fbpx
from 0 €
Резервирај

Хoтел Слатина 4*- Врњачка бања

Нема оценки

Времетраење

Тип

Дневна Тура

Големина на група

Неодредено

Јазик

___

Опис

Print Friendly, PDF & Email

Хoтел Слатина 4*- Врњачка бања

 

Врњачка бања е една од најпопуларните дестинации на спа туризмот во Србија, а во едно и доста активен рекреативен центар. Се наоѓа во централна Србија на 200км јужно од Белград

Хотелот „Слатина“ се наоѓа  на стотина метри од истоимената извор. Исто така, има уште еден извор во близина – „Jezезеро“, кој е оддалечен околу пет минути пеш. Главната улица Шеталиште, е 500 метри од хотелот.

 

Ноќевање со појадок Полупансион
Тип на соба 1/1 1/2 1/1 1/2
Стандард 65 86 69 94
Супериор 70 92 74 100
Апартман 74 106 78 114
Лукс Соба 77 122 81 130
Детски апартман 94 130 98 138

Во цената е вклучено користењето на спа центарот и детскиот центар.

Цените се дадени по соба на ден во евра

Доплати и попусти:

  • – Доплата за дополнително легло за возрасен 23 евра на ден на база на ноќевање со појадок,27 евра на база на полупансион.
  • – Доплатата за деца 7-11.99 е 16 евра на ден на база на ноќевање со појадок,19 евра на база на полупансион.
  • – Деца до 6,99 г. се сместуваат бесплатно
  • – Доплата за вечера за возрасен 6 евр. Деца 7-11,99 3 евра на ден.
  • – Туристичката такса не е вклучена во цената и истат изнесува 1 евро по лице на ден – исклучок деца до 6,99 не плаќаат.
  • – Доколку во една соба се сместат 1 возрасно лице и 1 дете до 6,99, ќе биде наплатено како еднокреветна соба.

 

Прочитај Повеќе

Локација

од 0 €