fbpx
from €0,00
Резервирај

ПРАГА

Нема оценки

Времетраење

Тип

Дневна Тура

Големина на група

Неодредено

Јазик

___

Опис

Print Friendly, PDF & Email

ПРАГА

КАРЛШТАЈН – КАРЛОВИ ВАРИ – БРАТИСЛАВА

ПРАГА Градот со стотина кули еден од најубавите градови во Европа, познат по најдобро пиво, пивници, архитектура , мостови, традиција…

09.03.2023 Поаѓање во 12.оо чacoт преку Србија, Унгарија, Словачка, ноќно возење со попатни паузи.

10.03 Пристигнување во Прага, разгледување на Прага со локален водич: Старо место: Карловиот мост, споменикот на Карло IX, Еврејскиот кварт, Старомајскиот плоштад со Астрономскиот часовник – Орлои, споменикот на Јан Хус, куќата на Франц Кафка, Прашката кула, Горниот град: дворецот Храдчани, катедралата Св. Вито, Златната улица и др. Сместување во хотел,слободнa вeчер. Ноќевање.

11.03 Појадок. Факултативен целодневен излет до дворецот Карлштајн Потоа посета на некогашната резиденција на Карло IX изграден во 14 век-Карлови Вари најпознат бањски центар во Чешка, популарно одморалиште на европската аристократија и културната елита во 19 век. Прошетка покрај нео ренесансните колонади, паркови кафеани и продавници. Враќање в хотел.Вечерта Факултативна посета на Прашка пивница ресторан. Ноќевање.

12.03 Појадок.Попладнето поаѓање за Македонија со попатна пауза во Братислава,каде ќе се видат:Катедралата св.Мартин,Роландовата фонтана,Стариот град, Градското собрание.., Се продолжува за Македонија преку Будимпешта, Белград, ноќно возење со попатни паузи.

13.03.2023 Пристигнување во Македонија во пладневните часови.

.

ЦЕНА: 9900 ден. промо цена за резервации до 10.02.2023,
редовна цена 10900ден.

Во цената се пресметани следните услуги:

  • превоз на дадената релација со модерен туристички автобус

  • 2 ноќ. со појадок во хотел со 4* во Прага

  • разгледување на Прага со локален водич

  • водство и организација на патувањето Во цената не се пресметани следните услуги:

  • патничко здравствено осигурување без франшиза-200ден

  • целодневен излет до дворецот Карлштајн и Карлови Вари (превоз и водич)- 30 евра

  • вечера во ресторан -35 евра

  • влезници за посетите.и други неспоменeти услуги

Напомена: Пријавување до 01.03.2023 година.

Збогатете ги вашите доживувања со едно незаборавно патување

 

Прочитај Повеќе

Маршута

Вклучува/Не вклучува

Локација

од €0,00

Можеби ќе ви се допадне