fbpx
from 0 €
Резервирај

Крстарење по Егејското море и медитеранот (Грција и Турција)

Нема оценки

Времетраење

Тип

Дневна Тура

Големина на група

Неодредено

Јазик

___

Опис

Print Friendly, PDF & Email

Сите крстарењата се насочени кон дестинациите. Бродовите остануваат максимално време во пристаништата при што Ви овозможува време да ги истражете познатите знаменитости, како и скриените убавини на секоја дестинација. Откријте ги Грчките острови со една од нашите 3, 4, 7 или 8 ноќни крстарења. Одберете ја вашата омилена рута за крстарење за неверојатно добри цени. Не пропуштајте ја шансата да го искористите попустот што важи до 07.12.2022

  • Сезона 2023
  • 4 дена / 3 ноќи
  • All Inclusive
  • Сместување на брод
КРСТАРЕЊЕ РУТА НОЌИ ПОАЃАЊЕ ОСНОВНА ЦЕНА ЦЕНА СО ПОПУСТ UPGRADE (ПО ЖЕЛБА)
ICONIC AEGEAN атина | миконос | кушадаси | патмос | санторини 3 МАРТ: 17, 24
НОEМВРИ: 3, 10, 17, 24
€ 760 € 299 +€ 130
ICONIC AEGEAN атина | миконос | кушадаси | патмос | крит (хераклион) | санторини 3 МАРТ: 31
АПРИЛ: 7, 14, 21, 27
МАЈ: 5
ОКТОМВРИ: 27
€ 760 € 299 +€ 130
ICONIC AEGEAN атина | миконос | кушадаси | патмос | крит (хераклион) | санторини 4 МАРТ: 31
АПРИЛ: 7, 14, 21, 27
ОКТОМВРИ: 27
€ 760 € 399 +€ 130
ICONIC AEGEAN атина | миконос | кушадаси | патмос | родос | санторини 4 МАРТ: 13, 20
ОКТОМВРИ: 30
НОЕМВРИ: 6, 13, 20, 27
€ 970 € 399 +€ 140
ICONIC AEGEAN атина | миконос | кушадаси | патмос | родос | крит (хераклион) | санторини 4 МАРТ: 27
АПРИЛ: 3, 10, 17, 24
МАЈ: 1
€ 970 € 399 +€ 140
ICONIC AEGEAN атина | миконос | кушадаси | патмос | родос | крит (хераклион) | санторини 4 ЈУЛИ: 3, 10, 17, 24, 31
АВГУСТ: 7, 14, 21, 28
ОКТОМВРИ: 2, 9, 16, 23
€ 970 € 499 +€ 140
IDYLLIC AEGEAN атина | солун | кушадаси | крит (хераклион) | санторини | миконос | милос 7 АПРИЛ: 15, 22, 29
МАЈ: 6, 13, 20, 27
ЈУЛИ: 22, 29
АВГУСТ: 5, 26
€ 1489 € 599 +€ 200
IDYLLIC AEGEAN атина | солун | кушадаси | крит (хераклион) | санторини | миконос | милос 7 АВГУСТ: 12, 19 € 1489 € 789 +€ 200
ELECTRIC AEGEAN атина | истанбул | кавала | солун | волос | санторини 7 АПРИЛ: 1, 8 € 1480 € 789 +€ 200
THREE CONTINENTS атина | Порт саид | ашдод | лимасол | родос | кушадаси 7 МАРТ: 4, 11, 18, 25
НОEМВРИ: 4, 11, 18, 25
ДЕКЕМВРИ: 2, 9
€ 1480 € 599 +€ 200
STEPS OF PAUL атина | солун | кавала | истанбул | дикили | кушадаси | патмос 7 ОКТОМВРИ: 14, 21 € 1480 € 789 +€ 200
NEW YEAR атина | крит (хераклион) | родос | кушадаси | истанбул | волос 8 ДЕКЕМВРИ: 27 € 1480 € 789 +€ 200

Вклучено во цената

Вклучени се сите пристанишни трошоци и бакшиш
All Inclusive услуга
Ноќевања во кабина на бродот со купатило, туш и клима уред
Внатрешна забава на бродот
Дневни активности
Специјално избрани пијалоци за време на оброците
Попуст за екскурзии на брегот од 75 евра

Не е вклучено во цената

Превоз до пристаништето во Атина
Индивидуални трошоци на патниците
Патничко осигурување (од 30мкд на ден)

Важна напомена

Плаќањето е задолжително во денари (1 еур=62 мкд)
За влез во Турција и Грција потребен е валиден биометриски пасош со важност 6 месеци
Цени за 3то и 4то лице, како и за сместување со деца се достапни на барање.
Цените за еднокреветна и трокреветна соба, како и за сместување со деца се достапни на барање.
Горенаведените цени важат до 07.12.2022.
За резервација задолжителна уплата од 30% од вкупниот износ, целосна доплата 15 дена пред патување
За овој аранжман важат општите услови на патување.

Прочитај Повеќе

Маршута

Вклучува/Не вклучува

Локација

од 0 €

Можеби ќе ви се допадне