fbpx
from €129,00
Book Now

БУДИМПЕШТА-БРАТИСЛАВА-СЕНТ АНДРЕА 8 ДЕКЕМВРИ

Not Rated

Duration

2 ноќи

Tour Type

Daily Tour

Group Size

Unlimited

Languages

___

Overview

Print Friendly, PDF & Email

Програма

1 ден 08.12.2022 четврток СКОПЈЕ – БУДИМПЕШТА
  Состанок со групата на Дрводекор во 18.00 часот, тргнување во 18:30 часот. Ноќно патување преку Србија со попатни паузи за одмор и царински формалности.
2 ден 09.12.2022 петок БУДИМПЕШТА
  Пристигнување во Будимпешта во утринските часови. Потоа следува факултативен панорамски разглед на градот со професионален туристички водич: плоштадот на хероите, Парламентот, Кралската палата, Рибарската тврдина, Цитаделата, црквите Св. Стефан и Св. Матеј, улиците: Андраши, Ракоци и Ваци, мостовите на Дунав.Сместување во хотел, време за одмор. Вечерта Крстарење со брод на Дунав со вклучен пијалок шампањ или безалкохолен пијалок. Прошетка и во договорено време враќање во хотел. Ноќевање.
3 ден 10.12.2022 сабота БУДИМПЕШТА – БРАТИСЛАВА
  • Појадок. После појадокот, факултативна посета на Словачката престолнина Братислава. Разглед на старото градско јадро, средновековниот главен плоштад со Роландовата фонтана, Михалската порта, Градското собрание, Катедралата Св. Мартин, Словачкиот национален театар, барокната Палата Palffy во која Моцарт ги изведувал своите дела, Палатата Pauli каде Франц Лист го отсвирел својот прв концерт. Слободно време за индивидуална прошетка. Враќање кон Будимпешта. Ноќевање.
4 ден 11.12.2022 недела БУДИМПЕШТА – СЕНТ АНДРЕА – СКОПЈЕ
  • Појадок. Напуштање на хотелот,организиран превоз до улица Ваци (најпознатата и најубавата улица во Будимпешта) каде има можност за индивидуални прошетки.
  • Во 13:00 часот посета на Сент Андреа. Сент Андреа е место познато по десетиците музеи, големиот број кафулиња, како и магичната атмосфера на уличките помеѓу куќите изведени во различни стилови, преполни со продавнички за ракотворби и сувенири. Поаѓање за Скопје со попатни паузи. Пристигнување во Скопје во раните утрински часови на.

ПРОМО ЦЕНА:  109 евра /6758 денари за уплата до 01.11.2022
РЕДОВНА ЦЕНА:129 евра / 7998 ден.

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:
– Превоз со високотуристички автобус на дадените дестинации,
– Две ноќевања во хотел 3* во Будимпешта
– Придружник од агенцијата за време на патувањето,
– Организација и реализација на аранжманот
– Бесплатен трансфер од: Битола, Прилеп, Кавадарци (црна река), Велес, Штип и Куманово

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
– Разглед на Будимпешта со локален водич – 10 евра
– Крстарење со брод по Дунав – 20 евра
– Посета на Братислава – 30 евра
– Посета на Сент Андреа -10 евра (ЗАДОЛЖИТЕЛНА ФАКУЛТАТИВА)
– Патничко осигурување-300 денари
– Задолжителна туристичка такса – 2.5€ по лице по ноќевање

СПЕЦИЈАЛЕН ПАКЕТ со сите вклучени факултативи (разглед на Будимпешта, посета на Братислава, посета на Сент Андреа и крстарење со брод) – 60 евра по лице (со резервација во агенција)

НАПОМЕНA ЗА РАСПОРЕД НА СЕДЕЊЕ ВО АВТОБУС:
Со потпишување на договорот за патување, патникот е должен да го прифати местото во автобус кое ќе му го додели агенцијата. Дополнителни промени не е можни. Агенцијата го прави распоредот на седење, земајќи ги во предвид постарите лица, семејствата со мали деца, трудници, како и периодот на уплатата. Ако патникот сака да резервира одредено седиште, при уплатата во агенцијата може да доплати 10 евра по лице и да бира седиште (освен првиот ред, кој е резервиран за персоналот)

 НАПОМЕНА:

– За реализација на аранжманот, потребен е миниум од 40 патници.
– Доколку патникот сака да резервира одредено седиште, при уплатата во агенцијата може да доплати 10 евра по лице и да бира седиште (освен првиот ред, кој е резервиран за персоналот)
– Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група и да ги почитуваат правилата и препораките дадени од страна на водичот.

View More

Itinerary

Included/Excluded

 • - Превоз со високотуристички автобус на дадените дестинации,
 • - Две ноќевања во хотел 3* во Будимпешта
 • - Придружник од агенцијата за време на патувањето,
 • - Организација и реализација на аранжманот
 • - Бесплатен трансфер од: Битола, Прилеп, Кавадарци (црна река), Велес, Штип и Куманово
 • - Разглед на Будимпешта со локален водич - 10 евра
 • - Крстарење со брод по Дунав - 20 евра
 • - Посета на Братислава - 30 евра
 • - Посета на Сент Андреа -10 евра (ЗАДОЛЖИТЕЛНА ФАКУЛТАТИВА)
 • - Патничко осигурување-300 денари
 • - Задолжителна туристичка такса - 2.5€ по лице по ноќевање

Tour's Location

from €129,00

You might also like