fbpx
from 25 €
Резервирај

Кипар пролет – лето 2021

Нема оценки

Времетраење

Тип

Дневна Тура

Големина на група

Неодредено

Јазик

___

Опис

Print Friendly, PDF & Email

 

КИПАР ПРОЛЕТ-ЛЕТО 2021

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ НА ДЕН – АВИОНСКИ ПРЕВОЗ


Кипар е островска држава во Средоземното море. Никозија е најголем и главен град на Кипар, каде северниот дел на градот припаѓа на Турската република Северен Кипар, а поголемиот дел на Јужен Кипар. Најпознати летувалишта за одмор се Ларнака, Лимасол и Аја Напа. Средоземната медитеранска клима го прави Кипар еден од најтоплите острови во Грција со 340 сончеви денови преку годината.

Во цената се вклучени следните услуги

 • Ноќевање по лице на ден во одбран хотел, услуга Ноќевање со појадок или Полупансион

Во цената не се вклучени следните услуги

 • Авионски билет СкопјеЛарнака-Скопје, најниска цена – 119 еур со вклучени аеродромски такси и кабински багаж (40x30x20)
 • Организиран повратен трансфер аеродром хотел аеродром

(Ларнака – 40 еур по лице, Аја Напа и Лимасол – 75 еур по лице)

 • Факултативни екскурзии
 • Патничко и здравствено осигурување
 • Дополнителни индивидуални трошоци

Цена

25€

1.545 мкд

Ноќ.со појадок

Цена 129 еур

7.972 мкд

 

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ НА ДЕН

ХОТЕЛ

Тип на соба

01.04-30.04

01.05-31.05

01.06-30.06

01.10-31.10

01.07-30.09

FLAMINGO HOTEL 3* Larnaca grad

Ноќ. Со појадок

DBL

25

31

44

45

ХОТЕЛ

Тип на соба

01.04-30.04

01.10-31.10

01.05-31.05

01.06-30.06

01.09-30.09

01.07-31.08

HENIPA HOTEL 3*Larnaca bay Полупансион

EB 15% до 31.03, 10% до 30.04.

DBL

30

34

39

46

ХОТЕЛ

Тип на соба

01.04-30.04

01.05-31.05

01.10-31.10

01.06-30.06

01.09-30.09

01.07-31.07

01.08-31.08

BEST WEESTERN PLUS LARCO HOTEL 3*+ Larnaca grad (нов хотел) Ноќ. со појадок

ЕВ 15% ДО 31.01, 10% ДО 31.03.

DBL

37

39

44

47

ХОТЕЛ

Тип на соба

01.04-30.04

20.10-31.10

01.05-31.07

01.08-19.10

20.10-31.10

HARMONY BAY HOTEL 3* Limassol Ноќ. Со појадок

EB 5%до 31.03.

DBL SSV

43

47

55

43

ХОТЕЛ

Тип на соба

02.04-30.04

15.10-05.11

01.05-31.05

01.06-30.06

01.07-19.08

20.08-14.10

NAPA PLAZA 3* Aya Napa Ноќ. со појадок

Superior DBL

45

59

82

74

ХОТЕЛ

Тип на соба

01.04-30.04

01.10-31.10

01.05-31.05

01.06-30.06

01.09-30.09

01.07-31.08

KAPETANIOS 3* Limassol Полупансион

DBL

46

50

55

60

ХОТЕЛ

Тип на соба

01.04-30.04

01.05-31.07

20.10-31.10

01.08-23.08

24.08-21.10

PALM BEACH HOTEL 4* Larnaca Bay Ноќ. Со појадок

ЕВ 10% до 31.03.

DBL GV

56

70

83

76

ХОТЕЛ

Тип на соба

01.04-30.04

22.10-31.10

01.05-30.07

31.07-23.08

24.08-21.10

GRAND RESORT BEACH HOTEL 5* Limassol

Ноќ. Со појадок

Deluxe Dbl

62

90

102

96

ХОТЕЛ

Тип на соба

01.04-30.04

01.05-31.05

01.06-30.06

16.10-31.10

01.07-15.10

AMARANDE HOTEL 4*(Ex Bella Napa)A.Napa Полупансион EB 10% до 31.03.

De;uxe Dbl

63

71

81

95

ХОТЕЛ

Тип на соба

01.04-30.04

01.05-31.05

16.10-31.10

01.06-30.06

01.07-31.07

01.08-15.10

GOLDEN BAY HOTEL 5*Larnaka Bay Ноќ. со појадок

EB 15% до 28.02, 10% до 31.03.

Dbl SSV

70

83

89

94

99

 

ДИРЕКТНИ ЛЕТОВИ СО WIZZ AIR

Поаѓање: Секоја среда и недела (W67767)

(Скопје Ларнака) 06:20 09:40

Враќање: Секоја среда и недела (W67768)

(Ларнака – Скопје) 10:15 11:35

 

 • Цените се по лице по ноќевање за сместување во двокреветна соба, се минусира попустот за рана резервација
 • Плаќање исклучиво во денари 1 eur = 62,00 ден
 • Валиден пасош минимум 3 месеци од денот на враќање
 • Потребен е PCR тест (преведен на англиски) не постар од 72 часа
 • Важат останатите општи услови на патување на СКТМ

ОВАА ПРОГРАМА НЕ Е ДЕЛ ОД ПРОГРАМАТА НА TА АРИЕС, И ЗА ИСТАТА НЕ МОЖЕ ДА СЕ КОРИСТИ КОВИД ВАУЧЕР!

Прочитај Повеќе

Вклучува/Не вклучува

 • Ноќевање по лице на ден во одбран хотел
 • Услуга Ноќевање со појадок или Полупансион
 • Авионски билет Скопје-Ларнака-Скопје, најниска цена - 119 еур со вклучени аеродромски такси и кабински багаж (40x30x20)
 • Организиран повратен трансфер аеродром – хотел – аеродром (Ларнака – 40 еур по лице, Аја Напа и Лимасол – 75 еур по лице)
 • Факултативни екскурзии
 • Патничко и здравствено осигурување
 • Дополнителни индивидуални трошоци

Локација

од 25 €

Можеби ќе ви се допадне