fbpx
from €270,00
Book Now

НОВА ГОДИНА ВО ЗЛАТИБОР/ АВТОБУС

Not Rated

Duration

Tour Type

Daily Tour

Group Size

Unlimited

Languages

___

Overview

Print Friendly, PDF & Email

ДАТУМИ : Дек 29 – Јан 02

Златибор е место каде е најдобро сочувана српска традиција, идеално место за одмор, место на највкусните српски специјалитети, а воедно е место каде можете да уживате во убавините на секое годишно доба. Слободно можеме да кажеме дека Златибор е збир на најдоброто од Србија. Баш поради сето ова Златибор е една од најпосетените туристички дестинации во Србија. Близината на Мокра Гора и Дрвенград, познатата Шарганска осмица, Вишеград и врвот Торник, кањонот на реката Увац, етно село Сирогојно, Стопиќа пештера, водопад Гостиље, каубојски град Ел Пасо, се доволни причини за одлука да свој одмор поминете на оваа планина и уживате во најдоброто што Србија има да понуди.

Златибор е лековита бања, рекреативен центар, скијалиште, центар на културни настани, па е гаранција за одличен провод преку цела година. Поради својата богата понуда, Златибор претставува идеално место за одмор за сите генерации. За најмладите тука се ски школи, јавање или пливање, додека возрасните можат да одат во лесни прошетки, планинарење, ноќни клубови и дискотеки, базени и спа центри, тениски и голф терени.

Никако не треба да се пропушти дегустација на специјалитетите на традиционална златиборска кујна, а ние Ви препорачуваме златиборско сирење, кајмак, комплет лепиња, мачкат пршута, проја, пита со сирење, јагнешко печење, чварки, љубишка пастрмка. На Златибор ќе ги вкусите најдобрите српски специјалитети, ќе ги одморите очите гледајќи во најубавите пејзажи, ќе ги одморите и душата и телото.

Цена на аранжманот по лице: 270 ЕВРА

Промо цена 250 евра за резервација заклучно со 21.11.2022

Цената на аранжманот вклучува:

 • Превоз со високо туристички автобус на наведената релација (пополнетост на автобусот по протокол)
 • Три ноќевања со појадок и вечера во Туристичко рекреативен комплекс Златибор во центарот на Златибор https://trkzlatibor.rs/ (ex SRC Wai Tai)
 • Посета на етно село Сирогојно со локален туристички водич
 • Посета на Ел Пасо
 • Посета на Врњачка Бања
 • Организација и реализација на патувањето со лиценциран придружник на патувањето
 • Можност за организиран превоз од Кавадарци и Велес

Цената на аранжманот не вклучува:

 • Посета на Дрвенград, Бела Вода и Шарганска осмица со вклучена влезница и локален водич – 15 евра по лице
 • Задолжително патничко-здравствено осигурување (информации во агенција)
 • Туристичка такса 279 денари по лице за 3 ноќи (се плаќа во агенција)
 • Можност за организиран превоз од Кавадарци и Велес

Услови за деца:

 • Деца до 2 години бесплатно (не користи седиште во автобус во случај на организиран превоз)
 • Деца од 2–7 години бесплатно за аранжман со сопствен превоз, доплата 4.990 денари за пакет аранжман со организиран превоз (со сопствено седиште во автобус)
 • Деца од 7-12 плаќаат 50% од цената на аранжманот

Напомени:

 • За реализација на ова патување потребни се минимум 40 патници
 • За аранжман со сопствен превоз се одбива 3.500 денари
 • За еднокреветна соба се доплаќа 50% од редовна цена на аранжманот
 • 4. и 5. лице за сместување во апртман плаќаат – 30% од цената
View More

Itinerary

Included/Excluded

 • Превоз со високо туристички автобус на наведената релација (пополнетост на автобусот по протокол)
 • Три ноќевања со појадок и вечера во Туристичко рекреативен комплекс Златибор во центарот на Златибор https://trkzlatibor.rs/ (ex SRC Wai Tai)
 • Посета на етно село Сирогојно со локален туристички водич
 • Посета на Ел Пасо
 • Посета на Врњачка Бања
 • Организација и реализација на патувањето со лиценциран придружник на патувањето
 • Можност за организиран превоз од Кавадарци и Велес
 • Посета на Дрвенград, Бела Вода и Шарганска осмица со вклучена влезница и локален водич – 15 евра по лице
 • Задолжително патничко-здравствено осигурување (информации во агенција)
 • Туристичка такса 279 денари по лице за 3 ноќи (се плаќа во агенција)
 • Можност за организиран превоз од Кавадарци и Велес

Tour's Location

from €270,00

You might also like