from €63,00
Book Now

Нова Година – Будва (автобус)

Not Rated
Created with Sketch.

Duration

4 дена

Created with Sketch.

Tour Type

Specific Tour

Created with Sketch.

Group Size

Unlimited

Created with Sketch.

Languages

___

Overview

Print Friendly, PDF & Email

СВ.СТЕФАН-БУДВА-КОТОР-ДУБРОВНИК

1.Ден 29.12.2019 (Недела) – Состанок со групата во 23:30 од спортска сала Битола па поаѓање за Будва. Патот води преку граничен премин Ќафасан. Ноќно возење со попатни паузи и царински формалности.

2.Ден 30.12.2019 (Понеделник) – Пристигнување во Св.Стефан во утринските часови, краток панорамски разглед па продолжување кон Будва. Пристигнување во Будва во утринските часови сместување во апартмани. Слободно време за индивидуални прошетки и активности низ Будва како и низ Стариот дел од градот. Вечерта слободно време за забава на плоштад каде секоја година има организирана музичка програма, или во некој од ноќните клубови, ресторани итн. Ноќевање.

3.Ден 31.12.2018 (Вторник) – Факултативен целодневен излет до Дубровник со вклучен траект на заливот Бока Которска. Пристигнување во Дубровник во предпладневните часови, прошетки низ Стариот град Дубровник, Страдун, Тврдината итн. Во попладневните часови враќање за Будва. Вечерта дочек на НОВА ГОДИНА на плоштад. Ноќевање.

4.Ден 01.01.2020 (Среда) Одјавување од апартманите. Поаѓање за Котор, разглед на еден од најубавите градови на Црногорското приморје, прошетки во стариот дел од градот, или факултативно организирано крстарење по заливот Бока Которска и островчето Госпа од Шкрпјела каде се прави посета на црквата која се наоѓа на самото островче, и посета и краток разлед на градчето Пераст. Враќање во Котор и слободно време и за патниците кои биле на крстарењето. Во договорено време состанок со групата и поаѓање кон Македонија. Денско и ноќно возење со попатни одмори и царински формалности. Пристигнување во вечерните часови.

НАПОМЕНА!! Патниците кои нема да доаѓаат на факултативната посета во КОТОР, остануваат во БУДВА и ќе бидат информирани од водичите за време и место на поаѓање од БУДВА.

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ : 3,900 мкд

Поаѓање од Битола, Ресен, Охрид и Струга

Доплата +5 еу за патници со поаѓање од ПРИЛЕП, КАВАДАРЦИ (бензинска пумпа Сирково), ВЕЛЕС (кружен тек Мак Петрол) и СКОПЈЕ (пред хотел ВИП)

Во цената е вклучено :

 • Превоз на наведената релација со туристички автобус

 • 2 ноќевања во апартмани во Будва

 • Организација и водство на патувањето

 • Пратител на групата

Во цената не е вклучено:

 • Само ДУБРОВНИК – 15 еу,

 • Само КОТОР – 5 еу,

 • КОТОР заедно со крстарење по заливот, посета на Пераст и островот Госпа од Шкрпеља – 20 еу

 • Патничко осигурување

НАПОМЕНА!!! Организаторот на патувањето го задржува правото за измена на поедини содржини од програмата. За факултативните излети се потребни 25 патници.

View More

Included/Excluded

 • Превоз на наведената релација со туристички автобус
 • 2 ноќевања во апартмани во Будва
 • Организација и водство на патувањето
 • Пратител на групата
 • Само ДУБРОВНИК – 15 еу,
 • Само КОТОР – 5 еу,
 • КОТОР заедно со крстарење по заливот, посета на Пераст и островот Госпа од Шкрпеља – 20 еу
 • Патничко осигурување

Tour's Location

Reviews

0/5
Not Rated
Based on 0 review
Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Write a review

Created with Sketch.
from €63,00

You might also like

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox