from €95,00
Book Now

Нова Година – Истанбул (автобус)

Not Rated
Created with Sketch.

Duration

5 дена

Created with Sketch.

Tour Type

Specific Tour

Created with Sketch.

Group Size

Unlimited

Created with Sketch.

Languages

___

Overview

Print Friendly, PDF & Email

НОВА 2019 година

ИСТАНБУЛ

Истанбул е единствен град во светот сместен на два континента. Европа и Азија, чија историја започнува пред 2600 години. Истанбул ги чува скапоцените богатства на трите империи на кои некогаш им бил главен град.

1 ден 29.12.2018 Поаѓање на групата во 17.00 часот од спортска сала , патот води преку Грција, ноќно возење со попатни одмори.

2 ден 30.12.2018 Пристигнување во Истанбул во утринските часови. Разгледување на градот со локален водич: Патријаршијата, мостот Галата, Султанахмед (Сината) џамија, хиподромот, плоштадот Таксим со споменикот на Ататурк, потоа преку мостовите на Босфорот посета на азискиот дел Чамлиџе од каде има најубава панорама на Истанбул. Факултативна посета со локален водич на палатата Долма Бахче-последна резиденција на Отоманската Империја. Сместување во хотел. Слободно време за прошетка и шопинг низ прочуените Капали и Аксарај чаршија.Ноќевање.

3 ден 31.12.2018 Појадок. По појадокот време за факултативни посети на Топкапи палатата и Аја Софија…Слободно време за шопинг.Вечерта факултативен дочек на новата 2019 на плоштад во Кумкапи или во национален ресторан со програма и мени на турската кујна. Ноќевање.

4 ден 01.01.2019 Појадок. факултативно крстарење со брод со локален водич по Босфорот – со единствена можност за запознавање на палатите од двете страни на каналот и пловење под мостовите кои ги поврзуваат Европа со Азија.Факултативна посета на највисоката зграда во Европа Sapphire Seyir Terasi која на последниот спрат нуди неверојатна панорама на Истанбул  како и можност преку 4 Д симулации да се видат најпознатите знаменитости на градот, а потоа посета на трговскиот шопинг центар ФОРУМ. Вечерта поаѓање за Македонија преку Грција, ноќно возење со попатни одмори.

5 ден 02.01.2019 Пристигнување во Македонија  во раните утрински часови.

ЦЕНА:  5900.oo денари

           Во цената е пресметано:

          – автобуски превоз на дадената релација,

          – 2 ноќевања со појадок во хотел со 3*

          – разгледување на Истанбул со локален водич

          – организација и придружник на патувањето

            Во цената не е пресметано:

          – патничко здравствено осигурување – задолжително – (200 денари)

          – факултативно крстарење со брод по Босфорот – (15 еур)

          – факултативна посета на палатата Долма Бахче со водич (резер. во агенција)- (25еур)

          – свечена новогодишна вечера во национален ресторан

 

Напомена: Краен рок на пријавување до 21.12.2018 година.

View More

Included/Excluded

  • автобуски превоз на дадената релација,
  • 2 ноќевања со појадок во хотел со 3*
  • разгледување на Истанбул со локален водич
  • организација и придружник на патувањето
  • патничко здравствено осигурување - задолжително - (200 денари)
  • факултативно крстарење со брод по Босфорот - (15 еур)
  • факултативна посета на палатата Долма Бахче со водич (резер. во агенција)- (25еур)
  • свечена новогодишна вечера во национален ресторан

Tour's Location

Reviews

0/5
Not Rated
Based on 0 review
Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Write a review

Created with Sketch.
from €95,00

You might also like

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox