fbpx
from €599,00
Резервирај

Black Friday Kрстарење Три континенти

Нема оценки

Времетраење

8 dena

Тип

Specific Tour

Големина на група

Неодредено

Јазик

___

Опис

Print Friendly, PDF & Email

Black Friday

7 дневни крстарења по Медитеран

ПРОГРАМА 1:  ТРИ КОНТИНЕНТИ

 

 

Брод за крстарење: Селестијал Олимпија
Крстарење поаѓа од: Атина (Пиреја)
Ова е крстарење е на база СЕ ВКЛУЧЕНО , сместување, забава, екскурзии на брегот, даночни пристаништа и давачки за услуги
Цените се конечни и немаат други трошоци. Можност за организиран трансфер до Пиреа со доплата. Информации во агенција.

Крстарења 2021
7 ноќи СЕ ВКЛУЧЕНО
Специјално крстарење, Три континенти или По патеките на Св.Павле
Тип на кабина Цена ниска сезона Цена средна сезона
IA-внатрешна дек 3 599 879
IB- внатрешна дек 4 и 5 679 949
IC- внатрешна дек 6 и 7 699 689
XA- надворешна дек 2 749 999
XB- надворешна дек 3,5 и 6 869 1029
XC- надворешна 3 и 4 12м2 919 1079
XD- надворешна 6 и 7 15м2 969 1119
SJA- јун. Суита балкун дек 5 1099 1389
SJB – џун.суита  дек 6 и 7 1199 1549
S- суита дек 6 1389 1789
SV- суита со балкун 1469 1889
SG- гранд суита 1619 2049
Цените се дадени по лице во Еур за плаќање во МКД
БЕСПЛАТНО ПАТНИЧКО ОСИГУРУВАЊЕ ( ВКЛУЧУВА КОВИД)
1во и 2ро дете 2-12 години ГРАТИС
3то и 4то лице 439 Еур
3 то и 4 то дете 2-12 години 289 Еур
Бебе 0-2 години 289 Еур
Доплата за еднкреветна 15%
2 ЕКСКУРЗИИ ВКЛУЧЕНИ ВО ЦЕНА
Идилично крстарење: Екскурзии Кушадаси и Родос
Трите континенти: Кушадаси и Порт Саид
Специјално крстарење: Истанбул и Санторини
По патеките на Св.Павле: Солун и Кушадаси
Пристанишни такси ВКЛУЧЕНИ ВО ЦЕНА
Сите пијалоци ВКЛУЧЕНИ ВО ЦЕНА
Нерефундабилен дел при откажување 10%

Календар на термини на поаѓање:

Три континенти календар
Март Ноември Декември
6 4
13 11
20 20 18
27 27 25

Програма: Уникатно патување  на 3 различни континенти (Европа, Азија и Африка) за само 7 дена.
Ако сте заинтересирани за археологија, религија и култура, ова е едно искуство во животот што не треба да го пропуштите.
Во Египет ќе имате шанса да ги посетите светски познатите пирамиди. Со гробници покриени со песок, строги пирамиди и високи фараонски храмови, Египет ќе го извади истражувачот кај сите вас.
Пловиме за Израел. Преку Ашдод, кој е порта кон Светата земја, ќе го посетите Витлеем, родното место на Исус и, се разбира, Ерусалим, беа муслимански, христијански, еврејски и ерменски простори, кои додадоа свој зачин на ова духовно место.
Покрај тоа, ние ги воведуваме Лимасол и Пафос на Кипар каде што ќе бидете опкружени со хектари историја додека откривате историски камења како што се средновековни бањи и катакомби.
Нашата патека исто така го вклучува и вашиот класичен Кушадаси во Турција и антички Ефес, еден од најголемите археолошки музеи на отворено во Европа. Последно, но не и најмалку важно, за љубителите на средновековната историја го имаме островот Родос кој е добро познат по археолошкиот локалитет на Акрополата во Линдос и по својот средновековен стар град.

Cruise Itinerary

DAY PORT ARRIVAL DEPARTURE
Saturday Athens (Piraeus) 17:00
Sunday At sea
Monday Port Said (Egypt) 06:30 22:00
Tuesday Ashdod (Israel) 08:00 22:00
Wednesday Limassol (Cyprus) 11:00 18:00
Thursday Rhodes (Greece) 12:00 20:00
Friday Kusadasi, Turkey 07:00 19:30
Saturday Athens (Piraeus) 09:00

*Tendering weather permitting

Цена вклучува
-Сместување во брод  7 ноќи
-Полн пансион
-Пакет неограничен пијалок
-Престој исполнет со забава  секоја вечер од крстарењето
-Базени / Фитнес центар
-Пристанишни даноци и давачки за услуги (289 €)
-Две бесплатни  екскурзиии  на брегот
Во цената на аранжманот не  е вклучено:
-Дополнителни екскурзии на брегот
-Спа третман / Услуги за салони за убавина

Celestyal Olympia

Скапоцен камен од линијата на крстарење во Селестиал, Селестијал Олимпија го должи своето име на родното место на Олимписките игри, Олимпија.

