fbpx
from €399,00
Book Now

НОВА ГОДИНА ВО ПАРИЗ ( Виена – Прага -Минхен – Салзбург)

Not Rated

Duration

Tour Type

Daily Tour

Group Size

Unlimited

Languages

___

Overview

Print Friendly, PDF & Email

Дек 27 – Јан 05

Единствена прилика да уживате во магиите на еден од најубавите градови на светот – градот на
светлината. Многу го сметаат на град на љубовта, во кој многу уметници ја нашле својата
инспирација. Ајфеловата кула е најпознатиот симбол на градот, а со неа и реката Сена,
Триумфалната Капија, Нотр Дам катедралата, музејот Лувр со познатата “Мона Лиза“, Латинскиот
кварт, брдото Монмартр со тесните улички, познатиот кабаре Мулен Руж на Пигал, Бастија, Сен
Дени… Париз го викаат и град на светлината поради бројот на интелектуалци кој живее во него.
Париз е секогаш добра идеја, а посебно за Нова година!

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 399 / 24.740 денари

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТза уплата до 15.11.202235 / 22.260 денари

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

 • Превоз со високотуристички автобус
 • 1 ноќевања во хотел 3* НП во Прага(околина)
 • 3 ноќевања во хотел 2/3* НП во Париз(околина)
 • 1 ноќевања во хотел 3* НП во Минхен(околина)
 • Прошетка низ Виена
 • Прошетка низ Минхен
 • Организација и водство на програмата
 • Организација на аранжманот
 • Лиценциран туристички придружник

 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ  ВКЛУЧУВА:

 • Задолжително патничко осигурување  350 денари
 • Туристички такси Прага, Париз, Минхен – 15€
 • Версај(превоз,влезница,лок водич) 50 € (задолжителна резервација при уплата)
 • Лувр(влезница + превоз) 30 €(задолжителна резервација при уплата)
 • Крстарење по Сена 20€
 • Срцето на Париз 20€
 • Дизниленд -цена за влезница + 20€ превоз
 • Задолжителна посета на Салзбург 10€
 • Билети за градски превоз, Прага, Париз, Минхен
 • Доплата за еднокреветна соба 8.200 ден
 • Доплата за избор на седиште во автобус 10€
 • Разглед на Прага со локален водич  15€
 • Крстарње по Влтава 20€
 • Разглед на Париз со локален водич 20€

 

НАПОМЕНИ:

 •  За реализација на ова патување, потребен е минимум од 45 патници.
 •  Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
 •  За резервација на аранжманот потребна е аконтација од 30%, целосна уплата најдоцна 10 дена пред поаѓање
 •  Попустите не се комбинираат
 •  Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот најмногу 5 дена пред поаѓање.
 • Патникот има обврска да се јави 24ч. пред патувањето за да потврди место и час на поаѓање.
View More

Itinerary

Included/Excluded

 • Превоз со високотуристички автобус
 • 1 ноќевања во хотел 3* НП во Прага(околина)
 • 3 ноќевања во хотел 2/3* НП во Париз(околина)
 • 1 ноќевања во хотел 3* НП во Минхен(околина)
 • Прошетка низ Виена
 • Прошетка низ Минхен
 • Организација и водство на програмата
 • Организација на аранжманот
 • Лиценциран туристички придружник
 • Задолжително патничко осигурување  350 денари
 • Туристички такси Прага, Париз, Минхен – 15€
 • Версај(превоз,влезница,лок водич) 50 € (задолжителна резервација при уплата)
 • Лувр(влезница + превоз) 30 €(задолжителна резервација при уплата)
 • Крстарење по Сена 20€
 • Срцето на Париз 20€
 • Дизниленд -цена за влезница + 20€ превоз
 • Задолжителна посета на Салзбург 10€
 • Билети за градски превоз, Прага, Париз, Минхен
 • Доплата за еднокреветна соба 8.200 ден
 • Доплата за избор на седиште во автобус 10€
 • Разглед на Прага со локален водич  15€
 • Крстарње по Влтава 20€
 • Разглед на Париз со локален водич 20€

Tour's Location

from €399,00

You might also like