from €950,00
Book Now

НОВА 2020г. на КРСТАРЕЊЕ СО CELESTYAL CRISTAL (брод)

Not Rated
Created with Sketch.

Duration

7 ноќевања

Created with Sketch.

Tour Type

Specific Tour

Created with Sketch.

Group Size

Unlimited

Created with Sketch.

Languages

___

Overview

Print Friendly, PDF & Email

НОВА 2020 год. на КРСТАРЕЊЕ

СО

CELESTYAL CRISTAL

 

 

 

 

30.12.2019 Поаѓање во 01.00 часот од Прилеп со туристички автобус. Патот води преку гр. премин Богородица за Атина, со попатни паузи. Разглед на Атина: плоштадите Омонија и Синтагма, Парламентот, Евзоните, Олимпискиот Стадион, Адријановата Порта, Акропол и слободно време во центарот.Пристигнување во Пиреа – Атина во пoпладневните часови од каде што продолжува крстарењето со брод според програмата.

7 ноќи / 8 дена – 3 КОНТИНЕНТИ

ГРЦИЈА ЕГИПЕТ ИЗРАЕЛ КИПАР ТУРЦИЈА

Атина, Александрија + Каиро, Порт Саид, Ашход, Лимасол, Родос, Кушадаси

 

Arrival Date Arrival Day Arrival
Time
Departure Date Departure Day Departure
Time
Description
30 Dec 2019 MON 21:00
Athens (Piraeus), Greece
31 Dec 2019 TUE 31 Dec 2019 TUE
At Sea
01 Jan 2020 WED 07:00 01 Jan 2020 WED 09:00
Alexandria, Egypt
01 Jan 2020 WED 20:00 01 Jan 2020 WED 22:00
Port Said, Egypt
02 Jan 2020 THU 08:00 02 Jan 2020 THU 22:00
Ashdod, Israel
03 Jan 2020 FRI 11:00 03 Jan 2020 FRI 18:00
Limassol,Cyprus
04 Jan 2020 SAT 12:00 04 Jan 2020 SAT 20:00
Rhodes, Greece
05 Jan 2020 SUN 07:00 05 Jan 2020 SUN 19:30
Kusadasi, Turkey
06 Jan 2020 MON 09:00
Athens (Piraeus), Greece

 

06.01.2020 Заминување од бродот за Македонија. Пристигнување во Прилеп во доцните вечерни часови.

ЦЕНА: 950 € во внатрешна кабина IB

1050 € во надворешна прозорска кабина XC

Трето и четврто возрасно лице плаќа х 850 €,

Деца од 2 – 11 год. плаќаат х 590 €

Доплата за еднокреветна кабина 30%

 

View More

Itinerary

Expand All
Важни информации

Напомена: Бројот е ограничен, пријавување и уплата од 30 % од аранжманот до 04.07.19

Збогатете ги вашите доживувања со едно незаборавно крстарење.

За овој аранжман важат општите услови за патување на Т. А. Бран турс и СКТМ.

Included/Excluded

 • крстарење со бродот према програмата
 • сместување во одбраната кабина (купатило, wc, клима, тв, сеф, фен...
 • седум полни пансиони
 • неограничен пијалок на бродот,
 • пристанишни такси и напојници-бакшиш (289 €),
 • екскурзија во Александрија, класичен Каиро, со ручек (алх-01),
 • екскурзија на Родос (Античкиот град – држава Линдос, Акрополата Линдос, стариот град на Родос по улицата со резиденции и палати на витезите)
 • екскурзија во Кушадаси (3 часа - антички Ефес низ вековите + шопинг),
 • целодневна анимација на бродот,
 • збавни вечерни програми со музика по баровите на бродот,
 • користење на бродскиот простор и опрема (базен, лежалки, крпи, сауна...)
 • авобуски превоз на дадената релација според програмата
 • панорамско разгледување на Атина,
 • водство и организација на патувањето
 • патничко здравствено осигурување - 400 ден без франшиза (годишно 800 ден.) - деца до 14 години 200 ден. (годишно – 400 ден.) без франшиза.
 • факултативни излети и влезници при посетите и други неспоменати услуги,
 • третмани во велнес центарот, интернет, медицински услуги

Tour's Location

Reviews

0/5
Not Rated
Based on 0 review
Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Write a review

Created with Sketch.
from €950,00

You might also like

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox