from €999,00
Book Now

Нова Година – Дубаи (авион)

Not Rated
Created with Sketch.

Duration

7 ноќи

Created with Sketch.

Tour Type

Specific Tour

Created with Sketch.

Group Size

Unlimited

Created with Sketch.

Languages

___

Overview

Print Friendly, PDF & Email

Дочек на нова 2020 година

Преубави плажи, луксузни хотели, импресивни архитектонски решенија како Бурџ ал Араб, Бурџ Калифа, островот во форма на палма и многу други ќе ви го одземат здивот, а патувањето во Дубаи незаборавно.

Дубаи е најголемиот град на Обединетите Арапски Емирати и без сомнение може да се каже дека е една од наjпосетените дестинации на светот. Се наоѓа на југоистокот на Персискиот залив. За само неколку години, Дубаи стана синоним за луксузен живот, центар на меѓународниот бизнис и атрактивна туристичка дестинација со секој облик на разонода што може да се замисли.

Хотел Категорија Локација Услуга Цена
Arabian Park Hotel 3* ★★★ Bur Dubai со појадок 999 €
Ibis One Central 3* ★★★ World Trade Center со појадок 1039 €
Grand Excelsior Deira 4* ★★★★ Deira со појадок 1069 €
Excelsior Hotel Downtown 4* ★★★★ Deira со појадок 1069 €
Radisson Blu Media City 4*+ ★★★★+ Media City со појадок 1159 €
Media Rotana 5* ★★★★★ Al Barsha со појадок 1349 €
View More

Itinerary

Expand All
Desert Safari

Времетраење: 5 часа
Цена: 50€

Трансфер, Сафари со џип , вечера со вклучени пијалоци (безалкохолен)

Доживејте ја магијата и мистеријата на една арапска пустина на 5-часовна сценска турнеја на 4 погонско возење во Дубаи. Сафарито ќе ви даде златна можност да ги видите високите дини на песокот додека возите.

Застанете на највисоката дина за да го гледате пустинско зајдисонце и освежете се со комплементарна минерална вода.

Dhow Cruise Creek

Времетраење: 2 часа
Цена: од 50€

Крстарење низ водите во лежерен стил, можете да ги видите огромните облакодери и најновите и неверојатни живеалишта во Дубаи Марината. Вечерата на крстарењето е специјална вечера со два часа традиционална забава. Покрај тоа ќе можете да уживате во неверојатна глетка заедно со високо квалитетно ниво на храна. Исто така, возбудувањето треба да се засили со инспиративен арапски танц шоу и салон музика.

Трансфер, крстарење со брод, вечера со вклучени пијалоци (безалкохолни).

Abu Dhabi City Tou

Времетраење: целодневна
Цена: 75€

Целодневна турнеја до Абу Даби, главниот град на Обединетите Арапски Емирати, кој се наоѓа на островот поврзан со копното со два моста. Патувањето до Абу Даби трае околу 1 час 45 минути од Дубаи. Високите згради и најнапредните трговски центри и џамии ќе ве натераат да се за заљубите во овој град.

Целодневна, минимум 10 лица, вклучен трансфер, без ручек

Burj Khalifa & Dubai Mall

Времетраење: 3 часа
Цена: 75€

Бидете сведок на незаборавниот панорамски поглед од врвот на највисоката зграда во светот "Burj Khalifa".

Ќе бидете земени од пред вашиот хотел/сместување (според времето што ќе го одлучите вие) и ќе бидете донесени до кај "Dubai Mall". Отакако ќе ја завршите посетата на Burj Khalifa, ќе бидете вратени назад до хотелот.

Вклучува: влезница + повратен трансфер до хотелот

Miracle garden

Времетраење: 4 часа
Цена: 38€

Цветно чудо од 50 милиони цвеќиња, Градината на чудата (Miracle Garden) во Дубаи е една од најоригиналните атракции на Обединетите Арапски Емирати. Брендирана како најголема светска градина во светот на цвеќиња, може да се пофали со стотици цветни екрани во ширина на над 18 акри (7,3 хектари), од кои сите создаваат екстраваганција на боја и мирис на периферијата на Дубаи.

Вклучува: влезница + повратен трансфер до хотелот

Aquawenture Water Park

Времетраење: 5 часа
Цена: 90€

Dubai Aquaventure Waterpark се наоѓа на палмата кај Атлантис. Тобогани само за најхрабрите, морски животни и многу повеќе работи има да се видат во овој неверојатен и исто така еден од најголемите водени паркови на Блискиот исток. Вреди да се посети, ќе доживеете незаборавна забава на најголемите и највозбудливите водени тобогани, базени и вештачки реки. Исто така има и приватна плажа која се протега на околу 42 хектари.

Вклучува: влезница + повратен трансфер до хотело

Global Village

Времетраење: 4 часа
Цена: 35€

Global Village е една од најпопуларните дестинации за вечерна забава во Дубаи. Комбинација на фестивалски и тематски парк, се отвора секоја година помеѓу ноември и април и ги носи посетителите на виртуелна светска турнеја со реплика на меѓународната архитектура, павилјони со храна, атракции, забавни паркови и маркети.

Глобалното село е преполно со атракции за сите возрасти. Концерти во живо, огномет, детска забава и трик-шоуа обезбедуваат дополнителна забава.

Вклучува: влезница + повратен трансфер до хотелот

Helicopter Tour (12 min)

Времетраење: 3 часа
Цена: 210€

Почнувајќи од Дубаи Марина, искусете ги воодушевувачките места на иконската структура на Palm Jumeirah и Burj Al Arab. Продолжувајќи понатаму летате над зачудувачките плажи на Дубаи и светските острови "World Islands". Летајте веднаш до неверојатното архитектонско ремек дело "Burj Khalifa", највисоката зграда на светот како и каналот Дубаи и други уметнички изградени облакодери. Враќање на истото место кај Дубаи Марина.

Летот трае 12мин. Времето и датите на летовите зависат од временските услови.

Included/Excluded

  • Билет со авиокомпанија FlyDubai Airlines директно од Скопје– Дубаи- Скопје ( по лице со 20 кг вклучен багаж)
  • Организиран трансфер аеродром-хотел-аеродром во Дубаи•8 дена, 7 ноќевања во одбран хотел, услуга ноќевање со појадок
  • Полудневен разглед на Дубаи со трансфер и водич
  • Аеродромски такси•Асистенција на аеродром во Дубаи
  • Факултативни екскурзии
  • Патничко и здравствено осигурување
  • Таксата за престој се плаќа директно:o4- 5 еур / за соба на ден за хотел 5*o3 -4 еур / за соба на ден за хотел со 4*o2 - 3 еур / за соба на ден за хотел со 3*
  • Екстра трошоци во хотел ( Телефон,Ручек & Вечера, Минибар, пијалоци )
  • Виза за влез во Дубаи 85 еур,потребен скениран пасош и фотографија во боја

Tour's Location

Reviews

0/5
Not Rated
Based on 0 review
Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Write a review

Created with Sketch.
from €999,00

You might also like

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox