from €0,00
Book Now

Дубаи | Пакет аранжмани

Not Rated

Duration

Tour Type

Daily Tour

Group Size

Unlimited

Languages

___

Overview

Print Friendly, PDF & Email

Дубаи | Пакет аранжмани

Поаѓање: Секоја сабота

Дубаи е најголемиот град на Обединетите Арапски Емирати и без сомнение може да се каже дека е една од наjпосетените дестинации на светот. Се наоѓа на југоистокот на Персискиот залив. За само неколку години, Дубаи стана синоним за луксузен живот, центар на меѓународниот бизнис и атрактивна туристичка дестинација со секој облик на разонода што може да се замисли. Преубави плажи, луксузни хотели, импресивни архитектонски решенија како Бурџ ал Араб, Бурџ Калифа, островот во форма на палма и многу други ќе ви го одземат здивот, а патувањето во Дубаи незаборавно. Една од најпосетените атракции во Дубаи…

 

ПАКЕТ АРАНЖМАН 5 НОЌИ

ХОТЕЛ

Локација

Тип на соба

1 / 2 Соба

1 / 1 Соба

Arabian Park 3*

Bur Dubai

Standard

575

650

Clasic

585

665

Excelsior hotel Down town 4*

Deira

Standard

599

650

Avenu Hotel Dubai 4 *

Deira

Standard

599

650

Jumeira Rotana 4*

Al Satwa

Standard

665

870

Byblos Hotel Tecom 4 *

The Greens

Standard

695

790

Hyatt Regency Dubai 5*

Deira

Standard

665

705

Gulf Court Hotel Buisiness Bay 4*

Business Bay

Standard

675

870

Media Rotana Barsha Dubai 5*

Barsha Heights

Standard

685

890

Al Jaddaf Rotana Suite Hotel 5*

Deira

Standard

799

910

Sheraton Grand Dubai 5 *

Al Satwa

Standard

775

1.090

Dukes The Palm 5 *

Palm Jumeira

Delux

895

1150

 

ЛЕТОВИ

Поаѓање:сабота

(Скопје Истанбул) 1140 – 1400

(Истанбул Дубаи) 2145 – 0315+1

Враќање : сабота

(Дубаи – Истанбул) 0240 – 0555

(Истанбул Скопје) 0735 – 0840

 

ФАКУЛТАТИВНИ ЕКСКУРЗИИ

Екскурзии

Времетраење

Цена по лице

Опис

Cyti tour

5 часа

35 EUR

Трансфер со водич,панорамски разглед со неколку застанувања
Jeep Safari tour

5 часа

80 EUR

Трансфер, сафари со џип, вечера со вклучени пијалоци (безалкохолни)
Dhow Cruise Marina

2 часа

80 EUR

Трансфер, крстарење со брод, вечера со вклучени пијалоци (безалкохолни)

Во цената е вклучено:

 • Авионски билет со Pegasus Airlines – PC од Скопје со вклучени аеродромски такси и 20 кг багаж
 • 8 дена, 5 ноќевања во одбран хотел, услуга ноќевање со појадок
 • Организиран трансфер аеродром – хотел – аеродром во Дубаи

Во цената не е вклучено:

 • Факултативни екскурзии
 • Патничко и здравствено осигурување
 • Таксата за престој се плаќа директно:
  4 – 5 еур / за соба на ден за хотел 5*
  3 – 4 еур / за соба на ден за хотел со 4*
  2 – 3 еур / за соба на ден за хотел со 3*
 • Дополнителни трошоци во хотел (телефон, ручек и вечера, минибар, пијалоци)
 • Виза за влез во Дубаи 80 еур, потребен е скениран пасош и фотографија во боја
 • Здравствено осигурување ЗА ВЛЕЗ ВО Дубаи 20 еур -задолжително

Важна напомена:

 • Цените зависат од слободни места во авион и хотел
 • Цените за трето лице или деца кои патуваат со возрасно лице доплнително се добиваат во зависност од расположивост во хотел
 • Цените се по лице и важат кога патуваат минимум две лица. Плаќање исклучиво во денари 1 eur=61.8 ден
 • Пасошот треба да биде валиден минимум 6 месеци од денот на враќање
 • Плаќање при резервација 100% и нема можност за откажување, менување термин или имиња
 • За виза потребен е скениран пасош и фотографија во боја
 • За влез во Обединети Арапски Емирати е потребен задолжително негативен ПЦР тест (72 часа изваден пред полетување – за влез во Дубаи). За деца до 12 години кои патуваат со родители – БЕЗ НЕГАТИВЕН PCR ТЕСТ (согласно моментални протоколи за влез во Дубаи)
 • За влез во Македонија потребен е сертификат за прележан COVID 19 во последните 45 дена сметајки од денот на оздравување, или примени најмалку 2 вакцини, или пак Антиген негативен тест или ПЦР негативен тест. Сите горенаведени потврди не се однесуваат и не се задолжителни за лица под 18 години.
 • Важат останатите општи услови на патување на Фибула Ер Травел –ОСВЕН ПОГОРЕ НАВЕДЕНИТЕ
 • Програмата е лекторирана од лектор Ана Бачварска
 • Пасошот треба да биде валиден минимум 6 месеци од денот на враќањ

 

View More

Tour's Location

Created with Sketch.
from €0,00

You might also like