 13:30
Thursday Mykonos* 19:00 Overnight
Friday Mykonos* 23:00
Saturday Athens (Piraeus) 09:00

*Tendering weather permitting

Celestyal Experience Спецификации на крстаречки брод
Патници – 1894 Кабини – 789
Екипаж – 650 година Изградена – 1993 година
Бруто тонажа – 56.769 т. Греда (ширина) – 32м.
Брзина – 19к. Последно реновирање – 2012 година
Должина (LOA) – 220,00μ

Staterooms

 • IA - Interior Stateroom

  IA – Interior Stateroom

  IA – Interior Cabins at deck 2 (Athena) and deck 3 (Hermes) (~ 10,73 sqm) can accommodate up to 4 person(s) with 2 lower beds, 3 rd /4 th berth, Bathroom with Shower, Air Condition, Telephone, Hair Dryer, Safety Deposit Box and TV.

 • IB - Interior Stateroom

  IB – Interior Stateroom

  IB – Interior Cabins at deck 3 (Hermes) and deck 4 (Poseidon) (~ 10,73 sqm) can accommodate up to 4 person(s) with 2 lower beds, 3 rd /4 th berth, Bathroom with Shower, Air Condition, Telephone, Hair Dryer, Safety Deposit Box and TV.

 • IC - Interior Stateroom

  IC – Interior Stateroom

  IC – Interior Cabins at deck 5 (Dionyssos) and deck 6 (Venus) (~ 10,73 sqm) can accommodate up to 2 person(s) with 2 lower beds, Bathroom with Shower, Air Condition, Telephone, Hair Dryer, Safety Deposit Box and TV.

 • XA – Exterior Stateroom

  XA – Exterior Stateroom

  XA – Exterior Cabins at deck 2 (Athena) and deck 3 (Hermes) (~11,3 sqm) can accommodate up to 4 person(s) with 2 lower beds, 3 rd /4 th berth, Bathroom with Shower, Air Condition, Telephone, Hair Dryer, Safety Deposit Box, TV and a porthole.

 • XB – Exterior Stateroom

  XB – Exterior Stateroom

  XB – Exterior Cabins at deck 3 (Hermes) and deck 4 (Poseidon) (~11,66 sqm) can accommodate up to 4 person(s) with 2 lower beds, 3 rd /4 th berth, Bathroom with Shower, Air Condition, Telephone, Hair Dryer, Safety Deposit Box, TV and a window.

 • XC – Exterior Stateroom

  XC – Exterior Stateroom

  XC – Exterior Cabins at deck 5 (Dionyssos) and deck 6 (Venus) (~11,66 sqm) can accommodate up to 2 person(s) with 2 lower beds, Bathroom with Shower, Air Condition, Telephone, Hair Dryer, Safety Deposit Box, TV and a Window.

 • SJ – Junior Suite

  SJ – Junior Suite

  SJ – Junior Suites at deck 7 (Apollo) (~28 sqm) can accommodate up to 3 person(s) with 2 lower beds, 1 sofa bed, Bathroom with bathtub or shower, Air Condition, Telephone, Hair Dryer, Safety Deposit Box, TV, Refrigerated Mini Bar and a window.

 • SB – Balcony Suite

  SB – Balcony Suite

  SB – Balcony Suites at deck 9 (Hera) (~22,5 sqm) can accommodate up to 3 person(s) with 1 matrimonial bed, 1 sofa bed, Bathroom with bathtub, Air Condition, Telephone, Hair Dryer, Safety Deposit Box, TV, Refrigerated Mini Bar and a balcony.

 • SG – Grand Suite

  SG – Grand Suite

  SG – Grand Suites at deck 9 (Hera) (~34,17 sqm) can accommodate up to 3 person(s) with 1 matrimonial bed, 1 sofa bed, Bathroom with Bathtub and Shower, Air Condition, Telephone, Hair Dryer, Safety Deposit Box, TV, Refrigerated Mini Bar and a Balcony.

  ОВАА ПРОГРАМА НЕ Е ДЕЛ ОД ПРОГРАМАТА НА TА АРИЕС, И ЗА ИСТАТА НЕ МОЖЕ ДА СЕ КОРИСТИ КОВИД ВАУЧЕР!

View More

HIGHLIGHTS

 • Во цената на аранжманот не е вклучено:
 • -Дополнителни екскурзии на брегот
 • -Спа третман / Услуги за салони за убавина

Included/Excluded

 • Цената на аранжманот  вклучува
 • -Сместување во брод 7 ноќи
 • -Полн пансион
 • -Пакет неограничен пијалок
 • -Престој исполнет со забава секоја вечер од крстарењето
 • -Базени / Фитнес центар
 • -Пристанишни даноци и давачки за услуги (289 €)
 • -Две бесплатни екскурзиии на брегот

Tour's Location

Created with Sketch.
from €599,00

You might also like