from 0
Резервирај

Интерхотел Сандански 8ми Март

Нема оценка
Времетраење

Вид на аранжман

Daily Tour

Големина на група

1 person

Јазик

___

Преглед

Print Friendly, PDF & Email

08.03.2024 (Петок) Битола(Скопје)-Прилеп-Кавадарци-Валандово-Струмица-Сандански
Поаѓање во 06:30 часот од Битола/Скопје за Сандански преку Струмица и Петрич (попатни одмори, царински формалности), продолжување кон Сандански.
По пристигнувањето сместување во хотелот.
Слободно време, можност за користење на СПА центарот.
Празнична вечера на шведска маса на 08.03.2024. со чаша вино и музика во живo. Ноќевање.

09.03.2024 (Сабота) Сандански
Појадок. Слободно време за индивидуални активности, можност за користење на СПА центарот или индивидуална прошетка во градот. Ноќевање.

10.03.2024 (Недела) Сандански-Струмица-Валандово-Кавадарци-Прилеп-Битола (Скопје)
Појадок. Одјавување од хотелот до 12.00 часот (локално време).
Во 13.30 часот (локално време) поаѓање кон Македонија (попатни одмори, царински формалности) пристигнување во вечерните часови.

 

Цените се по СОБА за 2 НОЌЕВАЊА – без превоз

сместување лица во соба цена
 Еднокреветна соба  1 224 €
 Двокреветна соба – стандард 2 307 €
 Супериор 2 358 €
 Студио 2 421 €
 Апартман 2 465 €

 

Доплати по лице за 2 ноќевања
Дополнително легло возрасен/дете (12-15,99 г.)  69 €
Дете од 4-11,99 г. на дополнително легло со 2 возрасни во стандард соба  31 €
Дете од 4-11.99г. на редовно легло со 1 возрасен во соба 13 €
Дополнително легло дете 4-11.99 г. во студио, супериор или апартман  13 €
Дете 0-3,99 години бесплатно

Цените се во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

Доплата за превоз
Битола, Прилеп, Неготино, Струмица, Скопје, Велес 40€
Дете 02-12 год. 30€

Во цената Е вклучено:
2 ноќевања со појадок во Интерхотел
Празнична вечера на шведска маса на 08.03.2024. со чаша вино и музика во живо;
Користење на СПА центарот
Придружник и организација на патувањето.

Во цената НЕ Е вклучено:
Автобуски превоз според програмата;
Можност за доплата за вечера на шведска маса на 09.03.2024 година. без пијалок 21€ по лице.
Патничко здравствено осигурување

Агенда

Локација на аранжманот

од 0