Со 724 кабини за 1664 патници, сите опремени со WC, ТВ, радио и климатизација, Celestyal Olympia е најдобриот начин за крстарење низ Источен Медитеран во целосна безбедност и удобност. Celestyal Olympia беше целосно реновирана во 2015 година и се смета за многу модерен брод!

Спецификации на крстаречки брод
Патници – 1,448 кабини – 724
Екипаж – 540 година Изградена – 1982 година
Бруто тонажа – 37,584 т. Греда (ширина) – 28,40м.
Брзина – 19 Последно реновирање – 2016 година
Должина (LOA) – 214,50м.

Staterooms

 • IA - Interior Stateroom

  IA – Interior Stateroom

  IA – Interior Cabins at deck 2 (Athena) and deck 3 (Hermes) (~ 10,73 sqm) can accommodate up to 4 person(s) with 2 lower beds, 3 rd /4 th berth, Bathroom with Shower, Air Condition, Telephone, Hair Dryer, Safety Deposit Box and TV.

 • IB - Interior Stateroom

  IB – Interior Stateroom

  IB – Interior Cabins at deck 3 (Hermes) and deck 4 (Poseidon) (~ 10,73 sqm) can accommodate up to 4 person(s) with 2 lower beds, 3 rd /4 th berth, Bathroom with Shower, Air Condition, Telephone, Hair Dryer, Safety Deposit Box and TV.

 • IC - Interior Stateroom

  IC – Interior Stateroom

  IC – Interior Cabins at deck 5 (Dionyssos) and deck 6 (Venus) (~ 10,73 sqm) can accommodate up to 2 person(s) with 2 lower beds, Bathroom with Shower, Air Condition, Telephone, Hair Dryer, Safety Deposit Box and TV.

 • XA – Exterior Stateroom

  XA – Exterior Stateroom

  XA – Exterior Cabins at deck 2 (Athena) and deck 3 (Hermes) (~11,3 sqm) can accommodate up to 4 person(s) with 2 lower beds, 3 rd /4 th berth, Bathroom with Shower, Air Condition, Telephone, Hair Dryer, Safety Deposit Box, TV and a porthole.

 • XB – Exterior Stateroom

  XB – Exterior Stateroom

  XB – Exterior Cabins at deck 3 (Hermes) and deck 4 (Poseidon) (~11,66 sqm) can accommodate up to 4 person(s) with 2 lower beds, 3 rd /4 th berth, Bathroom with Shower, Air Condition, Telephone, Hair Dryer, Safety Deposit Box, TV and a window.

 • XC – Exterior Stateroom

  XC – Exterior Stateroom

  XC – Exterior Cabins at deck 5 (Dionyssos) and deck 6 (Venus) (~11,66 sqm) can accommodate up to 2 person(s) with 2 lower beds, Bathroom with Shower, Air Condition, Telephone, Hair Dryer, Safety Deposit Box, TV and a Window.

 • SJ – Junior Suite

  SJ – Junior Suite

  SJ – Junior Suites at deck 7 (Apollo) (~28 sqm) can accommodate up to 3 person(s) with 2 lower beds, 1 sofa bed, Bathroom with bathtub or shower, Air Condition, Telephone, Hair Dryer, Safety Deposit Box, TV, Refrigerated Mini Bar and a window.

 • SB – Balcony Suite

  SB – Balcony Suite

  SB – Balcony Suites at deck 9 (Hera) (~22,5 sqm) can accommodate up to 3 person(s) with 1 matrimonial bed, 1 sofa bed, Bathroom with bathtub, Air Condition, Telephone, Hair Dryer, Safety Deposit Box, TV, Refrigerated Mini Bar and a balcony.

 • SG – Grand Suite

  SG – Grand Suite

  SG – Grand Suites at deck 9 (Hera) (~34,17 sqm) can accommodate up to 3 person(s) with 1 matrimonial bed, 1 sofa bed, Bathroom with Bathtub and Shower, Air Condition, Telephone, Hair Dryer, Safety Deposit Box, TV, Refrigerated Mini Bar and a Balcony.

Прочитај Повеќе

Вклучува/Не вклучува

 • Цена вклучува
 • -Сместување во брод  7 ноќи
 • -Полн пансион
 • -Пакет неограничен пијалок
 • -Престој исполнет со забава  секоја вечер од крстарењето
 • -Базени / Фитнес центар
 • -Пристанишни даноци и давачки за услуги (289 €)
 • -Две бесплатни  екскурзиии  на брегот
 • Во цената на аранжманот не  е вклучено:
 • -Дополнителни екскурзии на брегот
 • -Спа третман / Услуги за салони за убавина

Локација

од €599,00

Можеби ќе ви се допадне